Bardzo dobra gra Polaków. Na szczęście i ten wynik daje nam szanse na dalszą grę w eliminacjach. Dziękujemy za sledzenie relacji #na żywo!

93' Ostatnia minuta; Rybus z dystansu i koniec meczu! 3:1 przegrywają Polacy z mistrzami świata.

92' Daleko od bramki Fabiańskiego

91' Ostatnie sekundy; Oezil z dystansu; piłka nad bramką

90' Trzy minuty doliczone; Goetze zmieniony przez Podolskiego

89' Niemcy wolno wybijają - nie spieszą się już; kolejny rzut rożny po piłce od Olkowskiego

88' Can do Guendogana i dośrodkowanie na pole karne; Fabiański na rzut rożny

87' Kilka minut do końca; te dwie bramki straty są właściwie już niemożliwe do odrobienia; ale na szczęście to nie jest mecz o wszystko; Rybus zdążył do piłki i uprzedził Muellera

86' Can dośrodkowuje, bardzo kiepsko; piłka w rękach Fabiańskiego

85' Olkowski wybił dośrodkowanie Guendogana, Niemcy ciągle przy piłce, ciągle w naszym polu karnym; szybko to wszystko się dzieje

84' Niemcy atakują; wracamy pod swoją bramkę; Grosicki schodzi, wchodzi Peszko

83' 3:1 - gol dla Niemców;tracimy kolejną bramkę; rywale mieli wiele szczęścia; Mueller zza pola karnego - Fabiański odbił a Goetze wtedy dobił do pustej bramki; duży błąd Olkowskiego

83' Akcja pod naszą bramką; niestety

81' Muller faulowany; Kroos z rzutu wolnego, fatalnie; ale Niemcy ciągle przy piłce

80' Dośrodkowanie, Lewandowski - nie ma strzału w bramkę; Niemcy przy piłce

79' Schweinsteiger fauluje Błaszczykowskiego - żółta kartka; Polacy domagają się gola; Milik...

78' Długo pod tą naszą bramką, ale nie dajemy za wygraną; Krychowiak leży - gra się toczy; atak Niemców ale Fabiański jak zawsze zgarnia piłkę

77' Guendogan minął Olkowskiego i zagrał do Goetze, ale Poacy zablokowali ten atak

76' Czy to nie jest nasza najlepsza druga połowa za czasów Nawałki? Polacy po przerwie świetnie przygotowani i waleczni!

75' Faulowany Niemiec; jeśli chcemy wygrać, musimy wziąć się do pracy! Grosicki do Lewandowskiego; kwadrans do końca

74' Aut dla Biało-Czerwonych

73' Błaszczykowski do Lewandowskiego, ale niezbyt zgrane z resztą zawodników. Gwizdy na trybunach

71' Niemcy w ataku; ale kopanina! Niemcy byli przy szansie, ale Polacy walczyli! Fabiański utrzymał piłkę! Świetna praca naszego bramkarza! Ile szczęścia, pewności siebie no i techniki u tego Fabiańskiego!

70' Aut dla Biało-Czerwonych; szybko mija ta druga połowa

69' gramy trochę bliżej bramki Niemców, ale ciągle brak jakiejś konkretnej akcji; podanie do Grosickiego od Krychowiaka i.. niewiele brakowało!

67' Żółta kartka dla Grosickiego za faul na Goetze; ale - panie sędzio, tu nie było złośliwości, to nie na żółtą kartkę!

66' Dośrodkowanie do Schweinsteigera, ale jego strzał poszedł wysoko nad poprzeczką

65' Can walczy z Rybusem;

64' Biało-Czerwoni w ofensywie, ale nic z tego nie wyszło; Milik faulował, zdaniem sędziego

62' Aut; Niemcy trochę zagubieni

61' Błaszczykowski jednak zagra - ma swoje pół godziny; za chwilę wchodzi; Mączyński opuści boisko

60' Żółta kartka dla Kroosa za faul na Krychowiaku

58' Faul dla Biało-Czerwonych; jesteśmy na połowie Niemców - jest okazjaaaa, alee, nie ma gola; jak to się stało, że ta piłka nie wpadła do boiska! Dogodna sytuacja niewykorzystana; znowu Niemcy

58' Znowu walka przed polską bramką; Fabiański wychodzi i przejmuje piłkę; Krychowiak dobra interwencja

57' Szukała wyprzedził Muellera i wślizgiem wybił na aut; Guendogan w naszym polu karnym, ale akcja Niemców, ale na szczęście nie kończy się golem; piłka odbiła się od słupka; kolejna rozgrywka - Rybus wybija piłkę

57' Rybus fenomenalnie dziś się sprawdza - mały, zwrotny, szybki - świetnie rozgrywa od lewej do prawej, na prawdę jest w formie, dobrze przygotowany

56' Rybus faulowany przez Schweinsteigera

53' Trochę zabawy w tej części meczu. Żadnego celnego strzału do obydwu bramek, ale Polacy są agresywniejsi

52' Bellarabi schodzi - za niego na murawę z numerem 21 wchodzi Guendogan

51' Oezil dograł w pole karne

50' Milik - dośrodkowanie do niekrytego Lewandowskiego

48' Olkowski na aut; piłka w pole karne, ale Fabiański pokazuje klasę. Było gorąco przez chwilę

47' Polacy od rzutu wolnego; Glik zmusił Mullera do faulu

46' Zaczynamy kolejne 45 minut walki o zwycięstwo!

