Drugie spotkanie biało - czerwonych z drużyną Iranu rozpoczęło się w sobotę o godzinie 20:15. Hala sportowa w Częstochowie była wypełniona po brzegi. Po piątkowym zwycięstwie nad Irańczykami 3:1 kibice siatkówki oczekują od polskiej reprezentacji następnego zwycięstwa. Czy Bartosz Kurek powtórzy swój piątkowy sukces? Bukmacherzy obstawiają na wygraną Polaków 1,2. Zwycięstwo drużyn Iranu 4,00.

Polska - Iran drugie spotkanie

Pierwszy set oddaliśmy niestety Irańczykom 22:25. Zmiana składu w drużynie przeciwników jak widać przyniosła efekty. Po pierwszej przerwie technicznej reprezentacja polski zdobyła dwa punkty z rzędu. Niestety popełniliśmy więcej błędów niż nasi przeciwnicy. Pod koniec seta drużyny grały z punktu na punkt. Drugi set zaczęliśmy doskonale - serwował Bieńka, atakował skutecznie Nowakowski. Mimo że Slobodan Kovac usiłował wybić z rytmu naszą drużynę to drugi set zakończył się zwycięstwem biało - czerwonych 25:23. Przyczyniła się też do tego broda Marouflakraniego, którą dotknął siatki co według nowych przepisów jest błędem. Po 10 minutowej przerwie zaczął się trzeci set. Siatkarze polskiej reprezentacji wyszli na boisko skoncentrowani i nie popełniali piątkowych błędów. Michał Kubiak był niepokonany, wspomagali go Bieńkowski i Kurek. Trzecie set skończył się dla Polaków miażdżącą przewagą 25:16. W czwartym secie siatkarze obu drużyn toczyli ze sobą zażartą walkę, która skończyła się czerwoną kartką dla Kubiaka i Mousaviego Stało się to po skutecznym bloku Irańczyków. Trener Antiga zdecydowała się na wprowadzenie Rafała Buszki, co przyniosło wymierny efekt. Mimo to czwarty set zakończyliśmy z wynikiem 22:25

Tie-break zdecydował o wyniku spotkania Polska - Iran. W dogrywce byliśmy dużo bardziej skuteczni niż nasi przeciwnicy i zakończyliśmy ją wynikiem 15:6. Wczorajszy mecz Polska - Iran zakończył się zwycięstwem biało - czerwonych. Po tym dwumeczu jesteśmy liderami grupy B w rozgrywkach Ligi Światowej 2015 mając na koncie 10 punktów. Na razie siatkarze Antigi mają przerwę, następny dwumecz czeka nas 3-4 lipca w Krakowie gdzie zmierzymy się z drużyna Stanów Zjednoczonych.

źródło: onet.pl #siatkówka