Przed nami w #Premier League 29. kolejka. Hitem tej kolejki jest mecz Tottenham Hotspur z Arsenalem Londyn w 178. derbach północnego Londynu. Obie drużyny walczą w tym roku o mistrzostwo kraju i ta z nich, która zwycięży w nadchodzącej konfrontacji, przybliży swoje szanse na tytuł.

Równe szanse

To już trzecia potyczka Tottenhamu z Arsenalem w tym sezonie. W listopadzie (12. kolejka) padł remis 1:1 (0:1), bramkę dla Arsenalu zdobył w 77. minucie Kieran Gibbs, a dla Totthenhamu w 32. minucie Harry Kane. A miesiąc wcześniej obie drużyny zagrały ze sobą podczas Pucharu Ligi Angielskiej, wówczas górą byli Kanonierzy, wygrywając z Kogutami 2:1.

Eksperci typują

Sobotnie spotkanie pomiędzy Tottenhamem a Arsenalem zapowiada się najbardziej ciekawie z całej 29. kolejki. Jest to bowiem hit tej kolejki. Dwa zespoły na szczycie tabeli. Tottenham – drugie miejsce w tabeli (Laicester prowadzi na pierwszym miejscu, 56 punktów) z wynikiem 54 punktów. Trzecie miejsce wywalczyli gracze Arsenalu z wynikiem 51 punktów. Jak widać, różnica pomiędzy pierwszym, drugim a trzecim miejscem jest bardzo mała. Tutaj każdy może być zwycięzcą i już 15 maja (zakończenie sezonu 2015/2016) cieszyć się ze zdobycia mistrzostwa Anglii. Do końca sezonu pozostało 11 kolejek. Więc tutaj może się wszystko zdarzyć. Jak oceniają eksperci, walka powinna być od samego początku do ostatniego gwizdka sędziego. Tutaj liczy się każdy gol i punkt wywalczony w meczach z trudnymi przeciwnikami. I choć eksperci przewidują spotkanie na wyrównanym poziomie, to jednak większe szanse na wygraną dają zawodnikom z Tottenhamu.

Mecz Tottenham Londyn – #Arsenal Londyn już w sobotę, 5.03.2016 r. o godz. 13:30. Transmisja: Canal + Sport 2.

Pozostałe mecze transmitowane przez Canal + I Canal + Sport 2.

• Sobota, 5.03.2016 r., godz. 13:40 – mecz Tottenham Londyn – Arsenal Londyn;
  • Sobota, 5.03.2016 r., godz. 18:25 – mecz Watford FC – Leicester City;
  • Niedziela, 6.03.2016 r., godz. 14:25 – mecz Crystal Palace Londyn – Liverpool FC;
  • Niedziela, 6.03.2016 r., godz. 16:55 – mecz West Bromwich Albion – Manchester United.

Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na stronie blastingnews.com bez pisemnej zgody Blasting Sagl zabronione.