W I Igrzyskach Europejskich w Baku Polska reprezentacja przegrała pojedynek z Rosyjskim siatkarzami. W meczu o III miejsce, starcie Polska - #Rosja zakończyło się wynikiem 1:3. Tym samym siatkarze nie przywiozą do kraju brązowego medalu. W finale Igrzysk Europejskich zagrają Niemcy z Bułgarami.

Polska - Rosja

Pojedynek o brąz w Baku był zacięty. Spotkanie Polska - Rosja trwało 2,5 godziny i było doskonałym sportowym widowiskiem. W pierwszym secie Rosjanie wygrali 26:24. Drugi set należał do polskiej reprezentacji i zakończył się zwycięstwem 25:23. Wydawało się, że nasza drużyna dostała wiatr w żagle, niestety Rosjanie szybko opanowali sytuację kończący trzeci set 25:23. Podopieczni Andrzeja Kowala walczyli jak lwy, byli jednak po prostu gorsi od swoich przeciwników. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla Rosjan. Trzeba pamiętać, że na Igrzyska Europejskie w Baku nasza reprezentacja siatkówki to drugi skład, pierwszy mierzy się w Lidze Światowej. Mimo to Polacy przeszli przez półfinał niepokonani, dopiero przegrali w ½ finału z reprezentacją Bułgarii. Finałowy mecz siatkówki mężczyzn Igrzysk Europejskich zostanie rozegrany w niedziele 28 pomiędzy Bułgarią a Niemcami.

Baku 2015 - siatkarki

Na pocieszenie kobieca reprezentacja Polski w siatkówce była niepokonana i doszła aż do finałowych rozgrywek. Niestety w walce o złoto Igrzysk Europejskich, do którego Polki awansowały po zwycięstwie nad Serbkami, nasza drużyna uległa Turczynkom. Mecz o najwyższe podium przegrały 3:0. W trzecim secie spotkania kontuzji kolana nabawiła się Agata Sawicka.

Srebro przywiezione z Baku przez panie to nie tylko pocieszenie po klęsce Polaków. Poza prestiżem ma wpływ na naszą pozycje w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich. Drużyna trenera Jacka Nawrockiego dostanie punkty liczone w rankingu europejskim. Do turnieju kwalifikacyjnego kontynentalnego dostanie się tylko siedem najlepszych drużyn i oczywiście gospodarze - Turcja. Rozgrywki zaczną się w styczniu 2016 r. w Ankarze.

źródło: onet.pl #siatkówka