Podopieczni Stanisława Czerczesowa rozgrywali dziś w Neapolu mecz ostatniej szansy na wyjście z grupy Ligi Europy. #Legia Warszawa powinna wygrać z liderującym w tabeli Napoli, lecz taki wynik i tak nie zapewniałby polskiej drużynie awansu do dalszej części rozgrywek. W równolegle rozgrywanym meczu pomiędzy Midtjylland i Club Brugge, musiałby paść wynik remisowy.

Dotkliwa porażka Legii

Legia jednak bardzo słabo rozpoczęła swoje wyjazdowe spotkanie z Napoli. Wicemistrzowie Polski kompletnie nie radzili sobie na placu gry. Podopieczni Stanisława Czerczesowa mieli spory problem z rozgrywaniem piłki, a także z przemieszczaniem się pod pole karne rywala. Legioniści swój pierwszy strzał na bramkę gospodarzy oddali w... 42 minucie, a wówczas przegrywali już 0:2. Najpierw w 32 minucie bramkę na 1:0 zdobył Nathaniel Nyakie Chalobah, a kilka minut później wynik spotkania podwyższył 24-letni Lorenzo Insigne. Włoski napastnik wykorzystał dokładne podanie... Tomasza Jodłowca i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Legii, Dusana Kuciaka.

Po zmianie stron drużyną przeważającą wciąż była drużyna z Serie A. W 57 minucie bramkę na 3:0 zdobył Callejon, który dwie minuty wcześniej wszedł na plac gry. Legia odpowiedziała bramką Stojana Vranjesa, ale po chwili Mertens przymierzył z dystansu i Dusan Kuciak musiał po raz czwarty wyjmować piłkę z siatki. Piłkarze obu drużyn swoją skutecznością popisali się jeszcze w doliczonym czasie gry. Najpierw Dries Mertens bardzo ładnym strzałem pokonał Kuciaka i Napoli podwyższyło prowadzenie na 5:1. Po chwili Legia ruszyła z atakiem i Aleksandar Prijović strzelił gola z główki na 5:2. Minutę później arbiter zakończył spotkanie.

Remis w drugim meczu grupy D

Gdyby Legia wygrała dzisiejsze spotkanie z Napoli, awansowałaby z grupy D wyprzedzając Mydtjylland i Club Brugge, ponieważ mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się remisem 1:1. Legia jednak dotkliwie przegrała z Napoli i razem z Bruggią odpada z rozgrywek Ligi Europy w sezonie 2015/16.

Polscy kibice i dziennikarze nie kryli swojego niezadowolenia z dzisiejszego występu Legii. Swoje komentarze umieszczali m.in. na Twitterze:

Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na stronie blastingnews.com bez pisemnej zgody Blasting Sagl zabronione.