Zakończył się pierwszy dzień zmagań na kortach im. Rolanda Garrosa. W turnieju panów nie doszło do żadnych sensacyjnych rozwiązań. Niespodzianką może być odpadnięcie rozstawionego z nr. 25 Chorwata Karlovica, który przegrał 3:0 w setach (7:6 6:4 6:4) z Cypryjczykiem Baghdatisem. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że francuska "mączka" preferuje zawodników walczących i biegających na korcie – a Karlovic bazuje na silnym serwisie – wcale taki wynik nie musi zaskakiwać.
Swój pierwszy mecz w Paryżu ma już za sobą druga rakieta świata Roger Federer. Szwajcar gładko rozprawił się w trzech setach (6:3 6:3 6:4) z Kolumbijczykiem Fallą.
Do kolejnej rundy awansował, także krajan Federera, rozstawiony z nr. 8 Stanislaw Wawrinka. Wygrał on w 3 setach (6:3 6:2 6:3) z Turkiem Ilhanem.
Najdłuższy pojedynek, bo trwający aż 3 godz. 33 minuty oglądaliśmy w starciu Amerykanina Johnsona z Hiszpanem Garcią-Lopezem. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Amerykanina 3:2 (6:3 6:3 6:7 3:6 6:3), mimo iż Amerykanin wygrywał już 2:0 w setach, Hiszpan zdołał wyrównać, jednak w decydującym secie przegrał i to Amerykanina będziemy oglądać w następnej rundzie.
Wśród gospodarzy turnieju triumfowali dzisiaj Mahut i Tsonga J-W. Obaj Francuzi wygrali swoje pojedynki gładko 3:0 i będziemy ich oglądać w następnej rundzie.

Turniej pań

W pierwszym dniu zmagań pań, z turniejem pożegnała się rozstawiona z nr 24 Chinka Shui Peng, która z powodu kontuzji musiała odpuścić mecz.
Trzecia rakieta świata, Rumunka Halep gładko wygrała z Rosjanką Rodiną 2:0 (7:5 6:4) i awansowała do kolejnej rundy.
Anna Ivanovic (nr 7), triumfatorka French Open z 2008 roku, także przeszła do kolejnej rundy. Jednak jej rywalka, pochodząca z Kazachstanu Shvedova, dzielnie stawiała opór Serbce. W trzecim secie Ivanovic nie pozostawiła wątpliwości, kto jest lepszy w tej parze, wygrywając go pewnie 6:0 i cały mecz 2:1 (6:4 2:6 6:0)
Z perspektywy polskich kibiców najciekawszym meczem pierwszego dnia French Open był pojedynek 23-letniej Magdy Linetty z Włoszką Pennettą. Polka przegrała pierwszego seta 6:3. Jednak w kolejnym secie potrafiła podnieść się z kolan i wygrać go 7:5 przełamując serwis Włoszki dwukrotnie w końcówce seta. W decydującym trzecim secie Polka pozwoliła przełamać swój serwis dwukrotnie, co wykorzystała Pennetta wygrywając pewnie set 6:1 i cały mecz 1:2 (3:6 7:5 1:6)

Co nas czeka jutro?? Czyli drugi dzień Rolanda Garrosa.

W drugim dniu zmagań panów, no korcie zobaczymy turniejową trójkę – Andy Murray'a, który zmierzy się z Argentyńczykiem Arguello.
Kolejnym wysoko rozstawionym tenisistą jest Czech Thomas Berdych (nr 4) który zagra z Japończykiem Nishioka.
Wsród gospodarzy zobaczymy Gaela Simon (nr 12) grającego z innym Francuzem Pouille, a także Gaela Monfilsa (nr 13), który zagra także z Francuzem Rogerem-Vasselinem.
W turnieju pań najciekawiej zapowiada się pojedynek Agnieszki Radwańskiej (rozstawionej z numerem 14) z Niemką Beck. "Isia" jest oczywiście faworytką w tym starciu.
Kolejnym polsko-niemieckim pojedynkiem będzie spotkanie Paulii Kanii z Niemką Barthel. Tutaj faworytką jest Niemka, aczkolwiek liczymy na miłą niespodziankę w wykonaniu polskiej zawodniczki.
Jutro do turnieju wkracza także druga rakieta świata i obrończyni tytułu sprzed roku – Maria Sharapova, która zmierzy się z Estonką Kanepi.
Ciekawie zapowiada się także pojedynek weteranki (starszej z sióstr Williams) Venus (nr 14) z inna amerykanką Stepherns.

Na pewno nie zabraknie widowiskowych pojedynków w kolejnym dniu zmagań na kortach im. Rolanda Garrosa. Przypominam również, iż zmagania na French Open oglądać możemy na kanałach Eurosport i Eurosport2, a także śledzić poprzez relacje na Blastingnews.com #tenis #Agnieszka Radwańska #Jerzy Janowicz