Trzeci dzień zmagań na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa zakończył I rundę French Open. W turnieju panów zaprezentował nam się dziś jedyny przedstawiciel Polski - #Jerzy Janowicz. Popularny "Jerzyk" był faworytem w spotkaniu z Francuzem Hamou. Jednak z racji, że nie zawsze wygrywa faworyt - o czym mogła się wczoraj przekonać Agnieszka Radwańska - czekaliśmy z niecierpliwością na przebieg zdarzeń. 25-letni Polak wygrał spotkanie 3:1 (6:7 6:3 6:4 6:4). Francuz tylko w pierwszym secie postawił się Janowiczowi, doprowadzając do tie-breaka i wygrywając go 7:4. W drugim secie łodzianin wziął się w garść i przełamał dwukrotnie serwis rywala, wygrywając set 6:3. Dwa kolejne sety należały do "Jerzyka", któremu wystarczyło po jednym przełamaniu w każdym z setów, aby wygrać oba sety 6:4 i cały mecz 3:1. Po meczu pod siatką doszło do spięcia między tenisistami. Polak miał pretensje do rywala o jego zachowanie przy jednej z piłek. Janowicz szarpnął rękę rywala i domagał się przeprosin. Takim zachowaniem, na pewno nie przysporzył sobie fanów wśród francuskiej publiczności, która wsparła swojego zawodnika i wygwizdała Polaka.

Pozostałe spotkania I rundy Rolanda Garrosa

W turnieju panów, nie doszło do żadnych sensacyjnych rozwiązań. Nr 1 światowego tenisa Serb Novak Djokovic gładko wygrał z Finem Nieminenem 3:0 (6:2 7:5 6:2).
Problemów z wygraniem swojego meczu nie miał także "król Paryża" Rafa Nadal, który pokonał swojego rywala - Francuza Halysa - 3:0 (6:3 6:3 6:4)
Reprezentant gospodarzy Richard Gasquet również nie miał problemów z awansem do kolejnej rundy, wygrywając swój mecz 3:0 (6:3 6:4 6:0) z Belgiem Gigounon.

W turnieju pań zmagała się dzisiaj Dunka polskiego pochodzenia - Caroline Wozniacki, która nie miała najmniejszych problemów z awansem, wygrywając z Włoszką Knaap 2:0 (6:3 6:0). Na koniec dnia zobaczyliśmy na korcie liderkę światowego rankingu WTA, Amerykankę Serenę Williams, która ograła swoją rywalkę - Czeszkę Hlavackova - 2:0 (6:2 6:3).

Jutro zaczynamy II rundę Rolanda Garrosa. Na kortach zobaczymy ponownie drugie rakiety świata -Rogera Federera i Marię Sharapovą, a także Polkę Paule Kanię, która sprawiła niespodziankę, awansując do drugiej rundy Paryskiego turnieju.

Źródła: rollandgarros.com #tenis #Agnieszka Radwańska