Koniec spotkania. #Barcelona pierwszym finalistą.
90+3' Atak Barcelony.
90+2' Genialna szansa Neymara na hat-tricka. Brazylijczyk podaje jednak do Messiego, który nie zdążył dobiec do piłki.
90+1' Świetna akcja Lewandowskiego z Mario Goetze. Obrona Barcelony wybija.
90' Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.
87' Podwójna zmiana w Bayernie. Boisko opuszczają Mueller i Schweinsteiger, za nich Goetze i Javi Martinez.
85' Żółta kartka dla Pedro Rodrigueza po faulu na Rafinihu.
85' Próba Lewandowskiego, piłka ponad bramką.
84' Kontratak Barcelony. Messi zatrzymany nieprzepisowo. Rode ogląda żółtą kartkę.
82' Nieporozumienie między Lewandowskim a Muellerem.
81' Żółta kartka dla Alonso.
80' Benatia doskonale powstrzymał  Messiego.
79' Alonso dośrodkowuje na głowę Benatia, Marokańczyk jednak niecelnie.
78' Pique wybija strzał Lewego. Rzut rożny.
76' Żółta kartka dla Roberta Lewandowskiego.
74' Iniesta opuszcza boisko, na murawie pojawił się Xavi.
74' GOOOOOOOL! Mueller daje nadzieje Bayernowi! 3:2 dla gospodarzy.
73' Kolejna próba Bayernu. Defensywa Barcelony nie zawodzi.

71' Rakitić opuszcza boisku, żegnany gwizdami. W jego miejsce na murawę wchodzi Mathieu.
70' Świetne wybicie przez Gerarda Pique.
69' Gospodarze napierają.
67' Zmiana w Bayernie. Lahm opuszcza boisko, w jego miejsce pojawia się Sebastina Rode.
66' Obrona Barcelony chwilowo przysnęła, Bayern miał kolejną, świętną możliwość zdobycia bramki.
65' Brutalny faul Rakitica, Chorwat ukarany żółtą kartką.
63' Po rzucie wolnym dla Bayernu, Thomas Mueller miał okazję na strzelnie gola. Niestety - obok bramki.
61' Posiadanie piłki 51%-49%.
59' GOOOOOL!!! Robert Lewandowski pięknie przeszedł obronę Barcelony i strzelił na 2:2!
56' Strzał Bernata z dystansu, nieskuteczny.
55' Bayernowi brakuje trochę pomysłu na grę w drugiej połowie.
55' Od bramki ter Stegen.
54' Bayern przedziera się przez obronę Barcelony. Strzał na bramkę zostaje jednak skutecznie wybity.
52' Artystyczny upadek Neymara po zderzeniu z Boatengiem.
50' Schweinsteiger próbuje uderzenia z dystansu. Bramkarz gości broni.
49' Piłkarze Bayernu próbują stworzyć akcję, ale defensywa Barcelony nie pozwala im na to.
46' Atmosfera od początku drugiej części robi się gorąca. Faul Muellara na Jordim Albie. Niepotrzebne dyskusje Niemca z arbitrem.

Pedro pojawia się na boisku w miejsce Suareza.

Druga połowa meczu Bayern-Barcelona

Koniec pierwszej połowy. Barcelona wygrywa 2:1. Bayern potrzebuje pięciu goli, aby awansować do finału...

45+2' Żółta kartka dla Thiago Alcantary.
45' Dwie minuty doliczone do pierwszej części meczu rewanżowego.
45' Rzut wolny dla Bayernu. Xabi Alonso niecelnie.
43' Defensywa Barcelony radzi sobie z atakiem Bayernu.
40' Powtórka pokazała, że piłka tylko w połowie przekroczyła linię bramki. Nie ma gola wyrównującego dla Bayernu.
39' Wielkie oburzenie na Allianz Arena, po strzale Lewandowskiego wydaje się, że piłka przekroczyła linię i wpadła do bramki. Gol nie został uznany.
38' Wspaniała okazja Bastiana Schweinsteigera. Ter Stegen świetnie broni kolejny raz.
37' Doping na Allianz Arena nie ustaje.
35' Lahm uderza z dystansu, daleko ponad bramką.
32' Rakitic teatralnie upada po zderzeniu z Lewandowskim.
29' GOOOOL!!! Neymar sam na sam z bramkarzem, pozostawił Neuera bez szans.
29' Próba Alcantary, broni bramkarz Barcelony.
28' Doskonała obrona Manuela Neuera po strzale Leo Messiego.
27' Genialny strzał Roberta Lewandowskiego! Ter Stegen jest dziś jednak w świetnej formie.
26' Neymar zatrzymany przez Rafinha w polu karnym.
25' Posiadanie piłki wynosi 51% - 49%.
24' Piłka rozgrywana w środku boiska. Akcje ofensywne zatrzymywane przez defensywy obu drużyn.
20' Faul Benatii na Luisie Suarezie.
19' Główka Muellera i świetne wybicie przez bramkarza Barcelony.
18' Dobra akcja gości. Messi na spalonym.
17' Rzut wolny dla Bayernu.
15' GOOOOL!!! Genialna akcja barcelońskiego MSN zakończona golem Neymara. 1:1!
13' Schweinsteiger próbuje z dystansu, piłka leci ponad bramką.
12' Świetna akcja Lewandowskiego z Muellerem, niestety piłka zablokowana przez obronę Barcelony.
10' Faul Schweinsteigera na Danim Alvesu.
9' Bayern chce więcej, piłkarze napierają.
8' GOOOOOOOL!!!! Benatia strzela gola dla Bayernu i daje nadzieje Bayernowi!
7' Rzut rożny po strzale Roberta Lewandowskiego.
6' Wspaniała okazja z kontrataku dla Bayernu. Broni ter Stegen.
5' Genialna próba Rakitica, Neuer broni. Rzut rożny dla Barcelony.
4' Wielkie gwizdy na Allianz Arena, gdy Barcelona przejmuje piłkę.
2' Pierwsza okazja Bayernu. Lahm niecelnie.
1' Bayern przy piłce. Bawarczycy kreują akcje.

