Sukces Urszuli Radwańskiej na kortach Wimbledonu 2015 - Polka pokonała swoją pierwszą przeciwniczkę, Amerykankę rumuńskiego pochodzenia, Edinę Gallovitz-Hall. Rezultat spotkania wyniósł 6:2, 6:1. Młodsza z sióstr Radwańskich była faworytką tego pojedynku. Przeszła do drugiej rundy Wielkiego Szlema w Londynie.

Jej przeciwniczka okazała się zdecydowanie nie być w formie. Już wcześniej mówiło się, że Amerykanka nie jest w zbyt dobrej kondycji. Gallovitz-Hall, która w rankingu WTA znajduje się na dalekim 301. miejscu, od kilku już lat nie brała udziału w turniejach WTA. Gdyby z udziału w Wimbledonie nie zrezygnowała Chinka Shuai Peng, to o występie Amerykanka mogłaby pomarzyć. Ostatecznie przez łut szczęścia dostała się do pierwszej rundy i w meczu z Ulą Radwańską przegrała z kretesem. Polka pokazała, na co ją stać, choć zdecydowaną przewagę nad rywalką wypracowała sobie dopiero w piątym gemie. Ostatecznie wygrała set przewagą 6:2.

Druga cześć rozgrywki poszła jej jeszcze lepiej. W sumie Urszula Radwańska wygrała aż 9 gemów pod rząd. Mecz zakończył się po niespełna godzinie. Młodsza z sióstr Radwańskich zaliczyła 16 kończących uderzeń, posłała dwa asy serwisowe, obroniła break pinta i popełniła 11 niewymuszonych błędów.

Z kim Urszula Radwańska zagra w drugiej rundzie Wimbledonu?

Po świetnym zwycięstwie w pierwszej rundzie Wimbledonu 2015 Urszula Radwańska awansowała do kolejnej rozgrywki. Z kim teraz zagra? Przeciwniczką Polki będzie australijska tenisistka polskiego pochodzenia - Samantha Stosur. Kiedy druga runda singla kobiet na Wimbledonie? Mecze kolejnej rundy odbędą się 1 i 2 lipca. Początek rozgrywek o godzinie 14.00 polskiego czasu.

Już jutro, czyli 30.06., na korcie Wimbledonu stanie Agnieszka Radwańska, której przeciwniczką będzie Lucie Hradecka, utalentowana czeska tenisistka.

W tej chwili odbywa się mecz Jerzego Janowicza. Polak mierzy się w Turkiem Marselem Ilhanem. Wynik po pierwszym secie na niekorzyść Janowicza. Na szczęście drugi set rozpoczął znacznie lepiej.

Źródło: eurosport.onet.pl; wimbledon.com