Polska reprezentacja siatkówki rozegrała dwumecz ze Stanami Zjednoczonymi. Na hali w Hoffman Estates było gorąco. Niestety rywale dali nam bolesną lekcję gry w siatkówkę. Pierwszy mecz Polska - #USA przegraliśmy z wynikiem 2:3, w drugim 1:3. Następne wyjazdowe spotkanie czeka nas 19.06 oraz 20.06 w Kazaniu z drużyna Rosji.

Polska - USA

Sobotnie spotkanie było pierwszym przegranym meczem polskiej reprezentacji w ramach Ligi Światowej 2015. Drużyna trenera Atigi uległa Amerykanom 2:3. W setach punktacja wyglądała tak: 25:23, 23:25, 25:19, 22:25. Mecz rozstrzygnął tie-break 9:15 dla naszych przeciwników. Niedzielny rewanżowy mecz rozpoczął się zaciętą gra z oby stron. Pierwszy set wygraliśmy 25:23. Następne trzy sety pokazały niestety wyższość amerykańskiej drużyny nad biało - czerwonymi. W drugim równie zaciętym secie drużyna USA wygrała 25:23, trzeci był dla Polaków kompletną porażką. Popełniliśmy wszystkie możliwe błędy, które doprowadziły do wyniku 25:15. Skuteczność naszych rywali wyniosła 68 proc. nasza tylko 33 proc. Ostatni set rozegrał się już bez niespodzianek 25:17 dla drużyny gospodarzy. Reprezentacja USA jest zdecydowanie silniejsza i lepiej przygotowana niż w zeszłym sezonie. Jak do tej pory Amerykanie to najtrudniejszy rywal zespołu Antigi.

Siatkówka grupa B

Po weekendowym dwumeczu z USA, Polska reprezentacja zajmuje drugie miejsce w tabeli drużyn grupy B. Do Amerykanów, którzy jak do tej pory przeszli przez wszystkie mecze bez porażki biało - czerwoni tracą 6 punktów. W ramach Ligi Światowej zagraliśmy z drużyną Stanów Zjednoczonych 20 meczów, w połowie z nich ponieśliśmy porażkę. Miejmy nadzieje ze trener Antiga razem z zawodnikami wyciągną wnioski z poniesionej porażki, które zaowocują naszymi zwycięstwami w czekających nas jeszcze meczach.

W najbliższy weekend 19.06 (piątek) oraz 20.06 (sobota) zagramy dwumecz z drużyną Rosji. Starcie z mistrzami olimpijskimi odbędzie się w Kazaniu, oba mecze rozpoczną się o 17:10 czasu polskiego.

źródło: onet.pl, wyborcza.pl #siatkówka