Zaczynamy! Pierwszy gwizdek Clattenburga.
Piękna oprawa kibiców Bayernu na Allianz Arena: "Eine Stadt, Ein Traum" - jedno miasto, jedno marzenie.

Arbitrem dzisiejszego spotkania jest Anglik, Mark Clattenburg.

Składy:

#Bayern Monachium: Manuel Neuer, Rafinha, Benatia, Boateng, Bernat, Lahm, Schweinsteiger, Xabi Alonso, Thiago Alcantara, Mueller, Lewandowski
Rezerwowi: Dante, Goetze, Javi Martinez, Pizarro, Reina, Rode, Weiser

FC Barcelona: ter Stegen, Alba, Mascherano, Pique, Alves, Iniesta, Busquets, Rakitic, Neymar, Suarez, Messi
Rezerwowi: Adriano, Bartra, Bravo, Mathieu, Pedro, Rafinha, Xavi

Guardiola przed meczem

Menedżer Bayernu Monachium przyznał na konferencji, że bardzo trudno jest być najlepszym trenerem na świecie i wyraźnie odczuwa presję. Guardiola wyraził swoją radość z bycia w półfinale, ale zdaje sobie sprawie, że przegrana z 3:0 z jedną z najlepszych drużyn w Europie, nie wróży Bayernowi finału. Katalończyk zapewniał, że Berlin nadal stoi przed nim i jego drużyną otworem. Bawarczycy nie mają zamiaru się poddać. Guardiola powiedział, że jego piłkarze chcą wygrać i są w stanie tego dokonać.

Müller o półfinale

Niemiec przekazał kibicom Bayernu pokrzepiającą wiadomość. Müller zapewnił, że drużyna da z siebie wszystko. "Jesteśmy Bayernem Monachium. Spróbujemy wszystkiego, aby wygrać i awansować." Piłkarz przyznał, że nie przepełnia go euforia, ale nie jest też pesymistą. Podkreślił, że w piłce nożnej wszystko jest możliwe i nie wolno tracić wiary w siebie. Zasugerował, że piłkarze żywią nadzieję na powtórkę meczu rewanżowego z Porto.
Müller zapytany o sprzeczkę z Guardiolą odpowiedział, że to trener jest szefem i należy szanować jego decyzje.

Nieskromny Alaba

Kontuzjowany piłkarz, który nie pojawi się w meczu przeciwko Barcelonie zapewnił, że Bayern wygra 4:0 i awansuje do finału. Podkreślił także, że jeśli drużyna w to nie wierzy, to nie ma po co wychodzić na boisko. Alaba liczy na to, że będzie mógł zagrać w finale.

A co na to Barcelona?

Luis Enrique oświadczył, że w półfinale Ligi Mistrzów nie można pozwolić sobie na relaks. Hiszpan zdaje sobie sprawę, jak zdeterminowany jest Guardiola. Przyznał, że Barcelonie zależy głównie na posiadaniu piłki, kontroli gry i ewentualnym kontrataku. Luis Enrique zapewniał, że może spać spokojnie, ponieważ ufa w pełni swoim piłkarzom. Dodał również, iż będzie to najważniejsze spotkanie w jego dotychczasowej karierze, podkreślając, że liczy na to, iż wkrótce rozegra jeszcze jedno ważniejsze. Zapytany, czy ma zamiar kontynuować jako trener Barcelony, powstrzymał się od komentarza.

Mascherano o meczu Bayern - Barcelona

Argentyńczyk zapewnił, że celem Barcelony jest wygrana. Mascherano zasygnalizował, że Bayern jest groźnym rywalem, szczególnie na swoim stadionie. Podkreślił, że drużyna z Monachium może poszczycić się wielką i wspaniałą historię, a Niemcom nie można ufać. Piłkarz w swoich wypowiedziach kładł wyraźny nacisk na to, że Barcelona będzie grać tak, żeby wygrać. Mascherano oświadczył, że w drużynie wcale nie panuje euforia po wygranej 3:0. Zaznaczył, że Barcelona jest o 90 minut od tego, by wszystko wygrać, lub... wszystko stracić. #Liga Mistrzów

Zapraszamy na półfinał Ligi Mistrzów Bayern - Barcelona o 20:45 z relacją na żywo na Blasting News.

źródło: marca.es, bild.de