Drugi puchar Juve

#Juventus zdobył 20.05.2015 swój drugi tytuł w tym sezonie. Drużyna z Turynu po raz dziesiąty wygrała Puchar Włoch. Po wyrównanym finale przeciwko Lazio na Stadionie Olimpijskim Bianconeri zwyciężyli 2:1 w dogrywce. Dwie pierwsze bramki padły dość szybko. Już w 4' minucie Radu wyprowadził Lazio na prowadzenie. Juventus wyrównał 7 minut później. W 11' bramkę dla Starej Damy zdobył Chiellini. Na gola, który przesądzi o zwycięstwie tego meczu, musieliśmy czekać aż do dogrywki. W 97' minucie Matri strzelił gola na 2:1 dla Juventusu. Bianconeri zdobyli swój drugi puchar! Czy będziemy oglądać podobny scenariusz finału Ligi Mistrzów przeciwko Barcelonie?

"Finał Ligi Mistrzów - marzenie"

Massimiliano Allegri wypowiedział właśnie te słowa odnośnie do finału LM. Teraz marzenie Juventusu staje się rzeczywistością. Bianconeri pod wodzą obecnego trenera tworzą historię! Ich gra w sezonie 2014/15 jest niesamowita. Po 20 latach udało im się zdobyć "double", czyli tytuł mistrza kraju i Puchar Włoch. Dla kibiców sen staje się rzeczywistością, bo Juventus zmierzy się w finale Ligi Mistrzów z Barceloną i ma dużą szansę na to, by wygrać upragniony puchar! Tylko siedmiu drużynom w historii udało zdobyć się klasyczną potrójną koronę:

7. Bayern Monachium w 2013

Czy po finale Ligi Mistrzów 2015 będziemy mogli dopisać do wyżej wymienionej listy Juventus Turyn?

Co na to FC Barcelona?

W sezonie 2014/15 drużyna z Camp Nou zdobyła na razie tytuł Mistrza Hiszpanii. Lider Primera División zwyciężył w przedostatniej kolejce. Różnica między pierwszym a drugim miejscem wynosi tylko 4 punkty. Dla porównania Juventus, drugi finalista LM 2015, wygrał Serie A na 4 kolejki przed końcem, różnicą 13 punktów.
Blaugrana dnia 30.05.2015 zmierzy się w finale Pucharu Króla z Athletikiem Bilbao. Barcelona zdobyła powyższe trofeum 26 razy. Ciekawostką jest, że na drugim miejscu w statystyce jest Athletic Bilbao, które zwyciężało aż 23 razy. Real Madryt jest na trzecim miejscu, zdobył Puchar Króla "tylko" 19 razy.

Czy Blaugrana wygra finał Pucharu Króla? Jaki wpływ będzie miało spotkanie przeciw Bilbao na występ Barcelony przeciwko Juventusowi w finale Ligi Mistrzów? #Liga Mistrzów