#Rosja - Polska pierwsze spotkanie zostało rozegrane w piątek w Kazaniu. Biało - Czerwoni rozgromili reprezentacje rosyjską. Dzisiaj w sobotę gramy rewanż. O której i gdzie będzie można zobaczyć transmisje meczu na żywo? Jak wyglądało piątkowe spotkanie?

Rosja - Polska piątkowe spotkanie

W piątek po raz trzeci pokonaliśmy Rosjan w ramach rozgrywek Ligi Światowej 2015. Mecz w Kazaniu okazał się być już szóstą porażką Sborny która jest obecny mistrzem olimpijskim. Początkowo wyglądało, że Rosjanie chcą przełamać swoją złą passę i pierwszego seta udało im się wygrać z naszą reprezentacją 32:30. Trzy następne sety należały do biało - czerwonych. Ostateczny wynik spotkania Rosja - Polska to 1:3.

Pierwszy set, z którego wyszliśmy z nieznaczną porażką spowodował wyciągnięcie wniosków z popełnionych błędów. Drugi set wyglądał już inaczej, od początku dominowaliśmy na parkiecie doprowadzając do furii naszych przeciwników. Ta furia zaowocowała żółtą kartką dla Mrozowa. Natłok błędów i ewidentnie zła forma drużyny rosyjskiej spowodowała zakończenie drugiego seta wynikiem 14:25. Do trzeciego seta Sborna wyszła w zmienionym składzie. Rosjanie zaatakował ostro i w naszej drużynie zapanował lekki chaos. Przy wyniku 11:10 trener Antiga zdecydował się na przerwę i skorygował naszą grę. Mimo to Rosjanie nadal prowadzili, Antiga zdjął z boiska Drzyzgę i naszą drużyną do wygranego trzeciego seta poprowadził Grzegorz Łomacz. Ostatecznie po wyjątkowo zaciętej walce uzyskaliśmy wynik 25:22. Czwarty set należał do polskiej reprezentacji, Rosjanie nie potrafili podnieść się z porażki i przegrali 18:25. Wynik całego piątkowego spotkania Rosja - Polska to 1:3.

Dzisiaj czeka nas mecz rewanżowy. Będzie można go obejrzeć na żywo na kanale Polsat Sport o godzinie 17:00. Piątkowa porażka reprezentacji Rosji to siódma z kolei w rozgrywkach Ligi Światowej 2015. Szanse na zagranie w finale mają nikłe. Za to Polacy po raz pierwszy od 12 lat wygrali z Rosjanami w Rosji i zdobyli 3 punkty w tabeli grupy B.

źródło: onet.pl, sport.pl #siatkówka