Historia wyścigu F1 Austrii

Od piątku 19.06.2015 do niedzieli (21.06) wszyscy miłośnicy Mistrzostw Świata Formuły 1 będą mieli okazję obejrzeć wyścig w Austrii. Tor Red Bull Ring kilkakrotnie był wycofywany z Grand Prix ze względu na fakt, iż był zbyt wąski i wyboisty. Od zeszłego roku powrócił po dziesięciu latach przerwy. Jego modernizacją zajął się właśnie Red Bull, dlatego nazwa toru, została zmieniona z A1-Ring. Obecnie długość jednego okrążenia wynosi 4,326 km, a piloci przemierzają tor 71 razy, co daje nam całkowity dystans 307,146 km. W wyścigu w 2014 roku zwyciężył Nico Roseberg jadący dla Mercedesa, z pole position startował Felipe Massa, który nie znalazł się nawet na podium.
Najwięcej zwycięstw Formuły 1 Austrii ma na swoim koncie o dziwo nie Schumacher, ale Francuz Alain Prost, który zdobył pierwsze miejsce trzy razy. Niemcowi nie udało się pobić rekordu, ponieważ... Austria została wyłączona z Grand Prix. Schumacher zwyciężał w 2002 i 2003, a od 2004 tor nie był zaliczany do Mistrzostw Świata F1.

Podsumowanie F1 Kanady

W ostatnim wyścigu, Formuły 1 w Kanadzie czwarty raz z rzędu zwyciężył Lewis Hamilton. Brytyjczyk mknie jak burza. We wszystkich siedmiu wyścigach, jakie miały miejsce, za każdym razem stawał na podium. Hamilton nagromadził 151 punktów. Roseberg, który zajmuje drugą pozycję ma 134, a na trzecim miejscu w tabeli jest Vettel z 108 punktami.
Kto zwycięży kolejny wynik? Dowiedz się już teraz, gdzie oglądać F1 Austrii w telewizji i online

Gdzie obejrzeć transmisję F1 Austrii?

#Mistrzostwa Świata Formuły 1 rozpoczną się sesją treningową w piątek (19.06) o godzinie 10:00, kolejny trening o 14:00, ostatnia sesja będzie miała miejsce w sobotę (20.06) o 11:00. Wszystkie treningi z F1 Austrii będzie można oglądać na Polsacie Sport Extra. Natomiast kwalifikacje, które odbędą się również w sobotę, obejrzymy na Polsacie Sport o godzinie 14:00. W niedziele o godzinie 13:00 połączymy się ze studiem - także na Polsacie Sport, a o 14:00 czekają nas największe emocje - wyścig F1 Austrii. Gdzie oglądać F1 online? Dla tych z was, którzy nie mają dostępu do kanałów sportowych Polsatu, mamy dobre wieści. Wyścig Formuły 1 Austrii można zobaczyć w internecie na ipla.tv. Transmisje będą się odbywać zgodnie z wyżej wymienionym programem.

źródło: formula1.com