Wielkie emocje w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy 2016. Portugalia została w dziesiątkę, po tym, jak Tiago w 62' obejrzał czerwoną kartkę. Hat-trick Cristiano Ronaldo zapewnia zwycięstwo Portugalczykom. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego odnosi czwarte zwycięstwo w rzędu w eliminacjach do EURO 2016. Fernando Santos, trener drużyny Ronaldo, zapewniał na konferencji prasowej, że przygotuje swoją reprezentację tak, aby doszła do finału w Paryżu i wygrała #Mistrzostwa Europy. Bardzo optymistyczne podejście selekcjonera, zobaczmy na razie, jak radzą sobie Portugalczycy w eliminacjach.

Składy

Portugalia: Patricio, Vierinha, Carvalho, Alves, Eliseu, Coentrao, Tiago, Moutinho, Cristiano Ronaldo, Danny, Nani
Rezerwa: Beto, Carrico, Carvalho W., Cedric, Eder, Fonte, Lopes, Pereira, Quaresma, Silva A., Silva B., Varela

Armenia: Berezovskiy, Haryapetyan, Andonyan, Arzumanjan, Mkoyan, Ghazaryan, Pizzelli, Mkhitaryan, Hovhannisjan, Sarkisov
Rezerwa: Aslanyan, Avagyan, Badoyan, Haroyan, Hovsepyan, Juspasjan, Kasparov, Koryan, Ozbiliz, Simonyan, Toroyan, Voskanyan

Przebieg meczu Portugalia - Armenia

Portugalczycy zaczęli bardzo ofensywnie. Świetny początek spotkania rozegrał Fabio Coentrao. W 14' minucie sfaulował Bruno Alves, za co został podyktowany rzut wolny dla Ormian. Stały fragment gry wykonał Marcos Pizzelli. Genialny strzał piłkarza Armenii wylądował w prawym, górnym rogu bramki. Rui Patricio bez szans. Portugalia przegrywa 1:0! W 28' minucie atak zawodników Santosa zostaje brutalnie zatrzymany przez Mkhitaryana. Sędzia Gumienny podyktował rzut karny. Jedenastkę wykonał Cristiano Ronaldo zdobywając bramkę wyrównującą na 1:1. W 33' minucie pierwszą żółtą kartką został ukarany Tiago. W drugiej połowie meczu Portugalczycy wyszli na murawę bardzo zmotywowani. Już w 55' Ronaldo genialnie skierował piłkę do bramki. Gwiazdor Realu Madryt zauważył, że golkiper Armenii wyszedł z bramki, więc strzelił nad nim, zdobywając drugiego gola dla swojej reprezentacji! W 58' Cristiano zdobył hat-tricka. Pięknym strzałem z dystansu zdobył prowadzenie 3:1 dla Portugalii. W 62' minucie sytuacja zrobiła się nieciekawa dla drużyny z Półwyspu Iberyjskiego. Tiago obejrzał drugą żółtą, a w rezultacie czerwoną kartkę. Drużyna Santosa rozegrała ostatnie pół godziny w dziesiątkę. Już po dziesięciu minutach zawiodła obrona Portugalii i Armenia strzeliła drugą bramkę. Mkoyan bez problemu pokonał Rui Patricio. 2:3 dla Ormian. Takim wynikiem zakończyło się spotkanie.

Portugalia jest liderem w Grupie I z dwunastoma punktami po pięciu meczach. Cristiano Ronaldo kończy sezon hat-trickiem. Armenia zajmuje ostatnią, piątą pozycje z jednym zdobytym oczkiem.

źródło: uefa.com