W pierwszym spotkaniu FC Augsburg i Bayern Monachium, w sezonie 2015/2016 w 4. kolejce, Bawarczycy wygrali 2:1 (0:1). Nie był to łatwy mecz dla Bayernu, bowiem zwycięstwo zapewnili sobie dopiero w samej końcówce spotkania.

Na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziego, podopieczni Pepa Guardioli, co ciekawe przegrywali 0:1, po bramce Alexandera Essweina, zdobytej w 43 minucie. Wówczas wyrównującą bramkę dla Bawarczyków zdobył #Robert Lewandowski w 77 minucie. Gola dającego prowadzenie i zdobycie kompletu punktów, strzelił Thomas Müller z rzutu karnego w 90 minucie.

Eksperci typują

Niedzielne spotkanie (14.02), dla zespołu z Monachium, powinno być dużo łatwiejsze. Mistrzowie Niemiec wygrywają prawie wszystkie mecze. Choć sporym zaskoczeniem może być odniesiony bezbramkowy remis w spotkaniu przeciwko Bayerowi Leverkusen w ostatniej 20. kolejce.

Mimo wszystko, Bayern jest typowaną drużyną do kolejnego zdobycia mistrzostwa Niemiec. Eksperci zastanawiają się ile kolejek przed zakończeniem sezonu to mistrzostwo zdobędą. Niedzielne spotkanie dla piłkarzy z Bayernu nie powinno stworzyć wiele problemów. Z pewnością piłkarze Augsburga będą pilnie strzegli swojej bramki.

FC Augsburg w tym sezonie gra słabiej

Natomiast FC Augsburg w tym sezonie nieco "obniżył loty". Zajmuje 14. miejsce z wynikiem 21 punktów. W tabeli wyprzedzają drużynę z Augsburga, inne beniaminki FC Ingolstadt 04 (10 miejsce, 26 punktów) i SV Darmstadt 1898 (11 miejsce, 24 punkty). Mimo słabszego sezonu i tak powinni się utrzymać w lidze.

Eksperci krótko podsumowują mecz w 21 kolejce, faworytem niedzielnego spotkania będzie oczywiście Bayern Monachium.

Mecz FC Augsburg – Bayern Monachium

– niedziela, 14.02.2016 r., godz: 17:30. Transmisja: Eurosport 2.

Pozostałe mecze transmitowane w Eurosport 2:

Piątek, 12.02.2016 r., godz: 20:30 – mecz FSV Mainz 05 – Schalke 04 Gelsenkirchen.

Sobota, 13.02.2016 r., godz: 15:15 – mecz Borussia Dortmund – Hannover 96.

Sobota, 13.02, godz: 18:30 – mecz FC Köln – Eintracht Frankfurt.

Niedziela, 14.02.2016 r., godz: 15:15 – mecz Hamburger SV – Borussia Mönchengladbach.

Niedziela, 14.02, godz: 17:30 – mecz FC Augsburg – Bayern Monachium.

Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na stronie blastingnews.com bez pisemnej zgody Blasting Sagl zabronione. #Bundesliga #Niemcy