Po dwóch doliczonych minutach następuje przerwa. Czekamy, emocje rosną! Zaczęliśmy ostro, potem osłabienie i chyba trochę spadek chęci przez te dwie bramki Niemców. Ale jeden strzał Lewandowskiego znów tchnął w Biało-Czerwonych siłę! Zapraszamy za 15 minut!

45' Ależ kapitalny strzał Lewandowskiego! To po prostu bomba! Ale bramkarz Niemiec broni. Prawie go zmiotło, ale dał radę

44' Na minutę przed przerwą Grosicki atakuje, ale nie udaje mu się odebrać piłki; Lewandowski na spalonym; o ile przedłuży arbiter pierwszą połowę?

43' Piszczek musi wrócić do formy, uraz goni uraz; nie było u niego pełnego okresu przygotowawczego. Łukasz grał na światowym poziomie, teraz mu tego brakuje. I stąd błędy, a na te błędy nie możemy sobie pozwolić

42' Za chwilę zmiana - Piszczek schodzi z boiska; zastąpi go Paweł Olkowski

41' Grosicki faulowany w polu karnym; Fabiański rozpoczyna od rzutu karnego

40' Spokojna gra, polscy kibice głośno dopingują, choć są w zdecydowanej mniejszości to właśnie ich słychać na frankfurckim stadionie

37' Czy pójdziemy za ciosem? Lewandowski znowu próbuje, Krychowiak. Czyżbyśmy odzyskali siły? Bramka Polaków dosłownie sprawiła, że Niemcy cofnęli się na swoją połowę

36' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL!!! Mamy bramkę! Wracamy do Gry! Lewandowski, ach, bez kalkulacji! 2:1

36' Glik interweniuje! było dwóch na jednego, akcja zmierza na stronę Niemców

33' Niemcy znowu zgarniają piłkę - 5 piłkarzy jedzie na naszą bramkę, wraca Milik

32' 13 minut do końca pierwszej połowy meczu; Krychowiak faulowany przez Schweinsteigera ale zaczynają Niemcy

31' Piłka w polskiej bramce; Oezil był na spalonym - bramka nie została uznana przez sędziego

30' Musimy grać, musimy próbować walczyć. Oczywiście porażka nie zamyka nam drogi do awansu, ale chciałoby się wygrać drugi raz z mistrzami świata!

29' Musimy zacząć grać bardziej agresywnie; znów niedokładne podania. Cały czas szukamy sposobu na Niemców. Strzał Krychowiaka z dystansu - bezskuteczny

29' Grosicki idzie na bramkę Niemców, stracony strzał, za długo z nim zwlekał

28' Rzut rożny dla Niemców; Fabiański daje radę, choć jest naprawdę ciężko

27' Gdzie się podziała precyzja i spokój Polaków? Zbyt łatwo tracimy piłkę, Niemcy zbyt łatwo otwierają lewą stronę boiska

26' Piszczek podaje piłkę do Milika, niezbyt celne podanie

23' Szukała wybił piłkę na rzut rożny

21' Niemcy zaczynają od rzutu wolnego

20' Mueller strzelił po szybkiej akcji, ale Fabiański zbiera piłkę. Znowu gramy na własnej połowie

19' Proszę Państwa, co się dzieje! 2:0 da Niemców. świetne uderzenie - Goetze z 15 metra

17' Walczymy; Niemcy zza linii bocznej

16' Polacy przy piłce, zamieszanie pod bramką Niemców, Lewandowski, Grosicki, ciągle jesteśmy w polu karnym

15' Grosicki na lewym skrzydle, ale nic to nie daje

14' Długie wymiany, piłka pod niemiecką bramką; Mączyński dobrze współpracuje z Lewandowskim

13' Piszczek niestety źle się ustawił, zaniedbanie z jego strony

12' Niestety - gol dla Niemiec - 1:0. Przegrywamy. Zaczęliśmy ostro, pewnie, ale niestety. Glik nie zdążył wyjść, Niemcy wykonali dobrą akcję. Strzał Mullera do pustej bramki

11' Niemcy pod naszą bramką ale Polacy skutecznie ich blokują. Robi się niebezpiecznie

10' Glik walczył o piłkę z wielkim poświęceniem

9' Polacy znowu dali się trochę zaskoczyć przez Niemców. Na pewno jednak Biało-Czerwoni będą walczyć o wygraną. Niemcy dośrodkowują pod polską bramką, Fabiański spokojnie wyłapuje piłkę

