Koniec spotkania. #Arsenal utrzymuje się na trzeciej pozycji. Przed Kanonierami jeszcze dwa spotkania.

90+5' Żółta kartka dla Herrery.
90+5' Groźna akcja gospodarzy w polu karnym. Wybijają goście.
90+4' Manchester United kreuje akcję, defensywa gości wybija i kontratakuje.
90+2' Po faulu Valenci, rzut wolny dla Arsenalu.
90' Pięć minut doliczonych do spotkania.
90' Zmiana w Arsenalu. Flamini za Sancheza.
89' Świetna obrona Valdesa po strzale Alexisa Sancheza.
88' Robin van Persie marnuje świetną okazję na zdobycie gola!
86' Faul Herrery, po rzucie wolnym Arsenal.
84' Doskonała akcja Giroud. Goście chcą drugiej bramki.
83' Bramka dla Arsenalu uznana została za samobój Blacketta.
82' GOOOOOL!!!! Theo Walcott strzela dla Arsenalu! 1:1! Valdes bez szans po rykoszecie.
82' Fauluje Juan Mata, Arsenal tworzy akcję po rzucie wolnym.
81' Niedokładne podanie do Fellainiego, zmarnowana okazja ManU.
80' Rzut rożny dla gospodarzy po wybiciu przez Kościelnego.
78' Manchester atakuje, Arsenal nie potrafi odebrać piłki gospodarzom.
77' Rzut rożny dla United.
76' Walcott na spalonym.

74' Niespodziewana zmiana w zespole United. Kontuzji uległ David De Gea, zastąpi go między słupkami Victor Valdes. Jest to debiut Hiszpana w bramce Manchesteru.

72' Podwójna zmiana w drużynie gospodarzy. Na murawie pojawia się Theo Walcott za Hectora Bellerina. W miejsce Cazorli, Jack Wilshere.
71' Wspaniała obrona Davida De Gei.
70' Doskonała okazja Ramseya, świetnie radzi sobie Rojo. Rzut rożny dla Arsenalu.
69' Offside Younga. Od bramki Ospina.
68' Faul Herrery na Ozilu. Arsenal zmarnował rzut wolny.
67' Kontratak gospodarzy. Blokuje defensywa gości.
66' Rojo wybija piłkę na rzut rożny.
65' Posiadanie piłki 60%-40%.
63' Piłka wybita po rzucie rożnym.
62' Stuprocentową akcję dla gości marnuje Giroud! Doskonała obrona De Gei.
60' Van Persie, były piłkarz Arsenalu, wchodzi na murawę za Radamela Falcao.
59' Doskonała indywidualna akcja Ozila, zablokowany przez defensywę.
58' Na spalonym Ashley Young.
57' Wysoki pressing Manchesteru United. Goście są niewidoczni.
56' Rzut rożny dla Arsnealu, piłka wybita skutecznie przez defensywę gospodarzy.
55' Ospina broni wspaniale strzał z dystansu Marcosa Rojo.
54' Kolejna niebezpieczna akcja Manchesteru United pod bramką gości.
52' Niedokładne podanie Ramseya.
51' Strzał Sancheza, ponad bramką.
50' Rzut rożny dla gości.
48' Świetna okazja Younga, wprost w ręce bramkarza Arsenalu.
47' Valencia kreuje dobrą akcję, ale piłka wybita przez obronę.
47' Goście nie potrafią zagrozić Manchesterowi United.
46' Arsenal rozpoczął drugą część spotkania.

Druga połowa

62% posiadania piłki dla United. Arsenal nie oddał ani jednego celnego strzału na bramkę!!

45+1' Jedna doliczona minuta. Gospodarze mieli kolejną świetną okazję. Czerwone Diabły schodzą z
przewagą do szatni.
45' Rzut wolny dla United wykonany przez Blinda. Świetna okazja, ale piłka uderza w Smallinga. Wybili piłkarze Arsenalu.
44' Alexis Sanchez blokuje strzał Falcao.
43' Zbyt mocne dośrodkowanie Juana Maty. Fellaini zatrzymuje piłkę w boisku.
42' De Gea broni strzał Monreala.
41' Giroud wypchnięty poza boisko przez Rojo. Rzut wolny dla Arsenalu.
40' Valencia faulem zatrzymał Alexisa Sancheza.
39' Doskonała akcja Jonesa i Maty. Były piłkarz Chelsea podaje do Falcao. Jego strzał broni bramkarz Arsenalu.
38' Po rzucie wolnym, kolumbijski napastnik na spalonym. Od bramki Ospina.
38' Faul na Radamelu Falcao.
37' Niepotrzebne dyskusje piłkarzy Arsenalu z sędzią. Rzut wolny dla United.
36' Zasępiona mina Arsene'a Wengera - drużyna Francuza ląduje przy tym wyniku na 4. miejsce w tabeli.
35' Doskonała akcja United, niecelnie nad bramką.
34' Strzał Ramseya, broni De Gea.
32' Nieporozumienie między piłkarzami Arsenalu w polu karnym gospodarzy.

30' GOOOOOOL!!! Herrera strzela na 1:0 dla United!! Piękny gol Hiszpana po asyście Younga.

