Polscy sportowcy uczestniczący w Igrzyskach Europejskich w Baku 2015 zdobyli już 10 medali. Reprezentanci kadry narodowej zdobyli jeden medal złoty, 4 srebrne i 5 brązowych. Wśród nich znajdują się również polskie pięściarki. Sandra Drabik z klubu Boxing Kielce, pokonała Białorusinkę Yanę Burym wynikiem 2:0, i tym samym awansowała do półfinału turnieju bokserskiego Igrzysk Olimpijskich w Baku w kategorii 48 kilogramów, zdobywając brązowy medal.

W kategorii boksu Polską drużynę reprezentuje 10 zawodniczek. Zdobywczyni brązowego medalu z zeszłego roku, pięściarka Sako Gdańsk zmuszona była zrezygnować z udziału w Igrzyskach Olimpijskich, ponieważ w tym samym czasie startowała w turnieju kickboxingu. Polskie zawodniczki na Igrzyskach mają szansę na dwa brązowe medale. Awans do półfinału jako pierwsza wywalczyła Sandra Drabik w kategorii 51 kilogramów i Lidia Figura w kategorii 75 kilogramów. Największe nadzieje na zwycięstwo trenerzy kadry wiążą z zawodnikami, którzy od lat utrzymują swoją pozycję i dzielnie radzą sobie na arenie międzynarodowej.

Awans polskich pięściarek na Mistrzostwach Europy Baku 2015

O zwycięstwie nad Białorusinką Yaną Burym zdecydowała aktualna sportowa forma Sandry Drabik. Pięściarka z Kielc po raz pierwszy w historii polskiego boksu olimpijskiego wywalczyła medal Igrzysk Europejskich. Pojedynek Sandry Drabik, którego stawką był udział w finale Igrzysk Europejskich. Podopieczna Pawła Pasiaka dzięki doskonałej technice zwyciężyła wszystkie starcia i ostatecznie wygrała 2:0.

Kolejna zawodniczka Lidia Figura (75 kg) przez cały pojedynek była prowadzącą atak i z wykorzystaniem znanych technik rozbijała obronę przeciwniczki. Dzięki temu zwycięstwu reprezentantka naszego kraju zapewniła drugi medal Igrzysk Europejskich. Jaki będzie to medal zadecyduje półfinałowy pojedynek. Lidia Figura zmierzy się w nim ze Szwedką Anną Laurell-Nash. W drugim półfinale powalczy w pojedynku z Holenderką Nouchka Fontijn, oraz z Niemką Sarah Scheurich.

Sukces Anety Rygielskiej na Mistrzostwach Europy

Tym razem nie zawiodła także mistrzyni młodzieżowych mistrzostw świata z 2013 roku, Aneta Rygielska walcząca w kategorii 64 kg, chociaż trener nieco wątpił w możliwości i gotowość zawodniczki w Igrzyskach Olimpijskich. Młoda reprezentantka Polski z powodzeniem zdała swój sportowy egzamin. Polska reprezentantka skutecznie odpierała ataki przeciwniczki. Po zakończeniu sędziowie jednogłośnie opowiedzieli się za Polką, punktując dwa razy 40:36 i 39:37.

Żródło:Polski.Boks.pl