#Jerzy Janowicz miał okazję na rewanż po wczorajszej przegranej w deblu z Argentyńską parą, w której występował jego dzisiejszy przeciwnik Mayer. "Jerzyk" stanął przed szansą zrewanżowania się w singlu, jednak i tym razem przeciwnik okazał się lepszy. Pierwszy set zaczął się niezwykle wyrównanie, aż do stanu 3-3, kiedy to rozstawiony z nr. 23 Argentyńczyk przełamał serwis Janowicza. Przy stanie 4-5 Mayer miał 3 razy piłkę setową, jednak 25-letni Łodzianin obronił gema, by następnego przegrać gładko i cały pierwszy set 4:6."Jerzykowi" po raz kolejny puściły nerwy, po wygranym pojedynku pierwszej rundy, kiedy pociągnął rywala za rękę. Tym razem "JJ" po przegranym pierwszym secie wyładował swoją złość na rakiecie, ciskając nią o ziemie i niszcząc ją.

Janowicz z nowym nastawieniem i nową rakietą rozpoczął drugi set, który okazał się analogiczny do pierwszego. W tym samym momencie seta Polak przegrał swoje podanie i Argentyńczyk ponownie wygrał set 6:4. Tym razem jednak obyło się bez niszczenia rakiety.
Trzeci set to odrodzenie i bardzo dobra gra Janowicza. Doprowadził do tie-breaka, który w fenomenalnym stylu wygrał 7:1.

Czwarty set miał okazać się chwilą prawdy. Polak wygrał tylko jednego gema i dwukrotnie przegrywając swój serwis, przegrał 1:6, tracąc marzenia o kolejnej rundzie Roland Garrosa.
Janowicz był ostatnim reprezentantem Polski w grze pojedynczej paryskiego turnieju.

Pojedynki deblistów

W Turnieju deblistów dzisiejszego dnia pojawiły się aż cztery polskie tenisistki i jeden tenisista.
Grająca w parze z Francuzką Cornet, Magda Linette (która odpadła w I rundzie turnieju singlowego) wygrała dziś z parą czesko-japońską (Voracova/Aoyama) 2:1 (6:7 7:5 6:2)
W prawdziwie polskim pojedynku zmierzyły się Paula Kania (grająca w turnieju singlowym) w parze ze Słowaczką Husarovą przeciwko Klaudii Jans-Ignacik grającą w parze ze Słowenką Klepac. Nasza reprezentantka z singla wraz z koleżanką okazały się lepsze (2:0) wygrywając dwukrotnie 7:6 po tie-breaku.
Czwartą reprezentantką w deblu była Alicja Rosolska grająca w parze z Kanadyjką Dabrowski. Niestety para przegrała z Chinkami (Chan/Zheng) 2:0 (4:6 1:6)
Jedynym reprezentantem Polski w deblu był dzisiaj Marcin Matkowski występujący w turnieju Mixa z Czeszką Hradecką. Wygrali oni z dość egzotyczną Kazachsko-Indyjską parą 2:1 (7:6 0:6 10:3) i tym samym awansowali do kolejnej rundy.
Już jutro kolejny dzień zmagań na kortach im. Rolanda Garrosa, zapraszamy go śledzenia zmagań na blastingnews.com.

Źródło: rolandgarros.com #tenis