Polska zremisowała ze Szkocją 2:2 w meczu eliminacji Mistrzostw Europy 2016. Podopieczni Adama Nawałki wywalczyli remis rzutem na taśmę, ponieważ wyrównującą bramkę w doliczonym czasie gry zdobył #Robert Lewandowski. Polacy w niedzielę rozegrają mecz o awans z reprezentacją Irlandii. Spotkanie odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Gol na początek i na koniec pierwszej połowy

Polacy fantastycznie rozpoczęli czwartkowy mecz ze Szkocją, ponieważ gol na 1:0 padł już w 3. minucie spotkania. Krzysztof Mączyński dograł do Arkadiusza Milika, a ten precyzyjnie podał do Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski bez problemu umieścił piłkę w siatce w sytuacji sam na sam ze szkockim bramkarzem. Lewandowski w ostatnich tygodniach popisuje się niesamowitą skutecznością. Szkoci długo nie mogli otrząsnąć się po straconej bramce, jednak w końcu rozpoczęli ataki na naszą. Wyrównujący gol padł tuż przed zakończeniem pierwszej części spotkania. Matt Richie precyzyjnie przymierzył z dystansu i pokonał Łukasza Fabiańskiego. Bramkarz reprezentacji Polski nie miał zbyt dużych szans na obronienie tak mocnej i dobrze uderzonej piłki.

Lewandowski na zakończenie

Po zmianie stron Szkocja grała zdecydowanie, a nasi reprezentanci byli nieco zagubieni. W 62. minucie naszą nieporadność w defensywie wykorzystał Steven Fletcher, który ładnym strzałem pokonał Łukasza Fabiańskiego. Biało-czerwoni w końcówce spotkania mocno starali się o zdobycie wyrównującej bramki, jednak dobrze spisywali się szkoccy obrońcy. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry Polacy wykonywali rzut wolny. Do piłki podszedł Kamil Grosicki, który dość nieporadnie dośrodkował w pole karne Szkotów. Piłka po zamieszaniu uderzyła w słupek, a Robert Lewandowski ofiarnym wślizgiem wpakował piłkę do bramki gospodarzy. Polacy wyrównali wynik spotkania i dzięki temu mają większe szanse na wywalczenie awansu na #Mistrzostwa Europy we Francji

Z Irlandią w niedzielę

W niedzielę Polska zmierzy z się z Irlandią na Stadionie Narodowym w Warszawie. Będzie to ostatnie spotkanie w ramach eliminacji Mistrzostw Europy 2016. Ponadto będzie to mecz o bezpośredni awans z naszej grupy. Jeżeli Polska wygra bądź zremisuje 0:0 lub 1:1 – zagramy na przyszłorocznych Mistrzostwach Europy. Każdy inny wynik będzie na korzyć Irlandczyków, z którymi w tym momencie równamy się punktami. Pierwszy nasz mecz z Irlandią zakończył się remisem 1:1. Wówczas gola dla biało-czerwonych zdobył Sławomir Peszko.

źródło: 90minut.pl / własne #piłka nożna