Ponad 80 tysięcy kibiców oglądało na Stade de France mecz otwarcia Mistrzostw Europy 2016. Gospodarze turnieju, Francuzi, pokonali Rumunię 2:1. Po pierwszych 45 minutach utrzymywał się wynik bezbramkowy, a po zmianie stron na listę strzelców wpisali się: Olivier Giroud, Dimitri Payet i Bogdan Stancu.

Mocny początek Rumunii i słupek Griezmanna

Rumunia mogła zaskoczyć kibiców zgromadzonych na Stade de France już w 4. minucie spotkania, jednak Bogdan Stancu z kilku metrów trafił futbolówką prosto w bramkarza "Trójkolorowych", Hugo Llorisa. Z każdą kolejną minutą na boisku zaczęli przeważać Francuzi, którzy często gościli pod bramką Cipriana Tatarusanu. Blisko wpisania się na listę strzelców byli Antoine Griezmann i Olivier Giroud. W 15. minucie po strzale 25-letniego Griezmanna gości uratował słupek, a pod koniec pierwszej połowy Giroud posłał piłkę tuż nad bramką Rumunii. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Gol Girouda i szybkie wyrównanie

29-letni Olivier Giroud trafił do bramki Rumunii 13 minut po zmianie stron. Napastnik "Niebieskich" wykorzystał świetne dośrodkowanie Payeta i głową skierował futbolówkę do bramki gości. Powtórki pokazały, że Giroud przy wyskoku sfaulował wychodzącego z bramki Cipriana Tatarusanu, ale Viktor Kassai nie dopatrzył się przewinienia.

Radość francuskich kibiców nie trwała zbyt długo, ponieważ w 65. minucie arbiter z Węgier podyktował rzut karny dla Rumunii. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Bogdan Stancu i pewnym strzałem pokonał Hugo Llorisa.

Fantastyczny gol w końcówce

Powoli wydawało się, że mecz otwarcia Mistrzostw Europy 2016 zakończy się remisem 1:1, jednak w 89. minucie przepiękną bramkę na 2:1 dla Francji zdobył Dimitri Payet. Tym samym #Francja dopisuje na swoje konto 3 punkty, a bohaterem spotkania zostaje 29-letni Payet, który w tym spotkaniu zanotował asystę i strzelił niezwykle ważną bramkę.

W sobotę kibiców futbolu czekają kolejne emocje, bowiem rozegrane zostaną aż 3 spotkania francuskiego turnieju. O godzinie 15:00 reprezentacja Albanii zmierzy się ze Szwajcarią. O 18:00 Walia zagra ze Słowacją, natomiast o 21:00 odbędzie się mecz pomiędzy Anglią i Rosją.

Francja - Rumunia 2:1

58' Olivier Giroud, 89' Dimitri Payet - 65' Bogdan Stancu (rzut karny) Sędzia: Viktor Kassai (Węgry) #piłka nożna #Mistrzostwa Europy