W miniony piątek (22.01.2015) po zimowej przerwie ruszyła runda wiosenna sezonu 2015/2016 w Bundeslidze. W 19. kolejce najciekawiej zapowiada się mecz pomiędzy Borussią Dortmund z FC Ingolstadt. Po raz ostatni te drużyny spotkały się ze sobą pod koniec sierpnia (2 kolejka), na stadionie Audi Sportpark w Ingolstadt. Wtedy gospodarze do przerwy dzielnie się bronili, remisując bezbramkowo z BVB, a w drugiej połowie mocno się pogubili, przegrywając z drużyną z Dortmundu aż 0:4. Cenne gole dla Borussii zdobyli Matthias Ginter (w 55’), Marco Reus (rzut karny w 60’), Shinji Kagawa (84’) i Pierre-Emerick Aubameyang (w 90’).

Czy Borussia wywalczy komplet punktów w meczu z Ingolstadt?

Na własnym terenie piłkarze z Dortmundu znów powinni wywalczyć komplet punktów. Borussia Dortmund zajmuje drugie miejsce w tabeli z liczbą 41 punktów (pierwsze miejsce należy do Bayernu Monachium, z 49 punktami). Natomiast Ingolstadt jako beniaminek Bundesligi wywalczył do tej pory dziesiąte miejsce z wynikiem 23 punktów. Trener Ingolstadt – Ralph Hasenhüttl - to szkoleniowiec dość specyficzny, który m.in. po awansie do 1. Bundesligi, zamiast zainwestować w skutecznych piłkarzy, postanowił zakupić materace do treningów. Sprowadził jednak Eliasa Kachunga (za 1,5 mln euro) z SC Paderborn twierdząc, że ten piłkarz pomoże utrzymać się w pierwszej lidze.

W Dortmundzie jak na razie wszyscy są zadowoleni z nowego trenera -Thomasa Tuchela, który objął to stanowisko po Jürgenie Kloppie. Dzięki niemu (o wszystkim decyduje sam) drużyna wróciła na szczyt tabeli i może jeszcze śmiało powalczyć o zdobycie mistrzostwa Niemiec, choć na początku nikt nie przypuszczał, że już po rudzie jesiennej znajdzie się na drugim miejscu w tabeli. Powalczyć zawsze może, choć, jak wiadomo, Bayern Monachium mistrzostwa łatwo nie odda.

Nowy bramkarz Borussii Dortmund - Roman Bürki

Borussia latem sprowadziła nowego bramkarza Romana Bürki, który wskoczył na miejsce Romana Weidenfellera. Tuchel twierdził, że chce wypróbować nowego młodszego bramkarza (Bürki jest z 1990 roku, zaś Weidenfeller - 1980 roku), z którego jest na razie zadowolony. Roman Bürki trafił do BVB z SC Freiburga za 3,5 mln euro.

Eksperci typują, że sobotni mecz pomiędzy Borussią Dortmund a FC Ingolstadt zostanie rozegrany zdecydowanie na korzyść piłkarzy z Dortmundu. Ale z pewnością zawodnicy z Ingolstadt powalczą chociażby o remis.

Mecz Borussia Dortmund – FC Ingolstadt 04 odbędzie się w sobotę 30.01.2016 r. o godz: 15:15. Transmisja: Eurosport 2.

Pozostałe mecze transmitowane w Eurosport 2

Piątek, 29.01.2016 r., godz: 20:30, mecz FSV Mainz 05 – Borussia Mönchengladbach

Sobota, 30.01.2016 r., godz: 15:15, mecz Borussia Dortmund – FC Ingolstadt 04

Sobota, 30.01.2016 r., godz: 18:30, mecz VfB Stuttgart – Hamburger SV

Niedziela, 31.01.2016 r., godz: 15:15, mecz VfL Wolfsburg – FC Köln

Niedziela, 31.01.2016 r., godz: 17:30, mecz Bayern Monachium – TSG 1899 Hoffenheim

Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na stronie blastingnews.com bez pisemnej zgody Blasting Sagl zabronione. #piłka nożna