Dla Słoni to drugie pod rząd zwycięstwo w ekstraklasie. W poprzednim spotkaniu - w czwartej kolejce -  zdobywcą gola był Pavol Stano - nowy nabytek drużyny z Niecierzy, którego strzał głową zapewnił Słoniom zwycięstwo z Zagłębiem Lublin na własnym boisku.

Drużyna z Niecierzy powoli zaczyna nabierać werwy, co daje się zobaczyć w ostatnich dwóch kolejkach. Nie tylko nie odstaje poziomem gry od swoich przeciwników, ale i zdecydowanie ich atakuje, zdobywając pierwsze zwycięstwa.

W piątej kolejce padło więcej bramek, a strzelcem dwukrotnie okazał się zawodnik Górnika Zabrze, Dawid Plizga, wypożyczony na rok Termalice Bruk-Bet Niecierza  przez zabrzan. Pierwsza bramka padła już  w 5. minucie spotkania po udanym zagraniu  Babiarza do  Drozdowicza. Drugi gol padł w 34. minucie po faulu Foszmańczyka. Plizga zamknął spotkanie trzecią bramką w doliczonym czasie, co obecnie plasuje Słonie na 10. miejscu w tabeli.

Dla drużyny z Zabrza to czwarta porażka z rzędu i dziesiąty mecz bez zwycięstwa. Dodatkowo - nieudany debiut nowego trenera Leszka Ojrzyńskiego.Jak wyglądała pierwsza kolejka ?

Składy obu drużyn

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: 82 Sebastian Nowak - 8 Patryk Fryc, 2 Dawid Sołdecki, 18 Pavol Stano, 5 Sebastian Ziajka - 21 Emil Drozdowicz (75 20 Jakub Biskup), 17 Dalibor Pleva, 6 Bartłomiej Babiarz, 7 Tomasz Foszmańczyk (63 25 Mateusz Kupczak), 10 Dawid Plizga - 24 Wojciech Kędziora (84 9 Bartłomiej Smuczyński).

Górnik Zabrze: 33 Sebastian Przyrowski - 2 Bartosz Kopacz (46 17 Dominik Sadzawicki), 26 Adam Danch, 5 Oleksandr Shevelyukhin -  6 Rafał Kurzawa (46 38 Bartosz Iwan), 7 Radosław Sobolewski, 19 Mariusz Przybylski - 4 Rafał Kosznik, 18 Łukasz Madej, 11 Roman Gergel - 23 Szymon Skrzypczak.

W szóstej kolejce przeciwnikiem Termalica Bruk-Bet Niecierza będzie Ruch Chorzów, Górnik Zabrze  zmierzy się natomiast z Zagłębiem Lublin.

W pozostałych aktualnie rozegranych  spotkaniach piątej kolejki  Cracovia Kraków  pokonała Koronę Kielce ( 3:0), a Zagłębie Lubin wygrało z Mistrzem Polski 2-1.

Źródło: slask.sport.pl #piłka nożna