Relacja na żywo z meczu Polska - Rosja w Lidze Światowej 2015. To pierwszy mecz Polaków w tym turnieju. Początek relacji już o 20.15. Oglądaj minuta po minucie, jak Biało-Czerwoni walczą o zwycięstwo.

Polacy wygrali mecz z Rosją! Wygraliśmy wszystkie trzy sety: 25:16, 25:17 i 25:20. 3:0 dla Biało-Czerwonych.

---

22.06: Konieeec! Mamy mecz! 25:20. 3:0 dla Polaków. Tego się nie spodziewaliśmy. Było świetnie. Prowadzenie właściwie przez cały mecz po stronie Polaków. Zdecydowanie to zwycięstwo się nam należało!

22.06: Mamy punkt - teraz przed nami piłka meczowa. 24:20.

22.05: Kubiak niestety przegrał walkę z Kolodinskim.

22.05: Kurek zdobywa punkt. 23:19.

22.04: Rosjanie zdobywają kolejny punkt ale już po szybkiej akcji odrabiamy - 23:19. Brakuje już niewiele do wygranej.

22.03: Jest aut. Czy to dotknięcie bloku? Nie, mamy punkt. Są 4 punkty przewagi.  22:18.

22.02: Mika pokazuje w ataku, na co go stać. 21:18.

22.01: Birjukow w ataku i topi się nasza przewaga. 20:18.

22.00: Zmiana po stronie Rosjan: wraca Michajłow, a schodzi Moroz

21.59: Kubiak nie obronił uderzenia Birjukowa. 20:17.

21.58: Kurek strzela na aut. 20:16.

21.58: Birjukow w potrójny blok Polaków, ale zdobywa punkt.

21.57: Niestety Kurek dotknął siatki. W kolejnej zagrywce odbija ten punkt - 19:15.

21.56: Kurek atakuje z drugiej linii - 18.14. Coraz bliżej końca meczu.

21.55: Mika w aut. Potem Wrona trafia w Pole. Ale kolejna strata Polaków.  17:14.

21.55: Rosjanie tracą piłkę po nieudanym serwisie. Przerwa techniczna.

21.54: Birjukow w ataku i 15:12.

21.53: Teraz Moroz - nieudany serwis.

21.53: Bieniek zagrywa, ale punkt dla gości.

21.52: Czas dla Rosji.

21.51: Bieniek po trzech serwisach zdobywa trzy punkty. Nie radzą sobie Rosjanie. 14:10.

25.51: Znowu mika nie dał rady. 11:10.

21.50: mika walczy z blokiem - nie udało się.

21.49: Markin zagrywa, ale nie trafia w nasze pole. Kolejna piłka - Kubiak zagrywa i wpada nam kolejny punkt. 11:8.

21.48: Ósmy punkt dla Rosji. 9:8.

21.48: Kolejna udana akcja Rosjan - znowu zbliżają się do nas. 9:7.

21.48: Teraz Kurek po bloku w aut. 9:6.

21.47: Wrona traci piłkę po zagrywce.

21.46: Moroz - nieudany atak. 7:5. Przerwa techniczna.

21.46: Kubiak wbija w pole Rosjan. Wracamy znów do przewagi - 6:5.

21.45: Markin zdobywa punkt dla Rosjan.

21.45: Krótkie akcje - Rosjanie atakują, potem Polacy w kolejnej rozgrywce - 5:4.

21.44: Kubiak wybronił Kiwkę a mika zaatakował - 4:3.

21.43: Mika pokonuje blok i mamy wyrównanie.

21.42: Wrona zablokowany i Rosjanie wbijają nam trzeci punkt. 3:2. Przegrywamy po raz pierwszy w tym meczu.

21.42: Birjukow serwuje i trafia w pole naszej drużyny.

21.41: Moroz atakuje, ale wbija na aut. 2:1.

21.40: Łomacz wbija piłkę - jest remis 1:1.

21.39: Rosjanie bronią po serwie Kubiaka. I pierwszy punkt w trzecim secie - dla Rosjan.

