Po raz 187 zostaną rozegrane derby Londynu. #Arsenal zagra z #Chelsea. Z dotychczasowych meczów częściej obronną ręką wychodzili Kanonierzy. Warto wspomnieć, że obie jedenastki spotkały się w połowie września na Stamford Bridge w 6 kolejce Ligi angielskiej, wówczas lepsza okazała się Chelsea, która wygrała 2:0 (do przerwy 0:0).

Pechowy mecz „Kanonierów”

Mecz z The Blues, dla Kanonierów okazał się pechowy, nie tylko w samym wyniku, ale również w całym przebiegu gry. Arsenal mecz kończył w dziewiątkę – po czerwonej kartce dla Gabriela Paulista (45’) i Cazorla (79’), na domiar złego, samobójcze trafienie zaliczył obrońca Kanonierów – Calum Chambers (90’). Jedynego gola w tamtym spotkaniu dla Chelsea zdobył Kurt Zouma w 53 minucie.

Arsenal Londyn prowadzi w tabeli

Po 22 rozegranych kolejkach spotkań, Arsenal Londyn prowadzi w tabeli z wynikiem 44 punktów (tyle samo punktów ma Leicester City, Arsenal prowadzi różnicą bramek). To duże zaskoczenie nie tylko dla kibiców, ale przede wszystkim dla ekspertów, którzy przed sezonem oceniali, że Kanonierzy dojdą daleko, ale nie do pierwszego miejsca. Brane były pod uwagę częste kontuzje zawodników z Arsenalu, które stały się tradycją w tym klubie. W minionym sezonie tylko trzech zawodników rozegrało w #Premier League więcej niż 30 meczów.

Petr Cech z Chelsea do Arsenalu

W bramce Kanonierów występuje Petr Cech, którego klub wykupił z Chelsea za 11 mln funtów. Cech zastępuje w bramce Wojciecha Szczęsnego, który został wypożyczony do AS Roma.

O ile niespodzianką było pierwsze miejsce Arsenalu w tabeli, o tyle jest zaskoczeniem spadek z pierwszego miejsca Chelsea Londyn, w sezonie 2014/2015 - Chelsea została Mistrzem Anglii. Po 22 kolejkach The Blues zajmuje z ledwością 14 miejsce w tabeli, z wynikiem 25 punktów. Niewiele pomogło sprowadzenie Nathana Ake (przeszedł z Reading, za 4,5 mln funtów). A trio, które świetnie sprawdziło się w minionym sezonie – Cesc Fabregas, Namanja Matić i Diego Costa, ostatnio nie rozumie się z resztą zespołu.

Eksperci oceniają niedzielne spotkanie na korzyść Arsenalu. Pomimo porażki odniesionej w rundzie jesiennej, to ta drużyna ma większe szanse na wygraną. Ale Chelsea nie pozostaje bez szans.

• Mecz Arsenal Londyn – Chelsea Londyn, odbędzie się 24.01.2016 roku, o godz: 16:55. Transmisja: Canal +

Pozostałe mecze Premier League, transmitowane w Canal + Sport i Canal +:

• Sobota, 23.01.2016 r., godz: 13:40, mecz Norwich City – Liverpool FC. Transmisja: Canal + Sport
  • Sobota, 23.01.2016 r., godz: 18:25, mecz West Ham United – Manchester City. Transmisja: Canal + Sport.
  • Niedziela, 24.01.2016 r., godz: 14:25, mecz Everton FC – Swansea City. Transmisja: Canal + Sport
  • Niedziela, 24.01.2016 r., godz: 16:55, mecz Arsenal Londyn – Chelsea Londyn. Transmisja: Canal +

Źródło: polsatsport.pl

Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na stronie blastingnews.com bez pisemnej zgody Blasting Sagl zabronione.