2 maja o godzinie 16:00 na Stadionie Narodowym, #Legia Warszawa podejmie Lecha Poznań w finale Pucharu Polski 2015/16. W półfinale Lech Poznań wyeliminował pierwszoligowe Zagłębie Sosnowiec, natomiast Legia Warszawa okazała się lepsza od pierwszoligowego Zawiszy Bydgoszcz. Zdobywca Pucharu Polski uzyska prawo do gry w eliminacjach Ligi Europy w sezonie 2016/17.

Najpierw cieszyli się w Poznaniu

Kibice Lecha Poznań z awansu do finału mogli cieszyć się już we wtorek, wówczas "Kolejorz" zremisował na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec 1:1. Remis dał Poznaniakom awans, ponieważ pierwszy mecz pomiędzy obiema ekipami zakończył się zwycięstwem Lecha 1:0. Podopieczni Jana Urbana okazali się lepsi od sosnowiczan, jednak w obu meczach nie zaprezentowali się z najlepszej strony. W niektórych fragmentach gry pierwszoligowcy grali zdecydowanie lepiej od obecnych Mistrzów Polski. Poznaniaków może jednak usprawiedliwiać fakt, iż kilku kluczowych zawodników zmaga się z kontuzjami.

Legia Warszawa miała nieco ułatwione zadanie przed rewanżem w Bydgoszczy, ponieważ pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Stanisława Czerczesowa aż 4:0. Rewanżowy pojedynek nie stał na zbyt wysokim poziomie, a Legioniści wygrali to spotkanie 2:1. Bramki dla Legii zdobyli Nemanja Nikolić oraz Guilherme. Gola dla Zawiszy strzelił Karol Danielak.

Okazja do rewanżu

Lech mierzył się w finale Pucharu Polski z Legią już w tamtym roku. Wówczas w 20. minucie na prowadzenie wyszli Poznaniacy po samobójczym trafieniu Tomasza Jodłowca. Reprezentant Polski szybko się zrehabilitował i 10 minut później doprowadził do wyrównania. Bramkę na wagę zwycięstwa Legii w 55. minucie spotkania zdobył doświadczony Marek Saganowski.

Poprzedni finał Pucharu Polski przyciągnął na trybuny 45322 tysięcy kibiców. Wiele wskazuje na to, że w tym roku frekwencja finałowego spotkania będzie równie wysoka. Kibiców zachęcają przede wszystkim atrakcyjne ceny biletów, które wahają się od 15 do 20 złotych. 15 złotych zapłacimy za miejsca na łukach i za bramkami, natomiast bilety za 20 złoty umożliwią nam wstęp na trybuny wzdłuż boiska (sektory neutralne).