Nie wiedzie się w tym tygodniu niemkeckim drużyną w pucharach europejskich. Takie wnioski nasuwają się po tym, jak Porto zgotowało dla Bayernu piekło na Dragão, a Napoli rozgromiło Wolfsburg

Ćwierćfinał Ligii Europejskiej: Wolfsburg - Napoli

Spotkanie rozpoczęło się dominacją gospodarzy. Przez pierwszych 10' minut Napoli było wręcz niewidoczne. Gościom nie potrzeba było jednak wiele. Jedno wspaniałe podanie Mertensa i Gonzalo Higuain pokonał bramkarza Wolfsburgu, 0:1. Piłkarze Rafy Beniteza dopiero zaczęli się rozkręcać! Gospodarze nie zdążyli się jeszcze otrząsnąć pod stracie bramki, a już w 23' po pięknej asyście Higuaina, Hamsik podwyższył rezultat na 0:2.
Niemiecka drużyna zaczęła atakować. Po akcji De Bruyne i Schürle odgwizdany zostaje rzut rożny. Wspaniałą okazję na strzelenie kontaktowej bramki ma Naldo, ale piłka niestety leci ponad poprzeczką. Chwilę później szczęścia próbuje Andre Schürle. Były piłkarz Chelsea strzela z dystansu, pięknie - ale za wysoko. W doliczonym czasie Schürle przeprowadza niesamowitą, indywidualną akcję, która mogłaby zmienić rezultat meczu. Andujar wykazuje się jednak wielkimi umiejętnościami i doskonale broni strzał Niemca.

Druga połowa Wolfsburg - Napoli

W drugiej części spotkania Napoli także nie próżnowało. W 48' Higuain był bliski strzelenia swojej drugiej bramki w meczu, ale Benaglio udało się zatrzymać piłkę zanim wpadła do siatki. Niemiecki trener widząc bezradność swoich piłkarzy, zaczyna przeprowadzać zmiany. W 57' na murawie za Basa Dosta pojawił się Niklas Bendtner, a chwilę później boisko opuścił Schürle, za niego wszedł Ivan Perisic. Zmiany nie przynoszą zamierzonego rezultatu dla Wolfsburga. W 64' minucie Hamsik strzela na 0:3! Niemiecka drużyna nadal się nie poddaje. Perisic strzela z 25m, ale nieskutecznie. W 70' doskonałą okazję na honorową bramkę marnuje Guilavogui. Napoli zaczyna napierać jeszcze bardziej. Insigne znajduje Gabbiadiniego w polu karnym, któremu bez problemu udaje się pokonać bramkarza. 0:4 dla gości! Zdesperowani gospodarze wiedząc, że nie mają już nic do stracenia, zaczynają grać bardzo ofensywnie. W 80' minucie ich gra przynosi efekty! Bendtner strzela na 1:4. Napoli próbuje swoich sił z kontrataku. W 83' Gabbiadini strzelał z dystansu, ale trafił w poprzeczkę.
Mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla Neapolu. Wspaniały prezent przygotowali Rafie Benitezowi jego piłkarze w dniu 55 urodzin!

Czy Wolfsburg ma jeszcze jakiekolwiek szanse, by awansować do półfinału? Rewanż już za tydzień na Stadio San Paolo w Neapolu.