Nikt nie oczekiwał takiego obrotu spraw na Estádio de Dragão! Podejrzewam, że nawet najgorsi wrogowie Bayernu nie spodziewali się, że wspaniały Manuel Neuer da sobie wbić aż trzy bramki i to przez FC Porto! Rzadko, kiedy można oglądać tak zdezorientowany Bayern! Piłkarze pokazali się z najgorszej strony. W przeciwieństwie do Porto, które było dynamiczne, agresywne i skuteczne. Drużyna Lopeteguiego sprawiła nam niespodziankę, która naruszyła rutynę wielkich w Europie.

Ćwierćfinał Porto - Bayern

Mecz między Porto a Bayernem rozpoczął się dość kontrowersyjnie. Arbiter już w drugiej minucie odgwizdał - słusznie - rzut karny za faul Manuela Neuera. Jedenastkę wykonał bezbłędnie Ricardo Quaresma. Piłkarze Bayernu szybko się pozbierali po stracie bramki. Już w 9 minucie #Robert Lewandowski miał świetną okazję na doprowadzenie do remisu. Piłka poleciała jednak nad poprzeczką, a jak wiadomo... Niewykorzystane okazje się mszczą. W 10' po fatalnym błędzie Dantego, Quaresma pokonał Neuera drugi raz! Bayern łatwo się nie poddaje, więc piłkarze Guardioli atakowali. Trochę z przypadku, ale się udało! Po podaniu Boatenga, Thiagowi Alcantarze dopisało szczęście i strzelił na 2:1. Gra stawała się coraz bardziej dynamiczna. Porto stworzyło genialną sytuację, jednak Alex Sandro jej nie wykorzystał.

Druga połowa Porto - Bayern

Guardioli chyba nie udało się zbytnio zmotywować swoich piłkarzy do walki o kolejne bramki. Byli drużyną bez pomysłu i bezsilną. Lopetegui natomiast postanowił wykorzystać zły dzień Bayernu i strzelać dalej! W 65 minucie Jackson Martinez dobił drużynę Guardioli. Po znakomitym podaniu Alexa Sandro, Kolumbijczyk bez problemu pokonał Neuera. Niemiecki bramkarz miał fatalny dzień! Porto dalej atakowało, a Bayern do końca meczu pozostał niewyraźny, tak jak Guardiola skrywający w dłoniach twarz...

W Niemczech już na pewno modlą się o powrót kontuzjowanych: Robbena, Alaby, Riberyego i spółki, bo bez nich Bayernowi brakuje do bycia Bayernem. Lewandowski to za mało. Rewanż już za tydzień w Monachium. #piłka nożna #Liga Mistrzów