90+4' Ostatni gwizdek w meczu na Stamford Bridge. Drużyny zdobywają po jednym punkcie.

90+3' Okazja Raheema Sterlinga, Courtois broni.

90+2' Terry świetnie blokuje strzał Jordana Ibe.

90+1' Drybling Cuadrado przerwany.

90' Henderson niecelnie, obok bramki gospodarzy. Arbiter doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

89' Po rykoszecie bramkarz #Chelsea broni strzał Coutinho.

88' Posiadanie piłki 50%-50%.

87' Johnson próbuje pokonać golkipera Chelsea. Cuadrado blokuje jego strzał.

86' Prostopadłe podanie Sinclaira do Coutinho. Brazylijczyk strzela na bramkę, ale Courtois broni.

85' Brutalny faul na Cuadrado. Chelsea zaczyna z rzutu wolnego.

84' W miejsce Loica Remyego pojawia się na boisku Juan Cuadrado.

83' Rzut wolny dla Liverpoolu. Dośrodkowanie Hendersona, z którym bez problemu radzi sobie Courtois.

82' Zółta kartka dla Filipe Luisa po faulu na Lovrenie.

81' Sterling próbuje strzelić drugiego gola dla Liverpoolu. Jego strzał zostaje zablokowany przez Courtois.

79' Steven Gerrard opuszcza boisko, w jego miejsce pojawia się Lucas. Kapitan Liverpoolu żegnany oklaskami.

78' Zablokowana próba Edena Hazarda. Belg przeprowadził piękną akcję indywidualną.

76' Świetna, indywidualna akcja Fabregasa. Próba strzału zablokowana przez Skrtela. Słowak leży na boisku.

76' Henderson brutalnie fauluje Edena Hazarda. Sędzia nie pokazuje jednak żółtej kartki.

75' Doskonała akcja Cesca Fabregasa. Mignolet broni strzał Hiszpana.

72' Atakują gospodarze. Obrona Liverpoolu znów wykazuje się wspaniałymi umiejętnościami, przerywając akcję Chelsea.

71' Jordan Ibe pojawia się na murawie w miejsce Adama Lallany.

70' Bez zmian na Stamford Bridge, nadal mamy remis 1:1.

69' Świetna akcja Hazarda, próba podania zostaje zablokowana przez obronę Liverpoolu.

68' Steven Gerrard strzela z dystansu. Courtois jednak nie ma najmniejszych problemów z obroną jego strzału.

67' Boisko opuszcza Rickie Lambert.

66' Jerome Sinclair szykuje się do wejścia na murawę.

65' Genialna obrona Courtois po strzale Sterlinga. Posiadanie piłki 51% - 49%.

64' Arbiter odgwizdał spalonego Lallany.

63' Sędzia nie zauważył faulu na Hazardzie i puścił grę.

62' Akcja Hazarda i Fabregasa, zablokowana przez Skrtela.

61' Próba strzału Skrtela, który został w polu karnym po rzucie rożnym. Goście dążą do zdobycia drugiego gola.

60' Cahill blokuje strzał Lallany. Rzut rożny dla Liverpoolu. Loftus-Cheek opuszcza boisku, na murawie pojawia się Nemanja Matic.

59' Obi Mikel ogląda żółtą kartkę za faul na Raheemie Sterlingu.

57' Akcja Loica Remyego po podaniu Hazarda, piłkę wybija jednak Skrtel. Rzut rożny dla gospodarzy.

56' Wspaniała akcja Lallany i Sterlinga. Golkiper gospodarzy radzi sobie bez problemu.

55' Świetna akcja Hazarda, podanie do Williana. Broni Mignolet. Sędzia nie zauważył jednak sytuacji i nie ma rzutu rożnego dla Chelsea.

53' Nieporozumienie Remyego z Filipe Luisem.

51' Gospodarze niewidoczni w drugiej połowie.

50' Strzał Lallany, ale bramkarz Chelsea radzi sobie bez problemu.

49' Zmotywowani goście atakują cały czas bramkę Courtois.

48' Wspaniała akcja zapoczątkowana przez Coutinho, podanie do Lallany, z powrotem do Brazylijczyka. Piłka jednak ląduje na bocznej siatce.

