W ubiegły wtorek #Robert Lewandowski strzelił 5 goli w 9 minut w ligowym meczu z Wolfsburgiem. Ta informacja momentalnie obiegła cały świat, a wyczyny Polaka były gorąco komentowane w mediach społecznościowych. Polak, strzelając 5 goli Wolfsburgowi, ustanowił kilka rekordów niemieckiej piłki.

Do tej pory 99 goli w lidze niemieckiej

Po meczu z Wolfsburgiem Robert Lewandowski miał na swoim koncie 99 bramek w lidze niemieckiej. Na tę liczbę polski napastnik pracował od sezonu 2010/2011. W swoim pierwszym sezonie w barwach Borussii Dortmund Lewandowski strzelił 8 goli. W kolejnych trzech sezonach strzelał odpowiednio 22, 24 i 20 goli w Bundeslidze. Po transferze do Bayernu Lewandowski wciąż utrzymał doskonałą strzelecką formę i zdobył 17 bramek. 27-letni napastnik ogółem strzelił 99 goli w 167 ligowych spotkaniach, co jest wynikiem kosmicznym, biorąc pod uwagę wcześniejsze występy Polaków w lidze niemieckiej.

Dwa gole Lewandowskiego w meczu z Mainz

Większość kibiców życzyła Lewandowskiemu strzelenia setnej bramki w Bundeslidze w meczu przeciwko Mainz. I tak się również stało. Lewandowski wpisał się po raz pierwszy na listę strzelców w 51. minucie spotkania, wykorzystując dośrodkowanie Comana. Napastnik Bayernu był przygotowany na tę okazję, ponieważ po strzelonej bramce pokazał wszystkim koszulkę z widniejącą setką.

Kapitan reprezentacji Polski jednak na tym nie poprzestał i szybko przekroczył magiczną liczbę 100 goli. W 64. minucie Lewy wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Mainz i zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Ostatecznie Bayern Monachium wygrał z FSV Mainz 3:0 i po siedmiu kolejkach jest liderem Bundesligi z kompletem punktów na swoim koncie. Natomiast Robert Lewandowski jest liderem klasyfikacji strzelców z 10 golami w swoim dorobku. Polak jest głównym faworytem do otrzymania korony króla strzelców dla najskuteczniejszego piłkarza Bundesligi w sezonie 2015/16.

Podtrzymać formę w reprezentacji

Wszyscy kibice reprezentacji Polski mają nadzieję, że Lewandowski będzie równie skuteczny w zbliżających się meczach eliminacji Mistrzostw Europy 2016. Polska w październiku zmierzy się ze Szkocją i Irlandią. Oczywiście Robert Lewandowski znajduje się na liście powołanych piłkarzy na zbliżające się spotkania.  #piłka nożna #Bundesliga