KONIEC!!!! #Barcelona zdobywa puchar! 3:1 na Camp Nou! Czy Barcelona zdobędzie potrójną koronę?

90+4' Piłkarze Luisa Enrique utrzymują się przy piłce.
90+2' Rzut wolny dla Barcelony.
90' Sędzia doliczył 4 minuty.
90' Rzut wolny z 23 metrów. Xavi strzela w słupek.
89' Kartka dla Busquetsa za bezczelne zachowanie.
88' Żółta kartka dla Neymara za brutalny i bardzo brzydki faul na piłkarzu Athletic.
87' Wymuszanie faulu przez Neymara, piłkarze z Bilbao zbulwersowani, wiele negatywnych emocji na boisku.

85' Piłkarze Enrique próbują stworzyć akcję ofensywną.
84' Defensywa z Katalonii radzi sobie z atakiem Basków.
83' Świetna obrona bramkarza Barcelony! Bilbao się nie poddaje!
81' Athletic chce więcej, Baskowie atakują!

80' GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Williams strzela na 3:1!!! Ter Stegen bez szans!

79' Wspaniała akcja Barcelony, na spalonym Neymar.
77' Zmiana w drużynie Barcy. Jordi Alba schodzi, wchodzi Mathieu. Druga zmiana -Suarez schodzi, na boisku pojawia się Pedro.
75' Rico opuszcza murawę, na boisku pojawia się Ibai.
74' GOOOOL! Messi strzela na 3:0, druga asysta Alvesa.

73' Piłka w środku boiska. Katalonia gra tiki-takę.
72' Barcelona kreuje akcje ofensywne.
70' Rzut rożny dla Barcelony.
68' Luis Suarez na spalonym.
66' Akcja Etxebarria zablokowana przez defensywę Barcy.
65' Stuprocentowa akcja Neymara, niewykorzystana przez Brazylijczyka.
63' Posiadanie piłki wynosi 27% dla Athletic i 73% Barcelony.
61' Kibice z Kraju Basków nie przestają dopingować swojej drużyny.
60' Brutalny faul Sergio Busquetsa.
59' Żółta kartka dla Mikela Balenziaga.
58' Zmiana w drużynie Bilbao. Z murawy schodzi Iraola, na boisku pojawia się Susaeta.
56' Zmiana w katalońskiej drużynie: Xavi pojawia się na murawie w miejsce Iniesty.
55' Zamieszanie w polu karnym Barcelony.
54' Świetna akcja Athletic, Ter Stegen broni bez większych problemów.
52' Herrerin zatrzymuje strzał Alvesa.
51' Świetna akcja Messiego zatrzymana przez obrońców Barcy.
50' Barcelona przedziera się przez defensywę Athletiku, broni Herrerin.
49' Rzut rożny dla Bilbao.
48' Athletic napiera na bramkę ter Stegena.
46' Barcelona rozpoczęła drugą część meczu.

Druga połowa Barcelona - Athletic Bilbao

45' Koniec pierwszej połowy. Sędzia nie doliczył ani minuty do pierwszej części spotkania.
44' Herrerin świetnie broni strzał Messiego.
43' Żółta kartka dla Iraoli za faul na Suarezie. Gra staje się coraz bardziej agresywna. Rzut wolny.
41' Brutalny faul Pique, żółta kartka dla Katalończyka!
39' Inaki Williams próbuje z daleka, ale piłka leci ponad bramką.
36' GOOOOOL!!!! Genialna akcja Barcy!!! Neymar na 2:0!!!
34' Wspaniała obrona piłkarzy wybranych na gospodarzy w tym spotkaniu.
31' Atmosfera na Camp Nou staje się coraz bardziej nerwowa.
30' Barcelona napiera na bramkę Basków.
27' Kolejna fantastyczna obrona bramkarza Bilbao.
26' Suarez traci stuprocentową akcję! Genialna obrona bramkarza Athletic.
24' Camp Nou szaleje. Głośne owacje dla drużyny "gości" - do której należy stadion...
23' Wspaniała obrona strzału Luisa Suareza.
22' Athletic trochę zagubione na boisku, nie potrafią utrzymać się przy piłce.
20' GOOOL! Leo Messi poradził sobie wspaniale z obroną Bilbao. Barcelona prowadzi 1:0!!!
18' Suarez fauluje przed polem karnym i sam upada. Nieregulaminowa sztuczka - sędzia nie daje się nabrać.
17' Świetny drybling Messiego, Belanziaga powstrzymuje Argentyńczyka.
15' Brutalny faul Daniego Alvesa.
14' Piłka rozgwywana jest głównie w środku boiska.
13' Suarez w polu karnym. Akcja zatrzymana przez defensywe Bilbao.
12' Wspaniała obrona Herrerina! Nadal mamy remis!
10' Kontratak Barcelony. Piłka w siatce - sędzia podniósł chorągiewkę. NIE MA GOLA dla Barcelony!
10' Genialna akcja Bilbao!
9' Jordi Alba na spalonym. Od bramki Herrerin.
7' Faul Aduriza na Rakiticiu.
5' Baskowie napierają na bramkę Ter Stegena.
4' Świetna akcja Bilbao, piłkarze zatrzymani faulem. Sędzia nie odgwizdał.
3' Aktorski upadek Mascherano, Barcelona przy piłce.
1' Athletic rozpoczęło spotkanie finałowe.

