Dziękujemy za śledzenie relacji #na żywo na Blasting News.

Koniec meczu. Białoruś przegrywa z Hiszpanią 0:1.

90+5' Ratuje przed stratą drugiej bramki Gorbunov. Świetna obroma golkipera gości.
90+3' Ataki Hiszpanii skutecznie blokowane przez Białorusinów.
90+1' Świetn akcja Moraty, nie było niestety nikogo, żeby wykończyć.
90' Zmiana u gospodarzy. Schodzi Hleb, wchodzi Putilo.
88' Świetne wejście Vitolo. Bronią piłkarze gospodarzy.
87' Fauluje Sergio Ramos. Rzut wolny dla Białorusi.
85' Żółta kartka dla Silvy, schodzi z boiska, w jego miejsce Bernat.
85' Genialny strzał Davida Silvy i świetna obrona bramkarza gospodarzy.
83' Zwolniło tempo meczu Białoruś - #Hiszpania.
81' Druga zmiana w drużynie Białorusinów, boisko opuszcza Volodko, wchodzi Stasevic.
80' Koronkowa akcja Hiszpanów, niecelnie Silva.
78' Zmiana u gospodarzy. Kislyak schodzi, wchodzi Drahun.
77' Spokojnie rozgrywają piłkę Hiszpanie.
75' Zmiana w drużynie Del Bosque. Murawę opuszcza Fabregas, pojawia się na boisku Isco.
74' Na spalonym Alvaro Morata.
73' Wspaniała obrona Gorbunova po strzale Cazorli. Nadal Białoruś - Hiszpania 0:1

72' Z kontrataku Hiszpanie. David Silva obok bramki.
70' Tiki-taka gości, niecelnie Jordi Alba.
69' Posiadanie piłki 33% - 67%.
68' Gospodarze próbują wymusić rzut karny. Arbiter nie daje się nabrać na nurkowanie Volodko.
67' Białoruś utrzymuje się przy piłce.
65' Pedro opuszcza murawę, w jego miejsce wchodzi Vitolo  (piłkarz Sevilli FC).
64' Przekombinował Morata. Fabregas niecelnie.
63' Atak pozycyjny Hiszpanów.
61' Świetna obrona Casillasa po strzale z dystansu Maevskiego.
60' Gra staje się coraz agresywniejsza. Leży na murawie Ramos.
59' Faulowany Pedro, odpycha obrońcę Białorusi i dostaje żółtą kartkę.
58' Kontratak Białorusinów powstrzymany już na połowie boiska.
55' Rzut rożny dla gospodarzy. Fatalny strzał Bordacheva.
54' Żółta kartka dla Moraty za faul.
54' Gospodarze zdecydowanie aktywniejsi w drugiej połowie.
53' Hiszpanie powstrzymują akcję Białorusi i ruszają z kontratakiem.
51' Leży na murawie Gerard Pique po zderzeniu z Kislyakiem.
50' Volodko pokonał Casillasa, piłka w siatce, ale sędzia odgwizduje spalonego.
49' Genialna akcja Białorusinów. Świetna obrona Casillasa po strzale Kornilenko.
48' Kornilenko nieskutecznie.
46' Białoruś zaczyna drugą część spotkania. Rzut wolny po faulu Fabregasa.

Druga połowa

Zapraszamy na drugą połowę spotkania Białoruś - Hiszpania
Już za chwilkę wracamy, aby komentować drugą połowę meczu eliminacyjnego.
Posiadanie piłki w pierwszej połowie: 31% - 69%.
Koniec pierwszej części meczu Białoruś - Hiszpania. Gospodarze przegrywają 0:1 po pięknym golu Davida Silvy!

45+2' Morata z dystansu. Broni Gorbunov.
45' Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.
45' GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Przepiękny gol Davida Silvy daje prowadzenie Hiszpanom! Asystę zaliczył Fabregas.
44' Rzut wolny dla drużyny Del Bosque.
43' Faulują Białorusini. Coraz trudniej jest im zatrzymać Hiszpanów.
41' Próbuje głową po rzucie rożnym Ramos, bardzo niecelnie.
40' Atakuje La Roja.
38' Próba z dystansu Busquetsa, broni Białorusin.
37' Schorgenhofer fauluje Juanfrana. Świetna akcja Moraty. Rzut rożny dla gości.
36' Cazorla wprost w ręce Gorbunova.
35' Dobra obrona Białorusinów.
33' Tiki-taka Hiszpanów. Powoli pod bramkę rywala.
32' Jordi Alba za wysoko.
30' Piękny strzał Cazorli.
30' La Roja ma 6 strzałów na bramkę. Gospodarze ani jednego.
28' Świetna akcja Kornilenko, broni Casillas. Białorusin był na spalonym.
26' Próba wymuszenia rzutu karnego przez Silvę.
25' Atak pozycyjny Hiszpanów.
24' Leży na murawie Jordi Alba po faulu obrońcy.
24' Niecelnie David Silva.
23' Bardzo dobrze spisuje się defensywa gospodarzy.
21' Faulowany Jordi Alba. Żółta kartka dla Nekhaychika. Rzut wolny dla gości.
20' Strzał z dystansu Fabregasa, niecelny.
19' Rzut rożny dla Hiszpanii. Genialna główka Sergio Ramosa. Broni Gorbunov. Kontratak gospodarzy.
17' Strzał Cazorli zablokowany.
16' Akcja Białorusinów powstrzymana bez problemu przez Hiszpanię.
15' Błąd defensywy La Roja, niecelnie gospodarze.
14' Powstrzymany atak gości. Od bramki Białoruś.
12' Doskonała próba Hiszpanii. Po podaniu Alby, Pedro próbuje swoich sił, broni jednak Gorbunov.
11' Faul Alvaro Moraty. Hleb ma dobrą okazję, którą marnuje.
9' Genialne podanie Fabregas, Morata niestety niecelnie. Świetna akcja Mistrzów Europy.
7' Faul i żółta katka dla Bordacheva. Rzut wolny dla gości.
5' Krótko rozegrany, nieskutecznie piłkarze Del Bosque.
4' Dobra obrona bramkarza Białorusi. Drugi corner dla La Roja.
2' Świetna okazja Moraty. Rzut rożny dla Hiszpanii.
1' Hiszpanie rozpoczynają mecz.

