Novak Djokovic rozgrywał dzisiaj swój pojedynek II rundy Roland Garrosa z Luxemburczykiem Mullerem. Serb wygrał mecz bez najmniejszych problemów 3:0 (6:1 6:4 6:4). Na korcie zagościła także inna gwiazda światowego sportu. Zlatan Ibrahimovic, napastnik PSG, a także prywatnie przyjaciel Djokovica, zjawił się na trybunach, aby wspierać Serba. Djokovic, po wygranym meczu podbiegł w kierunku trybun i serdecznie przywitał się ze Szwedem. Po meczu powiedział, że od kilku lat przyjaźni się ze Zlatanem i jest jego wielkim fanem. Zapowiedział także, że jeżeli grafik turnieju mu pozwoli, to chciałby zrewanżować się Ibrze i pojawić się w sobotni wieczór na meczu finałowym pucharu Francji, w którym to drużyna PSG zagra z Auxerre.
W turnieju panów mieliśmy dzisiaj kilka ciekawych pojedynków.
Szkot Andy Murray (nr 3) zmierzył się z Portugalczykiem Sousa. Szkot w drugim secie, dość pechowo stracił jednego gema przy swoim serwisie, przegrywając seta. Jednak w pozostałych trzech nie dał szans rywalowi, wygrywając cały mecz 3:1 (6:2 4:6 6:4 6:1)
"Król" paryskiego turnieju - Rafa Nadal, niepokonany tutaj od pięciu lat, pewnie mknie po swój 10. tytuł Rolanda Garrosa. Tym razem bez większych problemów odprawił innego Hiszpana Almagro 3:0 (6:4 6:3 6:1) W dniu dzisiejszym zaprezentował nam się także reprezentant Polski Jerzy Janowicz. Niestety "Jerzyk" przegrał swój mecz 1:3 (4:6 4:6 7:6 1:6) i tym samym pożegnał się z turniejem. Reprezentant gospodarzy Richard Gasquet nie zdążył dzisiaj dokończyć swojego meczu z Argentyńczykiem Berlocqiem i po prawie 3 godzinach gry przy stanie 2:2 mecz został przerwany i przełożony na jutro.

Turniej pań

W turnieju pań, turniejowa jedynka - Serena Williams - zmierzyła się z Niemką Friedsam, przegrywając nieoczekiwanie pierwszego seta 5:7. Jednak w pozostałych dwóch setach Amerykanka pokazała klasę, wygrywając cały mecz 2:1 (5:7 6:3 6:3).
Caroline Wozniacki, Dunka polskiego pochodzenia i była liderka rankingu WTA, przegrała niespodziewanie swój mecz przeciwko Niemce Georges 2:0 (6:4 7:6).
Czeszka Kvitova - rozstawiona z nr 4 - wygrała z Hiszpanką Soler-Espinosa 2:1.

III runda Roland Garrosa

Już jutro (29.05.2015) rusza III runda Roland Garrosa. Na kortach zobaczymy ponownie Rogera Federera, Francuzów Gaela Simona i Gaela Monfilsa, a także Jo-Wilfrieda Tsongę.
Wśród pań zobaczymy pogromczynie Polek - Niemkę Beck, Serbkę Ane Ivanovic, a także rakietę nr 2 - Rosjankę Marię Sharapovą. Zapraszamy do oglądania Roland Garrosa i śledzenia turnieju na Blastingnews.com

Źródło: rollandgarros.com; mirror.co.uk