#Legia Warszawa wygrała z Lechem Poznań 1:0 w finale Pucharu Polski 2015/16. Zwycięską bramkę w drugiej części meczu zdobył Aleksandar Prijović. "Legioniści" sięgnęli tym samym po swój osiemnasty Puchar Polski w historii klubu! Poniedziałkowy pojedynek na Stadionie Narodowym oglądało ponad 48 tysięcy kibiców

Niezły początek Lecha

W finałowe spotkanie lepiej weszli piłkarze Lecha Poznań, którzy mogli objąć prowadzenie już w 5. minucie meczu. Wówczas blisko zdobycia bramki był Szymon Pawłowski, jednak piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek. W kolejnych minutach wciąż przeważali podopieczni Jana Urbana. Swoje sytuacje miał m.in. Gergo Lovrencsics i Marcin Kamiński, jednak strzał Węgra skutecznie zablokował Michał Pazdan, a uderzenie Kamińskiego okazało się niecelne. Legia w pierwszej połowie odwdzięczyła się m.in. strzałem z dystansu Nemanji Nikolicia, ale w tej sytuacji bardzo dobrze w bramce spisał się Jasmin Burić.

Bramka Prijovicia, race na murawie

Drugą część spotkania również lepiej rozpoczęli zawodnicy z Poznania. Groźnie pod bramką Arkadiusza Malarza było w 52. minucie gry. Wówczas Karol Linetty dograł do Gergo Lovrencsicsa, ten zdołał trącić piłkę, ale świetną interwencją popisał się bramkarz Legii, który odważnie rzucił się pod nogi Węgra. Kluczowa okazała się 70. minuta spotkania. Wówczas na prowadzenie wyszła Legia, a na listę strzelców wpisał się 26-letni Aleksandar Prijović, który z kilku metrów pokonał golkipera "Kolejorza". Szymon Marciniak musiał do drugiej części meczu doliczyć aż 12 minut, ponieważ kibice Lecha racami zadymili cały stadion. Ponadto niektórzy kibice wrzucali race na murawę, co oczywiście jest zachowaniem karygodnym. Te wydarzenia spowodowały, że na boisku w kolejnych fragmentach spotkania zrobiło się nerwowo. Trzeba jednak przyznać, że przez większą część spotkania kibice obu drużyn zachowywali się bardzo dobrze. Najwierniejsi kibice obu ekip zaprezentowali bardzo widowiskowe oprawy, które mogły zrobić wrażenie nawet na osobach, które zazwyczaj nie są zainteresowane sprawami kibicowskimi.

Puchar jest, czas na Mistrzostwo Polski

Legia świętuje zwycięstwo w Pucharze Polski, ale wciąż nie jest pewna mistrzowskiego tytułu, o który powalczy z Piastem Gliwice. Obie drużyny mają na swoim koncie po 37 punktów, a do końca sezonu pozostały 3 kolejki. 8 maja rozegrany zostanie bezpośredni pojedynek pomiędzy Legią i Piastem. To spotkanie będzie niezwykle ważne w kontekście walki o Mistrzostwo Polski w sezonie 2015/16.  #piłka nożna #Lech Poznań