Oficjalnie potwierdzone składy:

Białoruś: Gorbunov, Bordachev, Filipenko, Martynovich, Shitov, Volodko, Maevski, Kislyak, Nekhajchik, Kornilenko, Hleb
Rezerwowi: Chernik, Drahun, Krivets, Laptev, Politevich, Polyakov, Putilo, Signevich, Stasevic, Zhevnov

Hiszpania: Casillas, Juanfran, Pique, Ramos, Alba, Silva, Busquets, Fabregas, Cazorla, Pedro, Morata
Rezerwowi: Isco, Bartra, Bernat, Carvajal, de Gea, Nolito, Paco, Koke, Rico, San Jose, Vidal, Vitolo

Broniący tytułu Mistrzowie Europy zmierzą się w szóstej kolejce meczów eliminacyjnych z Białorusią. Dla trenera Hiszpanii Vicente del Bosque, będzie to setny mecz z reprezentacją. Żaden szkoleniowiec La Roja nie rozegrał aż tylu spotkań z reprezentacją. Selekcjoner planuje zakończyć swoją współpracę z drużyną po Mistrzostwach Europy we Francji. Na 99 meczów rozegranych z Hiszpanią, del Bosque wygrał 77 spotkań, zremisował 8 razy, a 14 razy przegrywał. Jaki wynik zdobędzie w swoim setnym meczu? Jego La Roja jest, ku zaskoczeniu, na drugim miejscu w Grupie C. Liderem jest Słowacja. Czy dzisiejszy mecz odmieni losy Mistrzów Europy? Hiszpania, by wskoczyć na pierwsze miejsce, musiałaby wygrać przeciwko Białorusi i liczyć na porażkę Słowacji, która zagra z Macedonią. Śledź przebieg meczu Białoruś - Hiszpania w relacji na żywo na Blasting News. Dowiedz się także, gdzie można obejrzeć mecz eliminacyjny w TV i online. #Mistrzostwa Europy

Przewidywane składy:

Białoruś: Chernik, Bordachev, Filipenko, Martynovich, Shitov, Dragun, Kislyak, Hleb, Putsila, Krivets, Kornilenko

Hiszpania: Casillas, Carvajal, Pique, Ramos, Alba, Koke, Busquets, Iniesta, Silva, Morata, Isco

Iker Casillas i reszta

Pomimo swoich wpadek w Realu Madryt i reprezentacji, to Iker Casillas jest bramkarzem numer 1 dla del Bosque. Hiszpan rozegra swój 162 mecz w kadrze narodowej. Po problemach z kibicami Królewskich, miłośnicy La Roja są niczym balsam dla Casillasa. Na treningach przed meczem towarzyskim z Kostaryką, to właśnie bramkarz otrzymał największe brawa od fanów. W przeciwieństwie do Gerarda Pique, na którego gwizdały i buczały całe trybuny. Z obecnym selekcjonerem Iker ma szansę na to, że będzie grał w podstawowym składzie również podczas EURO 2016.

Hiszpania na Euro

Hiszpania wygrała 25 z ostatnich 29 spotkań, jakie rozegrała na Mistrzostwach Europy, włączając w to także mecze eliminacyjne. W 8 z 10 ostatnich meczów La Roja zachowała czyste konto, a w ostatnich trzech starciach z Białorusią tryumfowała. W dzisiejszym spotkaniu na debiut w oficjalnym spotkaniu reprezentacji dużą szansę ma Aleix Vidal, nowy piłkarz Barcelony.

Transmisja tv i online

Gdzie oglądać mecz Białoruś - Hiszpania? Spotkanie Mistrzów Europy z Białorusinami będziemy mogli obejrzeć na żywo na kanale Polsat Sport. O godzinie 20:00 rozpocznie się transmisja ze studia, a potem przeniesiemy się na stadion na Białorusi. Dla zainteresowanych oglądaniem spotkania Białoruś - Hiszpania online, mamy dobre wieści. Spotkanie eliminacyjne można zobaczyć w internecie na ipla.tv.
Zapraszamy do śledzenia relacji na Blasting News, gdzie można dowiedzieć się więcej o przebiegu spotkania, a także sprawdzać wynik meczu minuta po minucie. Od godziny 20:00 na żywo!

źródło: as.com