Na wielkim Old Trafford Manchester United podejmował sąsiadów z drugiej części miasta, Manchester City. Goście zaczęli grę ostro, atakując i dążąc do szybkiego przejęcia prowadzenia. Już w 6 minucie Sergio Agüero miał szansę na strzelenie bramki, jednak David De Gea poradził sobie z jego strzałem. Chwilę później Manchester City ma rzut rożny, który wykonuje Navas. Piłkę przejął Yaya Toure, jego strzał na bramkę odbija się od obrońców i wpada pod nogi Davida Silvy. Hiszpan wspaniale podaje do Agüero, który tylko czekał na okazję i doskonale ją wykorzystuje. City przejmuje prowadzenie już w 8 minucie. Gospodarze próbują przejąć kontrolę nad piłką, ale The Citizens nie ułatwiają im sprawy, próbują dalszych ataków. Clichy próbuje zatrzymać rywala w dość brutalny sposób, za co zostaje odgwizdany rzut wolny dla United, który wykonał Juan Mata. Obrońcy wybili jednak piłkę. Niestety dla gości - nieskutecznie, bo przejął ją Ashley Young, który ani chwili nie wahał się, by oddać strzał na bramkę. 14 minuta i mamy remis. City szuka rewanżu, lecz bezskutecznie. W 27 minucie Marouane Fellaini znajduje się w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie. Po świetnym podaniu Ashleya Younga, Fellaini strzela główką. Hart pozostaje bez szans. Czerwone Diabły obejmują prowadzenie 2:1 w 27 minucie. Do końca pierwszej połowy dominowali gospodarze. Fellaini miał kolejną szansę na zdobycie gola, ale obejrzał podniesioną chorągiewkę, gdy znalazł się w idealnej pozycji do oddania strzału.

Druga połowa

Drugą połowę niezadowolony Pellegrini zaczyna od zmiany w swojej drużynie. W miejscu Kompanego na boisku pojawia się Mangala. W 52 minucie po przewinieniu Navasa arbiter odgwizduje rzut wolny dla United. Wayne Rooney strzela z 23 metrów. Joe Hart jednak jest w pogotowiu i świetnie broni strzał Rooneya. Gospodarze uspokajają trochę grę, wymieniając podania bez konstruowania większych akcji. Pellegrini przeprowadza kolejną zmianę. W 63 minucie na boisku pojawił się Nasri w miejsce Milnera. W 67 minucie Rooney dośrodkowuje głęboko w pole karne, gdzie na podanie czeka Juan Mata. Hiszpan podwyższa prowadzenie Czerwonych Diabłów na 3:1! Piłkarze City sprawiają wrażenie zagubionych na boisku. Fernandinho przewraca rywala, a sędzia odgwizduje kolejny rzut wolny dla United. Chris Smalling przyjmuje piłkę od Ashleya Younga i pokonuje Joe Harta, który jest wściekły i bezsilny. The Citizens są upokorzeni na stadionie sąsiada zza miedzy. Pellegrini dokonuje ostatniej zmiany. Frank Lampard, legenda Chelsea, pojawia się na boisku w 74 minucie za Jesusa Navasa. Chwilę później pierwszej zmiany dokonał Van Gaal. Najpierw na murawę wszedł Rojo za Jonesa, następnie Di Maria za Juana Mate, a na koniec na boisku pojawił się Falcao za Fellainiego. Zmiany, by zyskać na czasie, na niewiele się Van Gaalowi zdały. Rozproszył tym swoich piłkarzy, którzy nie upilnowali doskonale dryblującego Agüero. Argentyńczyk w przepiękny sposób pokonał Davida De Geę, strzelając tuż przy lewym słupku. Szkoda, że dopiero w 89 minucie. Arbiter doliczył do spotkania tylko trzy minuty, które niestety okazały się zbyt krótkie dla Manchesteru City.

Tabela

Bardzo bolesna porażka dla The Citizens, które jeszcze niedawno aspirowało do zdobycia, a zarazem obronienia tytułu mistrza Anglii.

Trzy punkty dla Manchesteru United sprawiły, że Czerwone Diabły podskoczyły w tabeli, której pierwsza piątka na chwilę obecną wygląda tak:

1. Chelsea 73pkt (+ jeden zaległy mecz)
2. Arsenal 66pkt
3. Manchester United 65pkt
4. Manchester City 61pkt
5. Southampton 56pkt

8 minut klęski Liverpoolu na Emirates. Arsenal wygrywa 4:1!