90+4' KONIEC SPOTKANIA!!!! Czwarty Puchar Ligi Europejskiej dla Sevilli!!! Drużyna Krychowiaka zwycięża!!!
90+3' Hiszpańska drużyna o krok od zdobycia czwartej bramki!
90+2' Na murawie leży piłkarz Sevilli. Rzut wolny dla drużyny z Andaluzji!
90' Cztery minuty doliczone do spotkania finałowego w Warszawie.
90' Świetna akcja Dnipro. Wybijają obrońcy Sevilli. Zamieszanie w polu karnym.
88' Ciężka kontuzja Matheusa. Piłkarz Dnipra opatrywany jest przez lekarzy, po zderzeniu z graczem Sevilli został zniesiony na noszach z boiska.
87' Kolejna zmiana w drużynie Sevilli, Banegę zastępuję na boisku Iborra.
85' Kankava opuszcza boisko, za niego na murawie pojawia się Shakhov.
84' Kontratak Dnipro, wybija piłkę Rico.
83' Brutalny faul Matosa, z rzutu wolnego rozpocznie Sevilla.
81' Schodzi z murawy bohater meczu Carlos Bacca. W jego miejsce pojawia się Kevin Gameiro.
79' Wspaniała akcja Sevilli. Genialne wybicie Boyko!!
77' Zmiana w drużynie Dnipro. Na murawie pojawia się Seleznyov za Kalinicia.
74' Żółta kartka dla Carlosa Bacci i Ruslana Rotana.
73' GOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Bacca strzela na 3:2 dla Sevilli!!! Po błędzie Ukraińców, Kolumbijczyk wyprowadza swoją drużynę na prowadzenie!
72' Brutlany faul Matosa.
71' Żółta kartka dla Bezusa, który dopiero co pojawił się na murawie.
69' Po faulu w polu karnym, sędzia pozostał niewzruszony. Kontrowersyjna decyja Atkinsona, który nie podyktował jedenastki.
67' Zmiana w drużynie Dnipra. Schodzi Fedorchuk, na boisku pojawia się Bezus.
66' Kolejny rzut rożny dla Sevilli, genialna okazja Krychowiaka.
64' Atakują Ukraińcy.
63' Rzut rożny dla Sevilli, wybita piłka.
61' Żółta kartka dla Carrico za brutalny faul. Rzut wolny dla Dnipro.
59' Z murawy schodzi Jose Antonio Reyes. Pojawia się na boisku Jorge Andujar Moreno.
56' Wybija obrona Dnipro.
55' Świetna akcja ofensywna Sevilli.
54' Próba strzału Matheusa zatrzymana przez Sergio Rico.
52' Bardzo wyrównany poziom gry w drugiej połowie. Wspaniały doping na stadionie.
51' Rzut rożny dla Sevilli. Ukraińcy odbierają piłkę. Kontratak.
50' Wybita piłka przez defensywę Dnipro.
49' Kreują akcje gracze z Andaluzji.
47' Na spalonym Carlos Bacca.
46' Dnipro zaczyna drugą część spotkania.

Druga połowa:  Dnipro - Sevilla

Koniec pierwszej połowy spotkania finałowego!

45+2' Żółta kartka za faul Krychowiaka.
45+1' Zablokowana akcja Vidala.
45' Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy spotkania. Niesamowite emocje na Stadionie Narodowym!
44' GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! Ruslan Rotan strzela z 22 metrów!!!! Mamy remis: 2:2!
43' Rzut wolny dla Dnipra. Niebezpiecznie bliska odległość od pola karnego.
42' Wspaniały pressing Sevilli, zakończony strzałem na bramkę Vidala. Piłka tuż nad poprzeczką.
40' Świetna akcja drużyny Markevicha, zablokowana przez defensywę rywala.
38' Słaby pressing Dnipra. Przejmuje piłkę drużyna z Andaluzji.
38' Rzut rożny dla Ukraińców. Wybija defensywa Sevilli.
37' Genialna obrona Rico!
36' Rzut wolny dla Dnipro.
35' Utrzymują się przy piłce Ukraińcy, gwizdy na Stadionie Narodowym.
34' Faul Kalinicia, gwizda Martin Atkinson.
31' GOOOOOOOOOOOOOL!!!!! Kolejny gol Sevilli!!! Strzela Bacca na 2:1!!!!!!!!!!!!!
30' Atakują Ukraińcy. Drużyna Markevicha nie odpuszcza.
28' GOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Krychowiak wyrównuje na Stadionie Narodowym Sevilla remisuje 1:1!!
27' Stuprocentowa okazja Reyesa. Genialne wybicie.
25' Mbia nieskutecznie - główkuje ponad bramką.
24' Rzut rożny dla Sevilli. Świetny strzał Krychowiaka. Broni bramkarz Dnipra.
22' Ukraińcy atakują. Wybija Kolodziejczak.
21' Kolejny faul Dnipr i rzut wolny dla Sevilli. Broni Boyko.
19' Po akcjach tiki-taki Sevilli, strzał na bramkę. Hiszpanie coraz groźniej.
18' Cała drużyna ukraińska na swojej połowie.
17' Brutalny faul Kankavy, żółta kartka i rzut wolny dla drużyny Emeryego.
16' Atakują piłarze Dnipro, wybija defensywa Sevilli.
14' Ukraińcy atakują, nie mają zamiaru poprzestać na jednym golu.
13' Rzut rożny dla Sevilli. Piłka zablokowana przez obrońców.
12' Akcja w polu karnym Dnipro, Ukraińcy wybijają piłkę.
11' Reyes strzela z dystansu, wysoko ponad poprzeczką.
9' Sevilla jest zagubiona na boisku, po straconej bramce, nie umieją utrzymać się przy piłce.
7' GOOOOOOOOOOOOL! Doskonały kontratak piłkarzy Dnipro!! 1:0 Kalinić zdobył bramkę główką!
6' Starcie w polu karnym Dnipra. Nie ma rzutu karnego, mimo nalegań piłkarzy z Andaluzji.
5' Zatrzymana koronkowa akcja hiszpańskiej drużyny.
4' Kolejny faul ze strony Dnipra. Banega z rzutu wolnego.
3' Ostry faul Valeriego Fedorchuka. Rozpocznie Sevilla.
2' Pierwsza próba strzału na bramkę. Carlos Bacca ponad poprzeczką.
1' Hiszpańska drużyna krótkimi podaniami utrzymuje się przy piłce.
Grę rozpoczną piłkarze Sevilli.
Wielkie emocje na Stadionie Narodowym, hymn Ligi Europejskiej już za nami. Za chwilę pierwszy gwizdek.
Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Anglik - Martin Atkinson.

