#Juventus Turyn zaledwie zremisował przed własną publicznością z Chievo Verona, które sensacyjnie zajmuje pierwszą pozycje w Serie A. Jest to jednocześnie pierwszy punkt w lidze aktualnego Mistrza Włoch, który w poprzednich dwóch kolejkach uległ Udinese i AS Romie. Słaba forma drużyny z Turynu może martwić jej sympatyków, ponieważ już w przyszłym tygodniu ruszają rozgrywki Ligi Mistrzów, w których Juventus zmierzy się na wyjeździe z Manchesterem City.

Remis zamiast zwycięstwa

Chyba żaden z kibiców Mistrza Włoch nie spodziewał tak fatalnego bilansu na początku ligi. Dziś na własnym stadionie miało być pierwsze wysokie zwycięstwo, które podbudowałoby morale piłkarzy Juventusa po nieudanym starcie, bo przecież rywalem był średniak ligi włoskiej, Chievo Verona, które jednak zajmuje pierwsze miejsce, mając tyle samo punktów w tabeli, co AS Roma. Był to więc idealny moment na przełamanie. Niestety, na przekór Starej Damie, drużyna Chievo nie przyjechała do Turynu po lekcje futbolu, a po zdobycie kolejnych punktów i gdyby nie fatalny błąd sędziego w drugiej połowie, to drużyna Rolando Marana mogła cieszyć się z trzeciego kolejnego zwycięstwa i ogrania obrońcy tytułu na jego własnym terenie.

Już w 5 minucie goście objęli prowadzenie po płaskim strzale z 18 metrów Hetemaja i na Juventus Stadium zapachniało sensacją. Gospodarze naciskali, ale pomimo stwarzanych sytuacji brakowało wykończenia. Jedyny groźny strzał oddał Hernanes, którego z trudem obronił bramkarz przyjezdnych. Pierwszą połowę  można określić biciem głową w mur – Juventus atakował, ale bez jakiejkolwiek pomysłowości.

W przerwie Pogba zmienił bezbarwnego Marchisio, ale początek drugiej połowy znowu należał do gości, którzy w 52 minucie mieli świetną okazje na strzelenie drugiego gola, ale Buffon popisał się fantastyczną interwencją. Pięć minut później wyborną sytuacje zmarnowali piłkarze Juventusu. Najpierw Pereyra świetnym zwodem minął przeciwnika, a następnie po jego strzale piłka trafiła w słupek, po czym znalazła się pod nogami Pogby, którego uderzenie do pustej bramki w ostatniej chwili zablokował obrońca Chievo. Chwilę później Cesar podwyższył wynik na 0-2, ale sędzia niesłusznie nie uznał prawidłowo zdobytej bramki przez zawodnika Chievo. Z każdą kolejną minutą Juventus naciskał co raz mocniej, ale wciąż brakowało pomysłu na rozegranie akcji pod polem karnym Bizzarriego. W 82 minucie Cuadrado z prawej strony boiska wbiegł w pole karne i został sfaulowany. Rzut karny pewnie wykorzystał Paolo Dybala, dzieki czemu uratował punkt dla swojej drużyn.

Wyniki innych sobotnich meczy

Fiorentini vs. Genoa 1-0 (60’ Babacar).

W drużynie z Florencji zadebiutował reprezentant Polski, Jakub Błaszczykowski, którzy wszedł na murawę w 80 minucie, zmieniając Borje Valero.

Frosinone vs AS Roma 0-2 (44’ Falque, 90’ Iturbe)

W tabeli ligowej prowadzi z siedmioma punktami Chievo Verona. Na drugim miejscu znajduje się AS Roma, zaś na trzecim Torino. #piłka nożna