Polska - Iran: wynik i skrót meczu rewanżowego Biało-Czerwonych w Teheranie 28.06.2015. Po pierwszym

Polska - Iran: wynik meczu - które sety wygraliśmy?

Spotkanie Polaków z drużyną Iranu w Teheranie rozpoczął sędziowski gwiazdek punktualnie o 18.30. Na boisko wyszły drużyny w następujących składach: Łomacz, Mika, Jarosz, Kubiak, Nowakowski, Bieniek i Zatorski w reprezentacji Polski oraz Marouflakrani, Gholami, Mirzajanpour, Mahmoudi, Ebadipour, Mousavi oraz Marand, czyli podopieczni Kovaca.

Irańczycy wygrali tylko pierwszy set, pozostałe trzy należały do Biało-Czerwonych. Oto dokładna punktacja spotkania: 25:23, 20:25, 20:25 i 19:25.

Polska vs Iran: skrót relacji na żywo i przebieg meczu

Pierwszy set meczu Polska - Iran zakończył się przegraną Biało-Czerwonych. Przegraliśmy liczbą dwóch punktów, z rezultatem 25:23. Jednak zaraz po tym Polacy zaczęli bardziej mobilizować się do gry i po wyrównanej walce w drugim secie wygrali przewagą aż pięciu punktów. Set zakończył się wynikiem 20:25. W trzecim secie zdecydowanie byliśmy górą - właściwie przez cały czas prowadziliśmy przewagą 2-3 punktów. Ostatecznie ta cześć rozgrywki zakończyła się wynikiem takim jak set drugi - 20:25. W tym momencie temperatura po polskiej stronie siatki bardzo się odniosła, bo przed nami zaistniała możliwość zakończenia gry w czwartym secie. Reprezentacja Iranu w pierwszej części czwartego seta skutecznie walczyła i utrzymywała wyrównaną punktację, a potem na chwilę zdobyła przewagę. Kiedy doszło do wyrównania na 7:7 Polacy zaczęli się zdecydowanie odbijać od Irańczyków. Przewaga Biało-Czerwonych zaczęła robić się znacząca - prowadziliśmy nawet 6-oma punktami. Gra reprezentacji Iranu stała się bardzo nerwowa - psuli zagrywki, przeprowadzali nieudane ataki, skutecznie blokowane przez polskich obrońców. Ostatecznie czwarty set z wieloma punktami przewagi wygrali Biało-Czerwoni. Ten mecz utrwalił naszą pozycję w grupie na drodze do fiałowej szóstki w Rio.

Przed nami jeszcze dwa trudne i bardzo ważne spotkania z reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Te jednak odbędą się w Krakowie, na naszym gruncie i z naszymi kibicami. Ich doping naprawdę działa cuda.

Źródło: przegladsportowy.pl