Mecz Belgia - Włochy zapowiadany był jako hit pierwszej kolejki fazy grupowej Mistrzostw Europy we Francji. Belgowie, którzy zajmują 2. miejsce w rankingu FIFA, przegrali z Włochami 0:2. Bramki dla podopiecznych Antonio Conte zdobyli Emanuele Giaccherini i Graziano Pelle.

Włosi wykorzystali okazję

Nieco lepiej w spotkanie weszli reprezentanci Belgii, którzy mogli objąć prowadzenie już w 11. minucie spotkania. Wówczas bardzo mocny strzał z dystansu oddał Radja Nainggolan, jednak świetną interwencją popisał się 38-letni Gianluigi Buffon, który wybił futbolówkę na rzut rożny. W kolejnych fragmentach gry coraz śmielej atakowali Włosi, którzy objęli prowadzenie w 32. minucie spotkania. Emanuele Giaccherini otrzymał świetne podanie z własnej połowy od Leonardo Bonucciego, filigranowy 31-latek wyszedł na czystą pozycję, perfekcyjnie opanował piłkę i pewnym strzałem pokonał wychodzącego z bramki golkipera Belgii, Thibauta Courtoisa.

Duża nieskuteczność Belgów

W drugiej części spotkania swoje sytuacje miały obie ekipy. Belgia miała kilka okazji, żeby doprowadzić do wyrównania. Swoje sytuacje mieli m.in. Romelu Lukaku i Divock Origi, jednak Belgowie nie potrafili umieścić piłki w siatce. Włosi również byli blisko podwyższenia wyniku, jednak świetnie w bramce spisywał się Thibaut Courtois. Bramkarz reprezentacji Belgii najpierw obronił strzał Graziano Pelle, a w 84. minucie wybił na rzut rożny bardzo mocny strzał Ciro Immobile.

W doliczonym czasie gry Włosi dopięli swego i po zabójczej kontrze zdobyli gola na 2:0. Na listę strzelców wpisał się 30-letni Graziano Pelle, który na co dzień występuje w angielskim Southampton.

Sytuacja w grupie i wtorkowe mecze

Podopieczni 46-letniego Antonio Conte przewodzą w grupie E z kompletem punktów na koncie. Po jednym punkcie w dorobku ma Irlandia i Szwecja, mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się remisem 1:1.

We wtorek zostaną rozegrane dwa spotkania na Mistrzostwach Europy. O godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie Austria - Węgry, natomiast o 21:00 Portugalia zmierzy się z reprezentacją Islandii. Z kolei Mecz Niemcy - Polska zostanie rozegrany w najbliższy czwartek na Stade de France.  #piłka nożna #Mistrzostwa Europy