Ogromne gwizdy na Camp Nou. Kibice wygwizdali i zagłuszyli całkowicie hymn Hiszpanii.

Składy

Athletic Bilbao: Herrerin, Bustinza, Exeita, Laporte, Balenziaga, Jose, Rico, Iraola, Benat, Williams, Aduriz
Rezerwowi: Aketxe, Iraizoz, Iturraspe, Sola, Gomez, Susaeta, Gurpegi

Barcelona: Ter Stegen, Alba, Mascherano, Pique, Alves, Iniesta, Busquets, Rakitić, Neymar, Suarez, Messi
Rezerwowi: Bravo, Bartra, Adriano, Mathieu, Xavi, Pedro, Rafinha

#Primera División

Czy Barcelona zdobędzie drugi puchar?

Już w sobotę 30.05.2015 czekają nas wielkie emocje w finale Pucharu Króla. FC Barcelona zmierzy się z Athletic Bilbao. Dość kontrowersyjne jest miejsce spotkania - drużyny będą rozgrywać finał na Camp Nou, co będzie zdecydowanym ułatwieniem dla Blaugrany, która rozegra tak ważny mecz u siebie. Jeśli drużyna Luisa Enrique zwycięży - rywale mogą wyrzucać im, że grali na swoim stadionie. Jeśli jednak przegrają - porażka będzie im wypominana przez bardzo długi czas. Hiszpańskie organy dbające o bezpieczeństwo i porządek apelowały w związku z finałem Pucharu Króla do kibiców obu drużyn. Na meczu finałowym obecny będzie - jak zawsze - król Hiszpanii, przed pierwszym gwizdkiem zostanie odegrana "Marcha Real" - hiszpański hymn, w związku z faktem, iż spotkanie zostanie rozegrane przez dwa kluby z regionów, które od lat próbują odłączyć się od Królestwa Hiszpanii; władze apelowały do tego, by wykazać należny szacunek symbolom kraju i ogłosiły, że kibice, którzy będą wygwizdywać hymn, zostaną ukarani. Mecz finałowy został uznany za spotkanie podwyższonego ryzyka.
Trener Athletic Bilbao, Josu Urrutia na konferencji prasowej przyznał, że doskonale wie, z jak trudnym rywalem będą mierzyć się jego piłkarze, jednak pozostaje optymistą i wierzy, że to właśnie jego drużyna zdobędzie Puchar Króla.
Jordi Alba, piłkarz Barcelony stwierdził, że bycie w finale wzbudza w jego drużynie chęć zdobycia kolejnego tytułu, jeśli jednak nie wygrają, nie będzie to dla nich wielką tragedią.

Gdzie obejrzeć w TV Puchar Króla? Darmowa transmisja w internecie

Mecz finałowy między FC Barceloną a Athletikiem Bilbao będziemy mogli oglądać w sobotę, 30.05.2015 na kanale TVP1. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:30.
Gdzie oglądać finał Pucharu Króla online? Dobre wieści także dla miłośników futbolu, którzy nie mogą obejrzeć spotkania w TV. Mecz Barcelony z Bilbao będziemy mogli zobaczyć także w internecie. Transmisja #na żywo ze spotkania na Camp Nou dostępna będzie na sport.tvp.pl.
Zapraszamy także do śledzenia relacji na żywo na Blasting News.
Czy drużyna z Katalonii zdobędzie drugi puchar, a potem podobnie jak Juventus - będzie walczyć o potrójną koronę w finale Ligi Mistrzów?

źródło: marca.es, mundodeportivo.es