W tym tygodniu kierowcy wyścigów Formuły 1 przeniosą się na jeden z najbardziej widowiskowych i trudnych torów F1, czyli do Monako. Grand Prix w Monte Carlo odbywać się będzie według następującego programu: #Mistrzostwa Świata #Formuła 1

Transmisja Formuły 1 na żywo w telewizji i w internecie

Wyścig F1 w Monako będzie można obejrzeć na żywo według wyżej wymienionego programu na Polsacie Sport. Przed wyścigiem, o godzinie 13:00 będziemy mogli obejrzeć komentarze prosto ze studia. Powtórki ze wszystkich sesji treningowych, kwalifikacji oraz wyścigu będą dostępne na kanale Polsat Sport Extra. Czy będzie dostępna transmisja online z Grand Prix Monaco? Mamy dobre wieści dla wszystkich miłośników Formuły 1. W internecie na telewizji IPLA Sport będzie można obejrzeć relację live. Transmisję można oglądać nie tylko na komputerze, ale także na urządzeniach Android, iOS, LG SmartTV oraz Samsung SmartTV.

Wyścig w Monako, marzenie każdego kierowcy

Zwyciężyć Grand Prix de Monaco jest marzeniem każdego kierowcy F1. Jest to jeden z najtrudniejszych i najbardziej widowiskowych wyścigów. Pierwszy raz zorganizowany został na tym torze w 1950 roku. Bolidy ścigają się ze sobą na wąskich uliczkach, które wręcz uniemożliwiają wyprzedzanie. Tor jest pełen wzniesień, charakteryzują go także ciasne zakręty. Z racji tego, że trasa mieści się w środku miasta, wyścig ten można obejrzeć nawet bez kupowania biletów!
Długość trasy wynosi 3.34 km. Kierowcy, aby ukończyć wyścig, muszą przejechać 78 okrążeń. Rekordowy czas jednego okrążenia na torze w Monako wynosi 1:14.339 i należy do Michaela Schumachera. Niemiec ustanowił rekord w 2004 roku.
Ubiegłoroczny wyścig Grand Prix w Monte Carlo wygrał Niemiec, Nico Rosberg jeżdżący dla Mercedesa, na drugim miejscu podium znalazł się Brytyjczyk, Lewis Hamilton także z teamu Mercedesa, trzecią pozycję wywalczył Australijczyk, Daniel Ricciardo z Red Bulla. Czy Rosbergowi uda się wygrać kolejny raz F1 w Monako? Warto podkreślić, że to on zwyciężył ostatni wyścig Grand Prix Katalonii. Czy tym razem sukces odniesie lider tabeli, Lewis Hamilton? Na te pytania odpowiemy sobie już w niedzielę.
Obecny lider na konferencji prasowej wyznał, że zamierza utrzymać odpowiedni rytm podczas kwalifikacji, aby przemienić go w doskonały - podczas wyścigu. Brytyjczyk podkreślił, że w Monako, każdy najmniejszy błąd może zrujnować cały wyścig.

źródło: formula1.com