46' Loftus-Cheek fauluje. Rzut wolny dla Liverpoolu.

Druga połowa Chelsea-Liverpool

W pierwszej połowie Chelsea miała 57% posiadania piłki. Zarówno gospodarze, jak i goście mieli po dwa strzały na bramkę. Gospodarze faulowali 5 razy i obejrzeli 2 żółte kartki. Goście faulowali 7 razy, trzykrotnie zostali ukarani żółtymi kartonikami.

45+2' Koniec pierwszej połowy. Po stałych fragmentach gry bramki dla obu drużyn zdobyli kapitanowie.

45' Rzut wolny dla gospodarzy. Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

44' GOOOOOL!!! Steven Gerrard strzela na 1:1. Niepilnowany kapitan Liverpoolu wyrównuje!

44' Rzut wolny dla Liverpoolu. Żółta kartka dla Branislava Ivanovica.

44' Dośrodkowanie Fabregasa wybite przez Mignoleta.

43' Strzał Edena Hazarda zablokowany przez Emre Cana. Rzut rożny.

41' Akcja Hendersona zablokowana przez Mikela.

40' Faul Remyego na Gerrardzie.

39' Strzał Fabegrasa poleciał prosto w ręce Mignoleta.

38' Faul na Edenie Hazardzie. Rzut wolny dla Chelsea.

38' Courtoisa broni bez problemu strzał Coutinho.

37' Zablokowany strzał Loica Remy'ego.

36' Gospodarze nie dają wytchnienia defensywie Liverpoolu. Loftus-Cheek doskonle radzi sobie z Coutinho.

35' Gary Cahill wchodzi na murawę.

34' Zouma potrzebuje pomocy lekarskiej. Prawdopodbnie Francuz będzie musiał opuścić boisko.

33' Hazard niedokładnie do Williana. Piłka dla gości.

32' Niepewnie Mignolet. Drugi rzut rożny dla gospodarzy.

31' Rzut rożny dla Chelsea.

30' Doping na Stamford Bridge nie ustaje. Kibice gospodarzy są wyjątkowo głośni.

29' Ricky Lambert zahaczył Courtoisa. Obejrzał żółtą kartkę za faul na bramkarzu Chelsea.

28' Kolejna, świetna próba Cesca. Mignolet wybija piłkę.

27' Strzał Fabregasa obroniony przez bramkarza Livepoolu.

26' Ostry faul Skrtela na Remym. Żółta kartka dla obrońcy gości.

25' Defensywa Liverpoolu przerywa obiecującą akcję Chelsea.

24' Doskonały wślizg Skrtela. Wybił piłkę Hazardowi.

23' Świetne podanie Gerrarda do Lamberta. Arbiter podniósł chorągiewkę. Lambert na spalonym.

21' Strzał Fabregasa z dystansu po rzucie wolnym. Mignolet broni.

20' Brutalny faul Adama Lallany na Ivanovicu. Żółta kartka dla gracza Liverpoolu.

17' Goście się nie poddają. Tworzą świetną akcję, ale defensywa gospodarzy jest bezbłędna.

16' Nieskuteczna próba Emre Cana.

15' Rzut wolny dla Liverpoolu. Strzał Gerrarda wybity przez defensywę The Blues.

14' Świetna akcja Lallany i Coutinho. Broni bramkarz Chelsea.

12' Dobrze obroniony strzał Remy'ego przez Mignoleta.

11' Głośny doping kibiców gospodarzy.

10' Strzał Fabregasa zablokowany w polu karnym The Reds.

9' Chelsea skutecznie odbiera piłkę.

9' Liverpool kreuje akcje na swojej połowie.

8' Po strzale Coutinho drugi rzut rożny dla The Reds.

7' Rzut rożny dla Liverpoolu.

6' GOOOOOL!!! John Terry strzelił dl Chelsea. Gospodarze prowadzą 1:0!

5' Świetna akcja Williana. Rzut rożny dla Chelsea po wybiciu Skrtela

4' Loftus-Cheek fauluje Coutinho

3' Obrona Chelsea zatrzymuje strzał Lovrena

1' Cesc Fabregas brutalnie fauluje Sterlinga. Hiszpan obejrzał żółtą kartkę.

