Koniec spotkania. #Barcelona zdobywa tytuł mistrza Hiszpanii.

90+3' Żółta kartka dla Messiego za prowokowanie Siqueiry.
90+1' Żółta kartka dla Neymara za grę na czas. Brazylijczyk wyprowadza z równowagi piłkarzy Atleti.
90' Trzy minuty doliczone do końca spotkania.
90' Genialna obrona Oblaka po strzale Messiego.
89' Żółta kartka dla Gimeneza po faulu na Neymarze. Rzut wolny dla Barcy.
87' Milimetry dzieliły Atleti od zdobycia bramki. Świetn interwncja Claudio Bravo.
87' Schodzi Rakitić, na boisku pojawia się Rafinha.
86' Genialna akcja Atletico Madryt! Wybił piłkę Mascherano.
85' Nieskutecznie Mathieu.
83' Posiadanie piłki: 26% - 74%.
81' Kolejna zmiana, na murawie pojawia się Xavi za Iniestę.
79' Zmiana w Barsie, wchodzi Mathieu, schodzi Alba. W drużynie Atleti zszedł Torres, wszedł Niguez.
77' Bardzo dobra okazja Pedro Rodrigueza.
77' Świetna akcja ofensywna Atletico. Rakitic odbiera piłkę Godinowi.
76' Żółta kartka dla Gabiego, Hiszpan nie trafił w piłkę.
75' Od bramki Bravo.
74' Po błędzie Alvesa, świetne zgranie do Mandzukica.
72' Mandzukić pojawia się na murawie za Ardę.
71' Kolejna zmarnowana okazja Neymar, idealne podanie i piłka wysoko ponad bramką.
70' Neymar na spalonym, zmarnował okazję Brazylijczyka.
69' Świetne wybici piłki przez Diego Godina.
67' Zmiana w zespole gospodarzy. Schodzi Mario Suarez, na boisku pojawia się Raul Garcia.
65' GOL! Messi przedziera się przez obronę Atleti i zdobywa bramkę dla Barcelony.
63' Teatralny upadek Neymara. Brazylijczyk upadł bez kontaktu z Gabim.
61' Faulowany Neymar. Barcelona ma duże posiadanie piłki, ale nie potrafi wykreować żadnej akcji.
60' Napierają gospodarze na bramkę Oblaka. Czysty odbiór defensywy Atleti.
58' Na spalonym Leo Messi.
56' Faul Pedro na Ardzie. Ryzykuje Hiszpan, mając na koncie już jedną żółtą kartkę.
54' Faul Pique na Griezmannie. Po rzucie wolnym, wspaniała okazja Fernando Torresa. Broni Bravo.
54' Nie wykorzystali rzutu wolnego piłkarze Barcelony. Kontra Atleti.
53' Żółta kartka dla Koke po faulu na Messim.
52' Genialne dośrodkowanie Koke, Godin nieczysto trafił w piłkę.
51' Rzut rożny dla Atleti.
50' Napierają gospodarze.
49' Leży na murawie Iniesta, po zderzeniu z Griezmannem.
48' Świetna akcja Iniesty. Interweniuje bramkarz gospodarzy.
47' Rozgrzeają się piłkarze rezerwowi Atleti.
46' Rzut rożny dla Barcelony.

Druga połowa Atletico - Barcelona

Koniec pierwszej połowy. Bezbramkowy remis na Vicente Calderón.

45+1' Świetna akcja Fernando Torresa.
45' Jedna minuta doliczona do pierwszej połowy.
45' Doskonała interwencja Oblaka po strzale z dystansu Alvesa. Rzut rożny.
43' Barcelona utrzymuje się przy piłce, niekonstruktywna gra gości.
42' Świetna interwencja Oblaka.
40' Torres z kontrataku. Zatrzymany przez Mascherano.
39' Dośrodkowanie Alvesa. Szukał przewrotki Pedro.
38' Nieskuteczne podanie Busquetsa. Od bramki Oblak.
36' Goście przy piłce na swojej połowie.
35' Świetna indywidualna akcja Mario Suareza.
33' Leo Messi marnuje okazję na zdobycie bramki.
31' Żółta kartka dla Godina za faul na Alvesu. Brazylijczyk upomniany za teatralny upadek i próbę wymuszenia rzutu karnego.
29' Ukarany żółtą kartką Pedro Rodriguez po agresywnym faulu.
28' Piłka w polu karnym Barcy. Rzut rożny dla Atleti. Groźnie w polu karnym gości.
27' Brutalny i niebezpieczny faul Pedro na Diego Godinie.
26' Atakuje Atletico. Świetna akcja, zakończona strzałem Gabiego z dystansu.
25' Zmarnowana okzja przez Leo Messiego.
25' Faul Gabiego. Od rzutu wolnego Barca.
23' Udana wrzutka Alvesa.
21' Rakitić powstrzymany przez Godina.
20' Faul Busquetsa. Rzut wolny dla gospodarzy.
19' Dani Alves blokuje akcję Atleti, Barca z kontrataku.
18' Neymar dośrodkowuje. Niedokładny strzał Messiego.
15' Barcelona utrzymuje się przy piłce.
14' Pedro powstrzymany przez Gimeneza.
13' Kolejna nieskuteczna próba Messiego.
12' Dobra akcja Neymara i Iniesty. Messi strzela wprost ręce bramkarza.
11' Świetny doping kibiców na Calderón.
10' Doskonała okazja Griezmana. Francuz na spalonym.
9' Kolejny corner dla gospodarzy.
8' Gimeneza milimetry dzieliły od zdobycia gola. Bramkarz Barcy wybija.
8' Drugi rzut rożny dla Atleti.
7' Rzut rożny dla Atletico. Wspaniała okazja dla Rojiblancos.
6' Zatrzymany brutalnym faulem Fernando Torres przez Iniestę.
4' Rzut rożny dla gości. Skuteczna interwencja Gabiego.
2' Spokojne rozgrywanie piłki przez Barcelonę.
1' Atletico Madryt rozpoczęło po pierwszym gwizdku.

