W czwartek 11.06.2015 #Hiszpania rozegrała mecz towarzyski z Kostaryką. Spotkanie odbyło się w mieście León. Mistrzowie Europy szybko stracili bramkę, ale udało im się zremisować, a następnie wygrać 2:1.

Składy

Hiszpania: De Gea, Carvajal, Bartra, Ramos, Bernat, Koke, San Jose, Nolito, Fabregas, Vidal, Paco
Rezerwowi: Isco, Alba, Busquets, Casillas, Cazorla, Morata, Pedro, Pique, Rico, Silva, Juanfran, Vitolo

Kostaryka: Navas, Gamboa, Salvatierra, Gonzalez, Miller, Diaz, Ruiz, Borges, Guzman, Venegas, Campbell
Rezerwowi: Aguilar, Alvarado, Angulo, Bolivar, Brown, Calvo, Carvajal, McDonald, Moya, Myrie, Saborio, Vega

Pierwsza część meczu towarzyskiego

Hiszpanie zaczęli pewnie, być może właśnie pewność siebie doprowadziła ich do tego, że już w 5' minucie spotkania stracili bramkę. Po świetnym strzale w dolny, lewy róg bramki Johan Venegas pozostawił Davida De Geę bez szans. Asystę zaliczył Joel Campbell. Gospodarze nie zagubili się po stracie gola, wręcz odwrotnie! W 7' minucie Cesc Fabregas genialnie podał piłkę do młodziutkiego piłkarza Valencii, Paco, który wykorzystał swoją okazję i wyrównał na 1:1. Po osiągnięciu remisu widzieliśmy zdecydowaną przewagę Hiszpanii. Posiadanie piłki wynosiło 69% do 31% dla gospodarzy. W 27' minucie wspaniałą okazję na zdobycie drugiej bramki dla Mistrzów Europy miał Aleix Vidal, ale defensywa Kostaryki wybiła. Już trzy minuty później, w 30' piękną bramkę z dystansu zdobył Cesc Fabregas. 2:1, takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa spotkania Hiszpania - Kostaryka, mimo kilku prób Kostarykańczykom nie udało się wyrównać.

Druga połowa Hiszpania - Kostaryka

W przerwie Vicente del Bosque dokonał jednej zmiany. Na murawie pojawił się Vitolo w miejsce Aleixa Vidala. W 58' minucie doskonałym talentem popisał się Keylor Navas, broniąc genialny strzał Sergio Ramosa! Chwilę później selekcjoner Hiszpanii dokonuje kilku zmian. Boisko opuścił właśnie Ramos, którego zastąpił Gerard Pique. Piłkarz Barcelony został niemiłosiernie wygwizdany przez hiszpańskich kibiców. Obrońca zasłużył sobie na takie powitanie swoim występkiem podczas celebracji z Blaugraną. Podobna sytuacja miała miejsce na treningu reprezentacji. Pomimo próśb trenera i komentarza "ci, którzy wygwizdują jednego z piłkarzy, wygwizdują całą drużynę" - kibice nie odpuścili. Oprócz Pique na murawie pojawili się także Cazorla za Koke i David Silva za Durana Nolito. W 63' minucie zrobiło się gorąco pod bramką Kostarykańczyków. Keylor Navas jednak nie zawiódł, najpierw obronił świetnie strzał Cazorli, wybijając piłkę. Hiszpania miała rzut rożny, a po nim kolejną wspaniałą okazję. Tym razem próbował Marc Bartra, obrona gości była na miejscu i wybiła jego strzał. Kostaryka do końca spotkania raczej próbowała się bronić przed kolejną stratą gola, niż wyrównać. W 89' minucie ostatnią szansę na podwyższenie prowadzenia miał David Silva. Hiszpan trafił w słupek. Ostateczny wynik bez zmian. Hiszpania wygrała 2:1 u siebie w meczu towarzyskim z Kostaryką. Jak poradzą sobie Mistrzowie Europy w niedzielnym meczu eliminacyjnym na wyjeździe z Białorusią?

źródło: marca.es