Składy:

Dnipro: Boyko, Matos, Cheberyachko, Douglas, Fedeckyj, Fedorchuk, Kankava, Konopljanka, Rotan, Nascimento, Kalinić
Rezerwowi: Bezus, Gama, Lastuvka, Luchkevych, Seleznyov, Skakhov, Vlad

Sevilla: Rico, Vidal, Carrico, Kolodziejczak, Tremoulinas, Mbia, Krychowiak, Reyes, Banega, Vitolo, Bacca
Rezerwowi: Coke, Beto, Figueiras, Gameiro, Iborra, Navarro, Suarez #piłka nożna #Liga Mistrzów

Sevilla w finale LE

Dla hiszpańskiej drużyny będzie to czwarty finał Ligi Europejskiej w historii, dla 25-letniego Grzegorza Krychowiaka - pierwszy. Niewiele mamy takich drużyn jak Sevilla, która w ostatniej dekadzie sprawiła, że rozgrywki Ligi Europejskiej należały głównie do niej. Klub ze stolicy Andaluzji triumfował już trzy razy, a jeśli dobrze spisze się w meczu finałowym przeciwko Dniprowi, w witrynach ich muzeum pojawi się czwarty puchar Ligi Europejskiej.
Drużyna Krychowiaka pod wodzą Unaia Emeryego ma na swoim koncie doskonałe rezultaty, w czternastu spotkaniach Sevilla zwyciężała aż dziesięć razy! Jednak klub z Andaluzji ma świadomość tego, że w środowym finale Ligi Europejskiej, dnia 27.05.2015 w Warszawie, zmierzy się z czarnym koniem tegorocznych rozgrywek. Dnipro w drodze do finału wyeliminowało wiele wspaniałych drużyn, będących faworytami, m.in. Napoli czy Ajax.

Dnipro - na przekór wszystkiemu

Ukraińcy zagrają w finale Ligi Europejskiej wbrew wszystkim przewidywaniom i statystykom. Piłkarze Markevycha przebyli trudną i skomplikowaną drogę, by zmierzyć się z Sevillą w historycznym dla nich spotkaniu.
Jaką taktykę przyjmie trener Dnipra, aby pokonać hiszpańską drużynę? Ukraiński klub z meczu na mecz nabywał doświadczenia, które poprowadziło ich, aż do finału. Piłkarze Markevycha, rozpoczynając rozgrywki Ligi Europejskiej w rundzie play-off na pewno nie liczyli na to, że zajdą aż tak daleko. Pojedynek z Sevillą może okazać się dla nich bardzo podobnym do tego, jaki stoczyli z Napoli. Drużyna Krychowiaka gra ofensywny futbol, podobnie jak piłkarze Rafy Beniteza. Trener Markevych może zatem przyjąć dokładnie tę samą taktykę, jak w półfinale. Jego wręcz maniakalna defensywa, irytowała piłkarzy Napoli, którzy nie mogli przebić się przez barykadę ustawioną w polu karnym rywala. Takie zachowanie może wyprowadzić przeciwników z równowagi, a co za tym idzie - doprowadzić do błędu, który można wykorzystać i zamienić na bramkę. Dodatkowo, Markevych zdając sobie sprawę z faktu, jak silnym przeciwnikiem jest Sevilla, może starać się bronić, licząc na bezbramkowy remis w 90 minutach i dogrywce, by spróbować swoich sił w loterii rzutów karnych. Ukraińcy nie mogą jednak zapomnieć o tym, że to właśnie jedenastki przyniosły zwycięstwo Sevilli w ubiegłorocznym finale Ligi Europejskiej przeciwko Benfice.

Mecz finałowy LE na żywo w telewizji i online

Wielkie emocje czekają nas 27.05.2015 (środa) o godzinie 20:45. Gdzie obejrzeć tegoroczne spotkanie finałowe Ligi Europejskiej między Dniprem a Sevillą? Transmisja #na żywo będzie dostępna na TVP1. Przed meczem - od godziny 20:20 będziemy mogli obejrzeć studio i komentarze przed wielkim finałem. Transmisję z Warszawy oglądać będzie można także na Canal+, studio przed meczem rozpocznie się o godzinie 19:30. Pierwszy gwizdek zobaczymy o 20:45.
Jeśli chodzi o relację online, zapraszamy na Blasting News od godziny 20:00. Śledź z nami na żywo przebieg spotkania finałowego.

źródło: uefa.com, marca.es, as.com, vavel.com