Alberto Undiano Mallenco sędziować będzie wielki mecz na Caledrón.

Składy:

Atletico Madryt: Oblak, Juanfran, Giménez, Godín, Siqueira, Gabi, Mario Suárez, Arda, Koke, Griezmann, Fernando Torres
Rezerwowi: Gamez, Garcia, Jimenez, Mandzukic, Miranda, Moya, Niguez

Barcelona:
Bravo, Alves, Piqué, Mascherano, Alba, Busquets, Rakitic, Iniesta, Pedro, Neymar, Messi
Rezerwowi: Rafinha, Adriano, El Haddadi, Mathieu, Roberto, ter Stegen, Xavi

Wielki pojedynek

Dnia 17.05.2015 na Estadio Vicente Calderón odbędzie się mecz Atletico Madryt z Barceloną. Gdzie obejrzeć spotkanie w TV i online? To właśnie w tym meczu, który zostanie rozegrany w niedzielę o 19:00, drużyna z Katalonii będzie walczyć o zdobycie tytułu mistrza.
Jak pokazuje historia, 17 maja jest jednak dniem, który należy do drużyny Simeone.
To 17.05.2013 Joao Miranda zdobył decydującą bramkę w meczu przeciwko Realowi Madryt w Pucharze Króla. Atletico pokonało Królewskich 2:1, zdobywając trofeum i przełamując fatalną statystykę w derbach - Rojiblancos wygrali wtedy po raz pierwszy od 14 lat.
17.05.2014 był dla Atleti równie znaczący. W meczu przeciwko Barcelonie na Camp Nou, Diego Godin zdobył piękną bramkę głową. Spotkanie zakończyło się remisem. Jeden punkt zdobyty przez drużynę Simeone w Barcelonie sprawił, że Atleti wygrało mistrzostwo #Primera División!
Czy 17.05.2015 okaże się szczęśliwy dla Atletico? Czy Barça będzie chciała się zemścić za to, że Colchoneros odnieśli triumf na ich stadionie?

Atleti - Barca: transmisja w TV i internecie?

Wielki pojedynek Primera División będzie transmitowany #na żywo w niedzielę, 17.05.2015 na Canal+ Sport od godziny 18:55. W Internecie nie znajdziemy żadnych legalnych streamów do tego meczu. Zapraszamy zatem na relację na żywo ze spotkania Atletico Madryt - Barcelona od godziny 18:30 na Blasting News.

Recepta Diego Simeone na zwycięstwo

Trener Atletico na konferencji prasowej wyznał, jaki jest jego pomysł na zatrzymanie Barcy. Argentyńczyk powiedział, że jego piłkarze będą biegać i walczyć o zwycięstwo od pierwszej minuty - tak, jakby była ostatnią. Podkreślił, że tym, co go martwi w Dumie Katalonii, jest fakt, że są tacy dobrzy i uznał za zbędne wymienianie ich mocnych stron. Simeone powiedział: "Nie ma nad czym myśleć, trzeba grać cały czas tak, jakby była to ostatnia sekunda spotkania". Argentyńczyk zapewnił, że w meczu przeciwko Barcelonie zagra Torres. Podkreślił, że Hiszpan strzelił od stycznia 6 bramek, dla porównania Mandzukic zdobył w całym sezonie 20 goli. Trener Atleti zapewnił, że jest zadowolony z rozegranego sezonu, pomimo tego, że jego drużynie nie udało awansować do półfinału Ligi Mistrzów.
Zapytany o Ligę Mistrzów, Diego wyznał, że nie jest zdziwiony Juventusem w finale. Simeone był przekonany o tym, że Juve zajdzie daleko, bo miał okazję zobaczyć, jak świetnie grali w spotkaniach fazy grupowej przeciwko jego piłkarzom. (Mecz w Turynie zakończył się bezbramkowym remisem, na Calderón Atleti wygrało 1:0 po golu Turana)

Relacja na żywo Atletico Madryt - Barcelona na Blasting News.

źródło: marca.es