SET TRZECI

21.38: Za chwilę wracamy do gry. Czy to będzie szczęśliwy set dla naszej drużyny?

21.26: Jeeeest - Rosjanie w siatkę. Mamy 2 set! 25:17 wygrywamy!

21.25:  Kubiak na bloku Moroza.

21.25: Polacy dotykają siatki. Tracimy punkt. 24:16. Zmiany u Biało-Czerwonych.

21.25: Kurek dobija - jest 24:15. Piłka setowa.

21.24: Zmiany po stronie Polski: Możdżonek za Łomacza i Jarosz za Wronę.

21.23: Wrona przedarł się przez blok.

21.23: Rosjanie zagrywają. 22:15.

21.22: Mika zagrywa i trafia w siatkę.

21.21: Moroz zablokowany - i już 22:13. Ogromne prowadzenie. Jesteśmy świetni i skuteczni. Kolejna przerwa techniczna dla Rosjan.

21.21: kolejna zmiana u Rosjan - Sawin schodzi, whodzi Markin.

21.20: Flot miki i kolejny punkt dla nas. 20:13.

21.19: Kurek przyjmuje i kontruje - 19:13.

21.18: Czas dla Rosji. Kibice świetnie się bawią.

21.17: Kapitalny blok Andrzeja Wrony. 18:13.

21.17: Mika ze stoickim spokojem obija blok Rosjan. 17:13.

21.16: Kurek zablokowany, piłka dla przeciwnika. 16:13.

21.15: Zagrywa Kurek - Birjukow kończy akcję i Rosja odrabia punkt.

21.14: Rosjanie serwują znowu w siatkę. Druga przerwa techniczna. Jest 16:11. Czy uda się nam utrzymać tę przewagę?

21.13:  Birjukow walczył, ale punkt dla Polski. 15:10.

21.13: Michaiłow serwuje, kontra Rosjan ale odbijają na aut. 14:10.

21.12: Rosjanie zaczynają odrabiać straty - 13:10.

21.11: Rosjanie atakują, nieudany blok Polaków.

21.09: Po kolejnej akcji sędziowie oglądają powtórki. Zdobywamy punkt. 13:8.

21.09: Bieniek łapie trudną piłkę i jest 12 punkt dla Biało-Czerwonych.

21.08:  Michaiłow blokuje  piłka leci na aut. 11:8.

21.07: kolejna akcja - zwiększamy prowadzenie. Zmiana po stronie Rosjan: schodzi Butko, wchodzi Kolodinsky.

21.06: Rosjanie rozgrywają - ale nieudane to rozegranie. mamy kolejny punkt przewagi. 10:7.

21.06: Wrona zagrywa piłkę - atak Rosjan i rezultat 9:7.

21.05. Przerwa techniczna.

21.04: Mika atakuje - mamy 7 punkt. i po kolejnej akcji jest 8:6.

21.03: Rosjanie przyjmują piłkę i zdobywają punkt. Jest  6:5.

21.02: Wrona atakuje - i jest punk dla Polaków.

21.02: Niestety tracimy - Abrosimow kończy akcję. 5:4.

21.01. Świetne serwy Kubiaka - 5:3.

21.00: Bieniek zdobywa punkt. Teraz zagrywka Polaków.

20.59: Już po chwili odrabiamy. Kurek po bloku doprowadził do remisu. 2:2.

20.58: Kubiak nie dokończył ataku, straciliśmy drugi punkt. 0:2.

20.57: Wracamy do gry. Rosjanie serwują i mają pierwszy punkt.

SET DRUGI

20.53: Bieniek kończy tego seta - wynik 25:16. Prowadzimy z Rosjanami 1:0!

20.51: Sawin schodzi z boiska - wchodzi Siwożelew.

20.50:  Butko serwuje, przyjmujemy piłkę i Rosjanom nie udaje się odebrać.