28' Nieporozumienie między Jonesem a De Geą, świetną okazję do zdobycia bramki miał Giroud.
26' Faul Fellainiego na Mertesackerze.
25' Falcao na spalonym.
24' Nieskuteczne podanie Ashleya Younga. Piłka dla gości.
22' Świetna okazja dla Giroud, Jones po upadku próbował odebrać piłkę francuskiemu napastnikowi na czworakach. Niecelnie Francuz.
20' Gospodarze znów skutecznie blokują akcje Arsenalu.
19' Arsenal nie potrafi wyjść z własnej połowy.
18' Goście kreują akcję ofensywną. Obrona United odbiera im piłkę.
17' Manchester United napiera na bramkę Arsenalu.
15' Akcja gospodarzy przerwana przez Cazorlę.
14' Rzut wolny dla Machesteru United. Wspaniała okazja Radamela Falcao. Broni Ospina.
13' Dośrodkowanie Younga wybite. Akcja Arsenalu.
12' Gra przerwana po dotknięciu piłki ręką przez Fellainiego.
11' Wysoki pressing piłkarzy United. Arsenal nie może wyjść ze swojej połowy.
11' Świetna próba Smallinga, piłka wybita.
10' Dośrodkowanie Juana Maty do Falcao. Piłka poza boiskiem. Rzut rożny dla Czerwonych Diabłów.
9' Nieskuteczne podanie Rojo.
7' Bardzo aktywni gospodarze. Falcao zatrzymany przez Monreala.
6' Niecelny strzał z dystansu Ashleya Younga.
5' Dobre podanie Smallinga, niestety żaden z kolegów nie przyjął piłki.
4' Arsenal z kontrataku, świetna akcja - zablokowana przez obronę.
3' Gospodarze atakują.
1' Manchester United rozpoczął grę.
Zaczynamy wielkie widowisko na Old Trafford!

Michael Dean jest arbitrem dzisiejszego spotkania.

Składy:

Manchester United: de Gea, Rojo, Jones, Smalling, Valencia, Blind, Young, Fellaini, Herrera, Mata, Falcao
Rezerwowi: Blackett, Di Maria, Januzaj, McNair, Valdes, van Persie, Wilson

Arsenal:
Ospina, Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Coquelin, Cazorla, Ramsey, Ozil, Sanchez, Giroud
Rezerwowi: Flamini, Gibbs, Gabriel, Rosicky, Szczęsny, Walcott, Wilshere

Dnia 17.05.2015 w przedostatniej kolejce zmierzą się jedne z najlepszych drużyn #Premier League. Gdzie i kiedy obejrzeć mecz Manchester United kontra Arsenal? Czerwone Diabły będą podejmować Kanonierów na Old Trafford. Pomimo iż rywalizacja o mistrzostwo dobiegła końca, dla tych drużyn jest to bardzo istotny mecz. Oba kluby walczą o miejsce w pierwszej trójce, aby zapewnić sobie udział w Lidze Mistrzów, bez potrzeby rozgrywania baraży. W ostatnich lata tuż poza podium znajdował się zawsze Arsenal, a Top 4 było wymówką Arsene'a Wengera na kolejne sezony bez pucharów. Już w niedzielę przekonamy się, kto zwycięży.

Transmisja w TV i online: Manchester United - Arsenal

Mecz przedostatniej kolejki Premier League między Manchesterem United a Arsenalem obejrzeć można w niedzielę, 17 maja, o godzinie 16:55 na Canal + Sport 2. Komentatorami spotkania będą Przemysław Pełka i Przemysław Rudzki.
Transmisja z meczu na Old Trafford nie będzie dostępna do obejrzenia w internecie. Żadna legalne streamy nie są przewidziane na to wielkie widowisko przedostatniej kolejki Ligi Angielskiej. Zapraszamy na relację #na żywo z tego spotkania na Blasting News w niedzielę 17 maja od 16:30.

Statystyki

Historia Premier League pokazuje, że statystyki świadczą zdecydowanie na korzyść Manchesteru United. Arsenal w lidze wygrał na Old Trafford ostatni raz we wrześniu 2006! Kanonierzy pokonali wtedy Czerwone Diabły 1:0. Gospodarze w siedmiu ostatnich spotkaniach Premier League u siebie wygrali z the Gunners aż sześć razy! Londyńskiej drużynie tylko raz udało się wywieźć punkt z Manchesteru po remisie.
Wayne Rooney strzelił 11 goli drużynie Wengera, więcej strzelił tylko Aston Villi (13) i Newcastle (12). Na szczęście dla Kanonierów, napastnik United po meczu przeciwko Crystal Palace ma kontuzję i nie wystąpi w spotkaniu z Arsenalem. W drużynie gospodarzy nieobecny ma być także Luke Shaw. Pod znakiem zapytania stoi występ Michaela Carricka i Jonnyego Evansa. U Londyńczyków zabraknie na murawie najprawdopodobniej Danny'ego Welbecka.
Czerwone Diabły w tym sezonie zdobyły aż 43 punkty na swoim stadionie, lepszy wynik osiągnęli tylko mistrzowie Premier League, Chelsea - 46 punktów.
Piłkarze Arsenalu wygrali pięć ostatnich spotkań wyjazdowych. Drużyna Wengera jest w korzystniejsze sytuacji niż Manchester United, ponieważ mają jeszcze jeden zaległy mecz, co za tym idzie - mają większą szansę na zdobycie punktów i zostanie na podium.
W marcu Arsenal wygrał w ćwierćfinale FA Cup na Old Trafford, pokonując United 2:1.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Manchester United - Arsenal na Blasting News.

źródło: skysport.com, bbc.co.uk