Chelsea - Manchester United

Spotkanie na Stamford Bridge Chelsea rozpoczęła ostrożnie, licząc na akcje z kontrataku. Manchester United już w 4' minucie miał praktycznie 100% okazję na zdobycie gola, Rooneyowi się jednak nie udało. Chwilę później świetną akcje przeprowadził Cesc Fabregas z Edenem Hazardem, ale niestety dla The Blues piłka nie znalazła się w siatce. W 20' minucie Ivanovic strzelał z dystansu, ale De Gea poradził sobie bez problemu. Świetny mecz rozgrywał Cesar Azpilicueta. Hiszpan był nie do przejścia. W 29' minucie Cesc Fabregas popisuje się świetną indywidualną akcją. Bramkarz United wychodzi jednak z bramki i zatrzymuje Fabregasa. Zachowanie De Gei było nieprzepisowe, bramkarz powinien był obejrzeć czerwoną kartkę za brutalny faul na swoim rodaku. Mike Dean jednak nie zauważył całej sytuacji. Sprawiedliwości stała się zadość. W 38' minucie Oscar przepięknie podaje do Hazarda, a Belg oddaje strzał na bramkę, z którym David De Gea nie ma najmniejszych szans! Chelsea wygrywa 1:0! W ostatniej minucie pierwszej połowy Radamel Falcao ma genialną okazję na wyrównanie. Kolumbijczyk został sam na sam z Courtois, ale Belg świetnie sobie poradził z jego strzałem. United dostał jeszcze jeden rzut rożny, ale nie zmienił on rezultatu pierwszej połowy.

Druga połowa Chelsea - Manchester United

Druga część spotkania zaczęła się bez żadnych zmian. Zdecydowanie na boisku niewidoczny był były piłkarz Chelsea, Juan Mata. Manchesterowi United brakowało pomysłu na grę. The Blues rozgrywało piłkę swoim tempem. Piłkarze Mourinho nie bronili wyniku. Grali ofensywnie i atakowali bramkę De Gei. W 55' minucie wspaniałą okazję na strzelenie drugiej bramki dla gospodarzy miał Didier Drogba. Piłka została zablokowana, Eden Hazard próbował dobić, ale piłka odbiła się od słupka. W 62' minucie swojego szczęścia próbuje Juan Mata, piłka leci nad poprzeczką. Trenerzy zaczynają przeprowadzać zmiany. Mourinho wpuścił na boisko Ramiresa w miejsce Oscara. Trener United natomiast zmienia Mate i Younga. Za nich pojawiają się Januzaj i Di Maria. Dziwne jest, że Van Gaal pozostawia na boisku Falcao. Kolumbijczyk zdecydowanie nie ma dobrego dnia. W ostatnich minutach gry bohater meczu Eden Hazard oberwał kolanem w głowę. Zastąpił go na murawie Willian. Sędzia doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry. Manchester United bardzo stara się zawalczyć o remis, można by rzec, że za bardzo. W 94' minucie Herrera nurkuje w polu karnym. Przewrócił się, udając, że zahaczył go nogą Gary Cahill. Arbiter widział doskonale całą sytuację i ukarał Herrerę żółtą kartkę. Spotkanie na Stamford Bridge zakończyło się zwycięstwem drużyny Mourinha.

Manchester United stracił szansę na jakikolwiek puchar w tym sezonie. Chelsea zrobiła wielki krok w stronę tytułu mistrza Anglii.