To był mecz towarzyski #manchester united - Galatasaray Stambuł, rozgrywany w szwedzkim Goeteborgu. Zlatan #ibrahimovic wyszedł na murawę w podstawowej jedenastce "Czerwonych Diabłów" i zaledwie 4 minuty po rozpoczynającym spotkanie gwizdku strzelił "nożycami" fantastycznego gola. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:2 na korzyść angielskiej drużyny.

Nieudane EURO - udany transfer

Reprezentacja Szwecji w piłkę nożną nie może zaliczyć ostatniego turnieju EURO 2016 do udanych. Piłkarze pod wodzą Janne Anderssona nie opuścili grupy, ulegając Belgii i Włochom oraz remisując z reprezentacją Irlandii. Swojej drużyny nie zdołał uratować Zlatan Ibrahimovic, gwiazda szwedzkiej reprezentacji. Już w trakcie EURO nie cichły informacje o transferze Ibrahimovica do angielskiego Manchester United. Choć wszyscy tak naprawdę wiedzieli co się stanie, sam piłkarz potwierdził informacje o transferze ostatniego dnia czerwca 2016 roku.

Pomimo zaawansowanego jak na piłkarza wieku, Ibrahimovic w zeszłym sezonie w barwach Paris Saint-Germain zdobył nie tylko mistrzostwo Francji, ale stał się również królem strzelców. Ponadto cieszy się fantastycznymi statystykami. Angielski klub z Manchesteru zyskał wspaniałego napastnika zupełnie za darmo. Ibrahimovicowi skończył się w PSG kontrakt.

Fantastyczny debiut

Zaledwie w czwartek Zlatan rozpoczął treningi z "Czerwonymi Diabłami", a już w sobotę zadebiutował we wspomnianym wcześniej meczu towarzyskim. Szczęśliwą piłkę podał mu Antonio Valencia. "Ibra" wykończył podanie nożycami, umieszczając piłkę w bramce, której bronił Fernando Muslera.

7 goli w jednym meczu

Po golu Ibrahimovica turecka drużyna nieco otrzeźwiała, do przerwy obejmując prowadzenie. Całe spotkanie zakończyło się wygraną Manchesteru z przewagą trzech goli. Trener angielskiej drużyny Jose Mourinho wystawił na start najmocniejszą jedenastkę. W przerwie meczu dokonał pięciu zmian, zmieniając strzelca pierwszego gola - Zlatana Ibrahimovica. Zastąpił go młodszy napastnik Marcus Rashford, który wywalczył dla swojej drużyny szczęśliwy rzut karny, doskonale wykończony przez Wayna Rooneya.

Źródło: Thelocal.se

Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na blastingnews.com bez pisemnej zgody Blasting Sagl zabronione. #piłka nożna