To nie pierwszy raz, kiedy Polska stanie przed szansą organizacji dużego siatkarskiego turnieju. Już wcześniej w naszym kraju rozegrane zostały m.in. Mistrzostwa Europy w 2013 roku (współorganizacja z Danią). Rok później odbył się największy w historii siatkarski mundial, który pobił rekordy widowni. Przypomnijmy, że na tym turnieju Polacy po zaciekłym finale z Brazylią zapewnili sobie mistrzostwo świata

Polska godna zaufania

Działacze FIVB widzą, że w naszym kraju wciąż rośnie popyt na siatkówkę, dlatego włodarze światowej federacji siatkówki postanowili dać Polsce kolejny duży turniej. Tym razem w Tauron Arenie w Krakowie zostanie rozegrany turniej finałowy Ligi Światowej. Do Krakowa w lipcu przyjedzie 6 najlepszych reprezentacji, które powalczą o wielki, końcowy tryumf. Tegoroczna LŚ będzie przygotowaniem do Igrzysk Olimpijskich, które w sierpniu odbędą się w Rio de Janeiro.

O całej sprawie poinformował Krzysztof Kowal, zajmujący stanowisko dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w stolicy małopolski. "Podsumowaniem siatkówki w tym roku będzie Final Six Ligi Światowej w Krakowie, co w końcu oficjalnie możemy potwierdzić. Mamy nadzieję, że Kraków będzie szczęśliwy dla naszej reprezentacji" - stwierdził Kowal.

Biało-czerwoni mają zapewniony udział w zawodach jako ich gospodarz.

Sukcesy biało-czerwonych

Liga Światowa towarzyszy naszej reprezentacji już od 1998 roku. W pierwszym meczu w historii "Orły" pokonały Rosję 3:2. Na sukcesy trzeba było jednak poczekać aż trzynaście lat. Pierwszy duży powód do radości miał miejsce w 2011 roku, gdyż nasi siatkarze zdobyli wówczas w rozgrywkach trzecie miejsce. Warto wspomnieć, że tamte finały również rozgrywane były na naszej ziemi, a konkretnie w ErgoArenie. Rok później polscy zawodnicy poszli o krok dalej i w Bułgarii wygrali cały cykl, pokonując w finale #USA 3:0.

W zeszłym roku z kolei podopieczni Stephana Antigi w dobrym stylu przebrnęli przez fazę grupową, jednak w turnieju finałowym nie pokazali się z najlepszej strony, wygrywając tylko jedno spotkanie. Ostatecznie uplasowali się na czwartej pozycji.

Źródło: wp.sportowefakty.pl

Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na stronie blastingnews.com bez pisemnej zgody Blasting Sagl zabronione.