8' Jest pierwsza żółta kartka - Muller faulowany przez Rybusa

6' Fabiański bardzo pewnie interweniował, już jesteśmy na połowie Niemców, Polacy przejęli piłkę na środku boiska, są naprawdę zaangażowani; piłka u Lewandowskiego

5' Cierpliwie Niemcy budują atak pozycyjny - rzut rożny dla białych

4' Polacy walczą, Lewandowski przyjmuje piłkę i... zablokowany. Tracimy piłkę

3' Niemcy w polu karnym Fabiańskiego, dobre przejęcie Polaka

2' Jest gwizdek. 15 sekunda - pierwszy faul Biało-Czerwonych

1' Polacy na czerwono, Niemcy w białych koszulkach

20.45: Minuta ciszy dla uczczenia pamięci zmarłego niedawno Niemieckiego prezydenta Gerharda Meyera

Tak to wygląda:

20.43: Witamy w RELACJI na żywo z meczu Niemcy - Polska. Właśnie usłyszeliśmy hymn Niemiec.

Relacja na żywo z meczu Polska - Niemcy rozpocznie się ok. 20.45 - tuż przed pierwszym gwizdkiem. Reprezentacja Polski zmierzy się z mistrzami świata, drużyną Niemiec. Drugie spotkanie Polaków z Niemcami w ramach eliminacji Mistrzostw Europy 2016 odbędzie się 4. września 2015 na Commerzbank Arena we Frankfurcie. Wszystkich, którzy nie mogą oglądać meczu Polska - Niemcy online lub w TV zapraszamy do relacji z eliminacji ME 2016 na żywo już za nieco ponad 2 godziny!

Gdzie oglądać mecz Polska - Niemcy online lub w TV za darmo?

Gdzie i o której w Internecie dostępna będzie transmisja spotkania na Commerzbank Arena? Tym, którzy jeszcze szukają informacji o transmisjach eliminacji ME 2016 przypominamy, że wszystkie spotkania eliminacyjna transmitowane są w telewizji bezpłatnie. Transmisja meczu Polska - Niemcy w TV (jak i pozostałych meczów eliminacyjnych) dostępna będzie w telewizji Polsat. Na otwartym kanale transmisja rozpocznie się o godzinie 20.35. Pierwszy gwiazdek spotkania słyszymy o dziesięć minut później.

Transmisja na żywo spotkania Polska - Niemcy dostępna będzie także online. O której godzinie i gdzie dokładnie? Cały mecz wraz z ponad godzinnym studiem piłkarskim pokaże internetowa telewizja Ipla (koszt dostępu do pakietów 7. kolejki eliminacji ME 2016 kosztuje 14.90).

Co robić, kiedy IPLA.TV nie działa?

Już od kilkudziesięciu minut wielu fanów piłki nożnej raportuje w Internecie, że nie mogą uzyskać dostępu do internetowej telewizji Ipla. Niestety, uruchomienie streamu może być w tej chwili bardzo trudne, ze względu na wysokie zainteresowanie meczem Polska - Niemcy online. W takiej sytuacji należy: wyłączyć a następnie uruchomić Iplę ponownie. Dalszy brak połączenia z serwerem może oznaczać przeciążenie.

Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej na mecz 4.09

W jakim składzie Biało-Czerwoni oraz mistrzowie świata wyjdą na boisko? Adam Nawałka podejmuje bardzo rozważne, racjonalne decyzje, które pomagają naszej drużynie wygrywać nieprzerwanie od 548 dni. Ostatni raz Biało-Czerwoni przegrali w spotkaniu 5 marca 2014, kiedy jednym rezultatem 1:0 przegrali z drużyną Szkocji.

Oficjalny skład Polaków na mecz z Niemcami

Wiemy już, że o zwycięstwo dla Biało-Czerwonych walczyć będą: Łukasz Fabiański – Maciej Rybus, Łukasz Szukała, Kamil Glik, Łukasz Piszczek – Tomasz Jodłowiec, Krzysztof Mączyński, Grzegorz Krychowiak – Arkadiusz Milik, Kamil Grosicki - #Robert Lewandowski.

Jak będzie tym razem? Poprzeczka jest bardzo wysoka po pierwszym spotkaniu z Niemcami, które przeszło do historii. Mistrzowie świata zostali pokonani przez podopiecznych Nawałki 2:0. Co będzie, jeśli dzisiejszy mecz także wygramy? To wariant najbardziej optymistyczny, który da nam prowadzenie w grupie z liczbą 17 punktów a Niemców zepchnie na trzecią pozycję, za Szkotami. Remis Polaków z Niemcami to nadal prowadzenie Biało-Czerwonych, jednak z przewagą zaledwie jednego a nie czterech punktów. Co, jeśli mecz Polska - Niemcy zakończy się naszą porażką? Cóż - piłka nadal w grze. Co prawda nie będziemy już liderem naszej grupy, ale awans do dalszych rozgrywek ciągle będzie możliwy. Walczyć będziemy przede wszystkim ze Szkocją i Irlandią.