#Robert Lewandowski jest obecnie w niesamowitej formie. Polski napastnik strzelił trzy gole podczas meczu Bayernu Monachium z Dinamem Zagrzeb. "Bawarczycy" wygrali 5:0, a Lewandowski wpisywał się na listę strzelców dwa razy w pierwszej części spotkania i raz po zmianie stron. Oprócz Lewandowskiego bramki dla Bayernu zdobyli ponadto Douglas Costa i Mario Goetze.

Szalony tydzień Lewandowskiego

To dziesiąty gol Roberta Lewandowskiego w trzech ostatnich spotkaniach. Wcześniej polski napastnik strzelił 5 goli w dziewięć minut w meczu z Wolfsburgiem, a następnie zdobył kolejne dwie bramki w meczu z FSV Mainz. Spotkanie z Wolfsburgiem odbyło się w miniony wtorek, tak więc Robert Lewandowski strzelił 10 goli w jeden tydzień. Jest to niewątpliwie wydarzenie bezprecedensowe, a o wyczynie polskiego napastnika piszą media na całym świecie.

Hattrick w meczu z Dinamem Zagrzeb

Bayern Monachium był wielkim faworytem meczu z Dinamem Zagrzeb, dlatego kibice zastanawiali się ile bramek strzelą Niemcy swojemu rywalowi. Zastanawiano się również, czy Robert Lewandowski znów pokaże swój strzelecki instynkt. Na rezultaty nie trzeba było długo czekać, bo "Lewy" pierwsze trafienie zanotował w 22. minucie spotkania. Był to gol na 2:0, bo wcześniej na listę strzelców wpisał się Douglas Costa. Kilka minut później prowadzenie podwyższył Mario Goetze, a w 28. minucie gola na 4:0 znów zdobył Lewandowski. Po zmianie stron Thiago Alcantara podał w pole karne do polskiego napastnika, a ten z zimną krwią przelobował bramkarza Dinama i ustalił wynik na 5:0.

Lewandowski liderem strzelców

Kapitan reprezentacji Polski jest obecnie liderem klasyfikacji strzelców eliminacji Mistrzostw Europy 2016, Bundesligi i fazy grupowej tegorocznej Ligi Mistrzów. W tym momencie Lewandowski jest w centrum uwagi całego piłkarskiego środowiska. Ponadto Lewandowski dzięki zdobytym bramkom w meczu przeciwko Chorwatom, wyprzedził Włodzimierza Lubańskiego w klasyfikacji najskuteczniejszego Polaka w europejskich pucharach. Liczymy, że Lewandowski również będzie zdobywał bramki w meczach eliminacji Mistrzostw Europy. W październiku Polska zagra ze Szkocją i Irlandią

źródło: onet.pl #piłka nożna #Liga Mistrzów