#Legia Warszawa pokonała na własnym stadionie Pogoń Szczecin 3:0, dzięki czemu klub ze stolicy sięgnął po Mistrzostwo Polski sezonu 2015/16. Podopieczni Stanisława Czerczesowa na finiszu rozgrywek wyprzedzili Piasta Gliwice, który przegrał z Zagłębiem Lubin 0:1. W tym sezonie Legia sięgnęła również po Puchar Polski. Królem strzelców Ekstraklasy w obecnym sezonie został Nemanja Nikolić, który zakończył sezon z 28 trafieniami na koncie.

Dobre wyniki dla Legii

Legia objęła prowadzenie już w 14. minucie spotkania, gdy mocny strzał z dystansu oddał Tomasz Jodłowiec, a po rykoszecie piłkę do własnej bramki skierował Jakub Czerwiński. 12 minut później bramkę w meczu Piast Gliwice - Zagłębie Lubin zdobyli goście. Na listę strzelców wpisał się Michal Papadopulos.

Wynik w Gliwicach nie uległ zmianie, Piast ostatecznie przegrał u siebie z Zagłębiem 0:1, a Legia w drugiej połowie strzeliła jeszcze dwa gole "Portowcom". W 85. minucie do siatki trafił Nemanja Nikolić, a dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Kasper Hamalainen. W pozostałych niedzielnych spotkaniach Lech Poznań wygrał z Ruchem Chorzów 3:0, a Cracovia pokonała na własnym obiekcie Lechię Gdańsk 2:0. Tym samym podopieczni Jacka Zielińskiego zapewnili sobie udział w eliminacjach Ligi Europy

Wielki smutek w Zabrzu

W sobotę z Ekstraklasą pożegnał się Górnik Zabrze, który zremisował na wyjeździe z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza 1:1. Gdyby podopieczni Jana Żurka wygrali ze "Słonikami", utrzymaliby się w najwyższej klasie rozgrywkowej, ponieważ swój mecz przegrał Górnik Łęczna (2:3 ze Śląskiem Wrocław).  Kolejkę wcześniej spadek do pierwszej ligi zapewnili sobie piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała. Podopieczni Roberta Podolińskiego w sobotę przegrali przed własną publicznością z Wisłą Kraków 3:4. Kibice Podbeskidzia tłumnie zjawili się na stadionie i do końcowego gwizdka głośno wspierali wspierali swoją drużynę.