Zaczynamy! Pierwszy gwizdek sędziego.

Ciepłe powitanie Jose Mourinho i Brendana Rodgersa.

Kibice Chelsea powitali swoich piłkarzy na boisku śpiewami "Champions, Champions".

Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie 44-letni Andre Marriner z Birmingham.

Składy:

Chelsea: Courtois, Ivanovic, Zouma, Terry, Filipe Luis, Obi Mikel, Loftus-Cheek, Willian, Fabregas, Hazard, Remy
Rezerwowi: Ake, Drogba, Matic, Cuadrado, Cahill, Azpilicueta, Beeney

Liverpool: Mignolet, Can, Skrtel, Lovren, Johnson, Henderson, Gerrard, Coutinho, Sterling, Lambert, Lallana
Rezerwowi: K. Toure, Moreno, Lucas, Allen, Ibe, Sinclair, Ward

Starcie gigantów: Chelsea kontra Liverpool

Chelsea - świeżo upieczeni mistrzowie angielskiej #Premier League - zmierzą się dziś na Stamford Bridge z Liverpoolem.

Mourinho zapewnił na konferencji prasowej, że chce wygrać wszystkie spotkania, jakie mają do rozegrania The Blues. Portugalczyk powiedział, że Chelsea nie potrzebuje już wygranych, ale on postara się zrobić wszystko, by zdobyć jak najwięcej punktów. Trener podkreślił, że jego piłkarze są profesjonalistami i chcą zwyciężać w każdym meczu, który rozgrywają.

Trener Liverpoolu, Brendan Rodgers na konferencji prasowej wyraził podziw dla mistrzów Premier League, ale zapewnił także, że jego drużyna ma zamiar zagrać odważnie i pokazać, na co ich stać. Rodgers powiedział: "Chelsea zasłużyła na to, żeby zdobyć mistrzostwo. Byli najlepszą drużyną w tym sezonie. Ja natomiast jestem w pełni skupiony na nadchodzącym meczu. Moja drużyna potrzebuje zwycięstw i punktów. Zagramy odważnie z Chelsea." Liverpool zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli. Aby znaleźć się w Top 4, The Reds potrzebują wygrać wszystkie trzy z ostatnich spotkań i... liczyć na porażkę Manchesteru United.

Mourinho o legendzie Liverpoolu

Portugalczyk wyznał ostatnio, że Gerrard sprawił, że stał się lepszym trenerem. Mourinho wypowiedział się bardzo pozytywnie na temat kapitana The Redds. Trener Chelsea podkreślił, że Gerrard był zawsze jego drogim wrogiem, rywalem, którego ciężko było pokonać. Przyznał także, że trzy razy próbował namówić kapitana Liverpoolu do odejścia i gry dla niego. Pierwszy raz, gdy Mou trenował Chelsea w 2005, następnie chciał ściągnąć go do Interu, a potem do Realu Madryt. Mourinho wyraził swój podziw dla legendy Liverpoolu: "Jego kariera była niesamowita. Odrzucił ofertę innych, wielkich klubów, lig, żeby grać tylko dla Liverpoolu. Jest mi niezmiernie przykro, że zmierzę się z nim ostatni raz."

Ciekawostki Chelsea - Liverpool

W ciągu ostatnich czterech sezonów Liverpool wygrał z Chelsea tylko jeden raz. W sezonie 2011/12 The Reds zwyciężyli na Anfield 4:1. Chelsea wygrała cztery razy. Trzy razy oglądaliśmy remis między tymi drużynami.

Jose Mourinho jako trener Chelsea rozegrał dotychczas 96 meczów angielskiej Premier League na Stamford Bridge. Portugalczyk przegrał tylko jedno spotkanie! Chelsea wygrywała aż 75 razy.

Starcia The Blues i The Reds są zawsze pełne wrażeń. Nie tylko tych piłkarskich... Podczas spotkania na Anfield, 21.04.2013 napastnik Liverpoolu, Luis Suarez ugryzł Branislava Ivanovica.

źródło: liverpoolfc.com, chelseafc.com, telegraph.co.uk #piłka nożna