Półfinał Bayern Monachium - Borussia

Jurgen Klopp ma swoją ostatnią szansę na walkę o puchar, by osłodzić pożegnanie z Borussią. Niemiec oświadczył, że odchodzi, a mówi się o tym, że może zająć miejsce Pellegriniego w Manchesterze City

Przebieg meczu

Borussia zaczęła groźnie. Już w 2' minucie szansę na zdobycie bramki miał Marco Reus. Manuel Neuer jednak poradził sobie ze zbyt słabym strzałem rywala. Bayern Monachium przejął piłkę i ruszył do ataku. Müller próbował swoich sił główką w polu karnym, ale jego strzał został zablokowany. Po 20' minutach gry obejrzeliśmy już cztery rzuty rożne dla gospodarzy! Posiadanie piłki oddaje najlepiej obraz meczu: 80% Bayern, 20% Borussia. W 30' minucie spotkania #Robert Lewandowski najpierw strzela w lewy słupek. Piłka odbija się i Polak jest najszybszy w jej odbiorze! Lewandowskiemu udaje się naprawić swój błąd i strzela pięknego gola! Dzięki niemu Bayern jest krok bliżej od finału Pucharu Niemiec. Warto przypomnieć, że jego dwie bramki pomogły awansować drużynie do półfinału Ligi Mistrzów! Po wyjściu na prowadzenie gospodarze zwolnili. Piłkarze Guardioli popisywali się doskonałą grą zespołową. Podają z wielką precyzją i nie mają najmniejszego problemu z utrzymaniem się przy piłce. Borussia natomiast pozostawała bezradna. Gości charakteryzowały niedokładne podania. Nie potrafili też poradzić sobie z odbiorem piłki. W 45' minucie Lewandowski próbował zaskoczyć bramkarza Borussii swoim strzałem z dystansu, ale Polakowi zabrakło precyzji. Pierwsza połowa zakończyła się 1:0 dla Bayernu.

Druga połowa: Lewandowski vs Błaszczykowski

Borussia znów rozpoczęła dość groźnie, jednak z ataków gości nic nie wynikało. W 50' minucie po doskonałym podaniu Weisa, Müller miał doskonałą okazję na podwyższenie prowadzenia. Langerak jednak wykazał się swoimi umiejętnościami, radząc sobie świetnie ze strzałem Niemca. Borussia rozpoczęła drugą połowę odmieniona. W 52' Marco Reus miał świetną okazję na doprowadzenie do remisu, zabrakło jednak precyzji. Klopp nie przestawał udzielać instrukcji swoim piłkarzom. Bez przerwy spacerował przy linii, krzycząc do swoich podopiecznych. Bayern w drugiej połowie jest aktywniejszy z kontrataku. W 56' minucie widzieliśmy ewidentny błąd arbitra. Schmelzer zatrzymując Müllera, pomagał sobie ręką - sędzia niestety tej sytuacji nie widział. Gra w drugiej połowie stała się o wiele bardziej dynamiczna. Piłkarze Guardioli próbowali trochę zwolnić tempo, utrzymując się przy piłce. W 68' minucie Arjen Robben zastępuję na boisku Thiago Alcantarę. Chwilę później Klopp również przeprowadził zmianę, za Kagawę na murawie pojawił się Mkhitaryan. Decyzja niemieckiego trenera okazała się świetna! Już 5 minut później to właśnie Mkhitaryan doprowadził do remisu. Borussia zaczęła się rozkręcać. W 82' minucie goście stworzyli sobie kolejną doskonałą okazję. Guardiola w 84' zmienił Robbena, który jednak nie wyleczył jeszcze całkowicie kontuzji. Do końca regulaminowego czasu gry żadnej z drużyn nie udało się wyjść na prowadzenie. Obejrzeliśmy zatem dodatkowe pół godziny w Monachium.

Dogrywka Bayern Monachium - Borussia Dortmund

Dodatkowe minuty w tym spotkaniu przyniosły wiele emocji. Dynamiczne tempo gry w obu drużynach sprawiało, że widzowie prawie zapomnieli o tym, że za nami było już 90 minut meczu. Bayern zdecydowanie dążył do tego, żeby strzelić gola i zakończyć spotkanie w dogrywce, a nie w karnych. Piłkarze Borussii natomiast sprawiali wrażenie grających na czas, jakby chcieli dotrwać do karnych... W końcówce pierwszych piętnastu minut Schweinsteiger miał świetną okazję, niestety dla Bayernu piłka poleciała nad poprzeczką. W drugiej połowie dogrywki obie drużyny grały ostrożnie, czekając na rozstrzygnięcie przez jedenastki. W 108' minucie drugą żółtą, a więc czerwoną kartkę, obejrzał Kampl. Dramatyczne były ostatnie minuty dla Borussii w dziesiątkę. W 114' Langerak wykazał się nieprzeciętnym refleksem i umiejętnościami, broniąc główkę Schweinsteigera. Chwilę później bramkarz gości poradził sobie także ze strzałem Lewandowskiego, jednak Polak ucierpiał w zderzeniu z golkiperem.

Rzuty karne Bayern - Borussia

Jedenastki rozpoczęli gospodarze. Philip Lahm jako pierwszy zmarnował swoją okazję, strzelając ponad bramką. Gundogan zapewnił prowadzenie gościom, strzelając bezbłędnie. Alonso jako kolejny spudłował! Sebastian Kehl dał gościom przewagę 2:0 w karnych. Gotze jako trzeci piłkarz Bayernu źle wykonuje rzut karny. Humels nie zapewnił Borussi wygranej - również spudłował. Do czwartej jedenastki gospodarzy podszedł Neuer - czwarty źle wykonany karny! Borussia awansowała do finału Pucharu Niemiec! Tragiczne było wykonanie rzutów karnych przez Bayern. Drużyna Kloppa zasłużyła na zwycięstwo. Wielkie emocje przyniosło spotkanie na Allianz Arena. Gratulacje dla Borussii Dortmund. #piłka nożna #Bundesliga