We wtorek Bayern Monachium rozgrywał ligowy mecz z Wolfsburgiem. W pierwszej części spotkania #Robert Lewandowski siedział na ławce rezerwowych i do przerwy "Wilki" prowadziły 1:0. Josep Guardiola postanowił wprowadzić polskiego napastnika od razu na drugą połowę, jak się później okazało, była to najlepsza z możliwych decyzji. Polak wszedł na boisko i sam rozstrzygnął losy spotkania na korzyść swojej drużyny.

Lewandowski, czyli wejście smoka: #RL9min

Robert Lewandowski potrzebował pięciu minut, żeby zdobyć swoją pierwszą bramkę i tak w 51. minucie Polak wpisał się na listę strzelców po raz pierwszy. Minutę później Lewandowski mocno uderzył zza pola karnego i było już 2:1 dla Bayernu Monachium. Trzeci gol padł w 54. minucie. Najpierw piłka po strzale Lewandowskiego trafiła w słupek, ale dobitka była na tyle skuteczna, że Polak mógł cieszyć się ze swojej trzeciej bramki w odstępie kilku minut. Wówczas kibice Bayernu zaczęli głośno skandować nazwisko kapitana reprezentacji Polski. Lewandowski poszedł za ciosem i zdobył dwie kolejne bramki w 57. i 60. minucie spotkania. Ostatnia bramka wywołała największe wrażenie, ponieważ Polak pokonał bramkarza Wolfsburga z kilkunastu metrów po strzale "nożycami".

Lewandowski pobił kilka rekordów

Robert Lewandowski strzelając 5 goli w 9 minut (#RL9min) pobił kilka rekordów światowego futbolu. Nigdy wcześniej żaden piłkarz Bundesligi, Premier League, Primera Division, Serie A czy Ligue 1 nie strzelił 5 goli w przeciągu kwadransa. Ponadto Lewandowski jako pierwszy od 1991 roku strzelił 5 goli w jednym spotkaniu ligi niemieckiej. Robert Lewandowski został rekordzistą również, jeśli chodzi o gole zawodnika rezerwowego. Nigdy wcześniej żaden rezerwowy po wejściu na boisko nie strzelić 5 goli.

Świat zachwycony wyczynem Lewandowskiego

Informacja o nieprawdopodobnym wyczynie Roberta Lewandowskiego momentalnie obiegła cały świat. Najwięksi sportowcy z całego świata szybko zaczęli wyrażać swoje opinie na temat Polaka w mediach społecznościowych. Komentarze o Lewandowskim napisali m.in. Mats Hummels, Michael Owen czy Jerzy Dudek. Głos w sprawie 5 goli Lewandowskiego zabrała nawet reprezentacja San Marino, która na Twitterze napisała "To co Lewandowski zrobił w 9 minut, nam zajęło 20 lat." Niemieckie media piszą o Robercie Lewandowskim w samych superlatywach. Gazeta "Die Welt" pisze o "detonacji" wykonanej przez Lewandowskiego, a tygodnik "Der Spiegel" nazywa Polaka "obłędnym bohaterem".

źródło: onet.pl / twitter.com #piłka nożna #Bundesliga