20.50: Prowadzenie Polaków wzrasta o kolejny punkt. Jesteśmy coraz bliżej do zdobycia pierwszego seta. Gołym okiem widać, że Polacy dominują w tym secie. 21:14.

20.49: Serwują Rosjanie i wbijają punkt. Po kolejnym serwie piłka wraca do Polaków. Jest już 19:13.

20.48: Druga przerwa techniczna dla Rosjan.

20.47: Bartosz Kurek serwuje - kontra Polaków po podwójnym bloku i mamy 18 punkt.

20.47: Kubiak przyjmuje piłkę po serwisie Rosjan. Zdobywamy punkt. 17:12.

20.45: Druga przerwa techniczna.

20.44:  Po kolejnej akcji tracimy punkt, ale nadal mamy 4 przewagi. znowu Rosjanie psują zagrywkę - 16:12.

20.43: Kubiak na zagrywce i znowu mamy punkt. 15:10. Już niewiele i mamy seta.

20.42: Serwis po naszej stronie. Michaiłow atakuje. Polacy zatrzymani - 13:10.

20.41: Serwis Rosjan. Polscy kibice w Ergo Arenie buczą żeby speszyć rosyjskich graczy. Punkt dla Biało-Czerwonych.

20.40: Znowu punkt da Polaków. 10:7. Dużo zdobywamy dzięki dobremu serwisowi.

20.39: Rosjanie serwują. Nieudane przyjęcie Polaków. Już tylko dwa punkty przewagi nad Rosją. 9:7.

20.38: Kolejny serwis Kurka - niestety, tym razem strata dla Polaków. Piłka odbiła się od naszego atakującego.

20.38: Druga przerwa techniczna dla Polaków.

20.37: Kurek serwuje - wracamy do gry. I Rosjanie tracą kolejny punkt.

20.36: Pierwsza przerwa techniczna.

20.35: Świetny blok, dużo kontr Polaków. Mamy kolejny punkt.

20.34: Kolejna długa akcja, Polacy walczą, Rosjanie się trochę pogubili. 7:3.

20.34: Po długiej wymianie Rosjanie zdobywają 3 punkt. 6:3.

20.33: Póki co idzie nam gładko. Czy tak dalej będzie wyglądał ten set?

20.32: Tak szybko udaje się nam zdobywać punkty - 5:2. I kolejny as serwisowy polaków - 6:2.

20.31: Kolejna akcja - 3:1 dla nas.

20.31: Serwis Kubiaka - punkt dla Rosjan - 2:1.

20.30: Piłka po stronie Rosjan. Serwis i walka - Bartek Kurek atakuje i Rosja odbija piłkę daleko od boiska. 2:0 dla Polaków.

20.30: Początek meczu - i już pierwszy punkt dla Polaków. Łomacz serwuje i niestety trafia w siatkę.

20.28: Witamy polski skład: Kubiak, Mika, Bieniek, Kurek, Wrona, Łomacz, Zatorski.

20.27: Reprezentacja Rosjan już na boisku. Czekamy na Polaków.

20.25. siatkarze podają sobie ręce. To tradycyjne powitanie przed meczem. Miejmy nadzieję, że obydwie drużyny grać będą fair play.

20.24. Teraz czas na Mazurka Dąbrowskiego. Publiczność głośno śpiewa wraz Polskimi zawodnikami.

20.23. Następuje odegranie hymnów. Najpierw słyszymy hymn federacji Rosyjskiej.

SET PIERWSZY

Zaczynamy relację na żywo!

Składy drużyn na mecz Polska vs Rosja

Po stronie Polaków o zwycięstwo walczyć będą: Buszek, Łomacz, Drzyzga, Kurek, Jarosz, Nowakowski, Możdżonek, Bednorz, Kubiak, Wrona, Grzyb, Bieniek, Mika , Zatorski i Gacek.

Z kolei po stronie Rosjan na boisku staną: Butko, Michajłow, Kołodinski, Moroz, Siwożelew, Sawin, Markin, Smolar, Aszczew, Birjukow, Abrosimow, Werbow i Obmoczajew.