W sobotę 13.06.2015 w #Copa America odbyły się pierwsze mecze Grupy B. W pierwszym spotkaniu Urugwaj pokonał Jamajkę. Drugi mecz okazał się niespodzianką. Argentyna, wielki faworyt Mistrzostw Ameryki, z drużyną naszpikowaną wręcz gwiazdami, zremisowała z Paragwajem! Dzięki temu to broniący tytułu Urugwaj jest liderem Grupy B

Składy:

Argentyna: Romero, Roncaglia, Garay, Otamendi, Rojo, Banega, Mascherano, Pastore, Messi, Aguero, Di María.
Rezerwowi: Andujar, Biglia, Casco, Demichelis, Gago, Guzman, Higuain, Lamela, Lavezzi, Pereyra, Tevez, Zabaleta.

Paragwaj: Silva, M. Caceres, Da Silva, Aguilar P., Samudio, Ortigoza, V. Caceres, Ortiz, Bobadilla, Valdez, Santa Cruz.
Rezerwowi: Aguilar A., Aranda, Balbuena, Barrios, Benitez, Gonzalez, Martinez, Molinas, Piris, Romero, Valdez B., Villar.

Argentyna - Paragwaj

Argentyńska prasa po meczu swojej reprezentacji napisała, że jest to debiut, o którym należy zapomnieć. Albiceleste rozczarowali swoich kibiców. Drużyna Gerarda Martino rozegrała dobrze pierwszą połowę. Aguero wraz z kolegami stworzył wiele ofensywnych akcji i to właśnie on zdobył gola 29' minucie po błędzie obrońców Paragwaju. Dwie minuty później bardzo artystycznie upadł w polu karnym Angel di Maria. Kolumbijski sędzia niestety dał się nabrać na "piękne nurkowanie" Argentyńczyka i podyktował jedenastkę - taką opinie znajdziemy także w argentyńskiej prasie. Rzut karny wykonał Leo Messi. Silva był bardzo bliski obronienia strzału gwiazdora Barcelony. Zawodnicy Martino zeszli do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie Paragwaj wziął się ostro do pracy. W 60' minucie z dystansu strzelił przepięknego gola Nelson Valdez, pozostawiając golkipera Albiceleste bezsilnego. Romero po stracie bramki kręcił tylko głową z niedowierzania. Wielka Argentyna nagle stała się niewidoczna. Paragwaj napierał na bramkę Romero i kreował genialne akcje. Szansę na wyrównanie miał Derlis Gonzalez, ale piłka wylądowała obok bramki. Gościom brakowało szczęścia. W poprzeczkę trafił Miguel Samudio. Wreszcie w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, pięknego gola po asyście Paulo Da Silvy zdobył Lucas Barrios. Mecz Argentyna - Paragwaj zakończył się remisem 2:2

Wielkie rozczarowanie grą Argentyny i piękna niespodzianka dla kibiców Paragwaju. Brawa dla trenera Diaza i jego zawodników, którzy nie ulegli presji gwiazd z Albiceleste.
Następny mecz Argentyna rozegra z liderem Grupy B i broniącym tytułu Urugwajem. Czy dla Messiego Copa America będzie kolejnym turniejem porażki z reprezentacją?

źródło: mundod.lavoz.com.ar