Królewscy osiem razy zakończyli pierwsze mecze rezultatem 2:1, pięć razy udało odrobić się Realowi straty w spotkaniu rewanżowym. Jak będzie tym razem?

Statystyki Realu

Kolejne wielkie wydarzenie zostanie zapisane na kartach historii Realu Madryt w środowy wieczór. Królewscy zmierzą się w meczu rewanżowym z Juventusem. Drużyna Ancelottiego jest o krok od finału, w którym ma szansę obronić mistrzowski tytuł. Real jednak, aby dotrzeć do Berlina, musi najpierw stawić czoła Juventosowi, który wygrał w Turynie 2:1. Królewscy mają przed sobą 90 minut na swoim stadionie, aby odrobić straty. Statystyki są optymistyczne dla obrońców tytułu. Królewscy przegrywali w pierwszym meczu osiem razy wynikiem 2-1, pięć razy odrobili straty i awansowali.

5 awansów

Pierwszy raz Real odrobił straty w 1965 roku. Był to jeden z ostatnich, genialnych meczów Ferenca Puskasa w barwach Los Blancos. Królewscy wygrali aż 5:0! To właśnie Węgier strzelił rywalowi aż cztery bramki, piątą zdobył Grosso. Holenderski Feyenoord poległ na Santiago Bernabeu, mimo przewagi 2:1 w pierwszym meczu. Genialny napastnik, Puskas, rozegrał spotkanie swojego życia. Należy podkreślić, że w tamtych czasach gole strzelone na wyjeździe, nie liczyły się podwójnie!

Siedem lat później, w sezonie 1971/72, z nowymi zasadami, Real przegrał ponownie 2:1. Tym razem jego rywalem była rumuńska drużyna Arges Pitesti. Królewscy pokonali Rumunów na swoim stadionie 3:1. Dla gospodarzy strzelał Grande i dwa razy Santillana. Ostatni gol został zdobyty na trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

W sezonie 1979/80 Real poległ na wyjeździe z Porto. W rewanżu na Bernabeu główka Goyo Benito w 72' minucie zapewniła Królewskim awans.

Sezon 1981/82 przyniósł drużynie z Madrytu kolejną przegraną 2:1. Węgierska Tatabanya nie dała rady obronić swojego wyniku. Isidro strzelił jedną bramkę dla Realu i to wystarczyło Królewskim do awansu.

W sezonie 2001/02 galaktyczny wówczas #Real Madryt przegrał 2:1 z Bayernem Monachium na Stadionie Olimpijskim. Na Bernabeu piłkarze pokazali jednak klasę, wygrali 2:0 po golach Ivana Helguery i Gutiego.

3 porażki

Realowi nie zawsze udawało się odrobić straty. W 1972/73 Królewscy zostali pokonani dwa razy przez Ajax Amsterdam. Najpierw przegrali 2:1 na wyjeździe, a potem 0:1 u siebie.

Kolejną porażkę Królewscy ponieśli z AS Romą. W sezonie 2007/08 Real przegrał w Rzymie 2:1, a w Madrycie 1:2.

Ostatnią porażkę, najboleśniejszą i nadal żywą w pamięci, ponieśli Królewscy w sezonie 2011/12 z Bayernem Monachium. Real przegrał na swoim stadionie po serii rzutów karnych, w których zawiodły wielkie gwiazdy: Kaká, Cristiano Ronaldo i Sergio Ramos.

Już w środę zobaczymy, jak Real poradzi sobie z dziewiątą porażką 2:1 na wyjeździe. Pomimo optymistycznych statystyk związanych z odrabianiem strat, Królewscy niezbyt dobrze wypadają po przegranych pierwszych meczach z Juventusem Turyn. Czyżby nadszedł czas, by przełamać złą passę?